Přejít na obsah

Zapojení světel pro denní svícení


MILAN 74

Doporučené příspěvky

Potřebuji poradi jak zapojit světla denního svícení.

Zapojil jsem světla podle návodu.

Červený vodič na napájení při zapnutém zapalování, neobsazená pojistka F41 obr.1

Černý vodič mínus na kostru od baterky obr.2

Modrý vodič na konektor žárovky od parkovacího světla obr.3

Při tomto zapojení denní světla po zapnutí zapalování začnou svítit.

Po nastartování a přepnutí na potkávací světla nezhasnou,ale začnou blikat.

V návodu doporučují vložit relé.obr.4,5.

Nevím jak relé zapojit aby světla neproblikávala a vypnula se.

Přikládám návod na zapojení obr.6

Typ světel obr.7

Děkuji za radu.

post-5807-0-31627700-1342031065_thumb.jpg

post-5807-0-00907800-1342031085_thumb.jpg

post-5807-0-31709800-1342031112_thumb.jpg

post-5807-0-12791600-1342031314_thumb.jpg

post-5807-0-83026400-1342031329_thumb.jpg

IMG_obr 6.pdf

post-5807-0-55654900-1342031415_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

jak tak koukám, jak jsi to zapojoval, tak být tebou dál nepokračuju. Sorry, ale přesně v takovéhle stavu ke mně jezdí auta a nefunguje pak plno věcí.

Přiznává,připojení na parkovací světlo je hrozné-obnažený drát musím to zaizolovat.

Jaké konektory se dají použí do pojistkové skříně?

Naletoval jsem plus přímo na pojistku.

Hledám radu!

Kolik stojí montáž, připojení u vás v servisu těchto světel dík za info?

 

Tak schválené to není, ale nakodovat se to dá... :). A podle mně lepší, než další 2 světla navíc, které moc do designu nezapasuješ

Jsou to světla do nárazníku vedle mlhovek,je to včetně rámečku co pasuje do nárazníku.

Nepřipadá mi to tak špatné.M

Odkaz ke komentáři

Zapojení, které je popisováno v návodu:

 

Relé se spínacím kontaktem:

Cívka relé (85,86) - připojit na kostru a parkovací světlo, kde máš nyní připojen modrý vodič - ten bude přepojen na relé (30)

Spínací kontakt (87,30) - (87) připojit na +12V (použij to co napájí DRL - propoj s červeným vodičem) a na (30) připoj blokovací vodič DRL světel (modrý)

 

Bude-li relé sepnuté, bude blokovací vodič DRL světel připojen na +12V, kde nejsou rušivé testovací impulsy, a tím bude svícení DRL světel blokováno tak jak má.

Odkaz ke komentáři

schválené to sice není ale problémy s tím nejsou vůbec žádné jen se sníží svitivost mlhovek a je to a hlavně to nenarušuje raz auta za mě je to prostě bastl a je jedno jestli to je i s téma mřížkama a nebo bez na auto bych to nedal nevěřím že to vydrží napr. Svítit 2.roky bez problémů

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Když už je to tu načaté téma. Nevíte náhodou (třeba Rolbař), který číslo pinu na svorkovnici spínače světel je pro parkovačky. Prolezl jsem to a je to tu nějak zamotaný. Nevím právě jestli je to stejné jako u Octavia I. nebo ne a nebo tam je prý volné místo přímo na tuto funkci - připojení dodatečného denního svícení. Jedná se mi ale o Octavii II. předFL. Tam potřebuju zjistit kde je ten správný pin. Hlavně nechci používat ty rychlospojky (je to humus), protože jsem viděl už pár aut, které díky těmto rychlospojkám vyhořely. No a budu doufat, že nebudu muset vyndavat baterku, kryt, atd atd, kvůli protažení kabelu do interiéru, že najdu cestičku a při dobré šikovnosti to půjde krásně a bez problému. Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři

Když už je to tu načaté téma. Nevíte náhodou (třeba Rolbař), který číslo pinu na svorkovnici spínače světel je pro parkovačky. Prolezl jsem to a je to tu nějak zamotaný. Nevím právě jestli je to stejné jako u Octavia I. nebo ne a nebo tam je prý volné místo přímo na tuto funkci - připojení dodatečného denního svícení. Jedná se mi ale o Octavii II. předFL. Tam potřebuju zjistit kde je ten správný pin. Hlavně nechci používat ty rychlospojky (je to humus), protože jsem viděl už pár aut, které díky těmto rychlospojkám vyhořely. No a budu doufat, že nebudu muset vyndavat baterku, kryt, atd atd, kvůli protažení kabelu do interiéru, že najdu cestičku a při dobré šikovnosti to půjde krásně a bez problému. Díky za odpověď.

 

Že by nikdo nevěděl jaký je to pin??? :( :( Sem smířen s tím, že rozeberu půlku auta :wallbash: (baterku + něco malinko v autě), ale ten pin mě asi nemine. Asi si s ním zahraju na babu :D

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tak už mam konečně skoro všechno hotovo. Světla namontována a funkční naplno. Už cca 3 neděle testovací provoz a spokojenost. Základ jsem si udělal sám (aspoň natažení kabeláže, ukostření, montáž světel) a zbytek - připojení ovládacího kabelu jsem nechal na Rolbařovi. Přece jen ví co a jak a ještě mi něco dodělával a domontoval a samozřejmě že naprostá spokojenost se vším. Takže pokud by se do některých věcí nechtěl pouštět, tak se klidně obraťte na Rolbaře. S klidem ho mohu doporučit.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ty piny v konektoru k levému světlometu jsem hledal a testoval dost dlouho. Pin 1 (červenočerný kabel) - spínaných +12 (má proud po otočení klíčkem v zapalování). Pin 10 (šedočerný kabel) - rozsvícená parkovačka.

Do kabinovýho prostoru jsem netušil jak se dostat, aniž bych rozebral "půlku auta". Takže napojení jsem vyřešil pomocí dodaných rychlospojek na kabely ze svazku vedoucího ke konektoru levého světlometu. Nemusím tedy bastlit drát do Eboxu nebo světlometu.

 

Jediné co mě zlobí je že denní světla nezhashnou kvůli kontrole prasklých žárovek, musím do obvodu doplnit to relé. Zkusím to podle návodu co psal mzama výše, v návodu k drl bohužel toto popsané není.

 

Edit: po zapojení relátka všechno šlape jak má naprosto bez problému.

Upraveno uživatelem zdick
Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...
  • o 3 roky později...

Konečně mi to taky funguje. Auto má soumrakový spínač. Po počátečních problémech kdy po zapnutí klíčku bylo vše v pořádku ,ale po nastartování motoru svítili DRL a potkavací jsem to vyřešil dle obrázku.

Snad je vše správně. Nejsem nějaký elektrikář :-). Byl bych rád,kdyby mi to někdo překontroloval. Děkuji

DRL_Spark_edit.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...