Přejít na obsah

Pomocne topeni- chyba VAG


TomasS

Doporučené příspěvky

Zdarec,

chcel by som sa opytat ci je nejaka sanca opravit topne teleso pro pomocne topeni ( 1K0963235E )u OII.

VAG vyhlasoval skor chybu

 

00361 - topne teleso pro pomocne topeni (Z35)

014 - defekt

 

a teraz tam uz svieti

 

01299 - diagnostický interfejs pro datovy BUS (J135)

005 - zadne; nebo spatne zakladni nastaveni / prizpusobeni

 

Diky

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 11 měsíců později...
  • o měsíc později...

Já byl dneska na servisce po 170.000 v autorizáku a taky mi vyčetli:

PTC Element - Topný prvek přídavného topení - vadný - statický

Hledal jsem to v dokumentaci alenenašel jsem to...

PTC Element je součástí výměníku topení, nebo je to nějakej teplotně závislej odpor přes kterej se honí vzduch a on ho ohřívá dřív než se ohřeje motor? Dá se to vyměnit samostatně a kde to najdu? Jestli to bude stát ranec, klidně to oželím.

Odkaz ke komentáři

A jak to poznám? Už jsem spekuloval, že bych ho vyndal a zkusil rozchodit. Bude tam PTC člen...ten co topí. Nepředpokládám, že zrovna ten článek by odešel. Pravděpodobně bude něco s ovládací elektronikou. Sice jsem to kuchlý neviděl, ale pokud tam jsou součástky, zvláště elektrolytický kondíky, mohl by být problém v tom.

Odkaz ke komentáři

No..taky bych raději experimentoval na pokusném kusu...ale nemám žádnej, tak to zkusím navostro. Pořád si myslím, že je pravděpodobnější že odejde nějaká pasivní součástka na desce, než keramický PTC topný těleso.

Upraveno uživatelem Holy
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Mám ten samý problém, také chyba na Vagu a netopí to.

Když jsem to zkusil sepnout na Vagu přímo v jednotce (test), tak se nic nědělo, žádný odběr z baterie.

Vypadá to, že nespíná.

Octavia 2 1,9 TDI (BJB) - r.v.05/2004

 

Pokud by jste měl někdo vadné PTC, rád bych to od vás vzal a podíval se dovnitř.

Elektronika pro mě není problém.

 

Cena 8000,- za nové je fakt dost.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Tak teď mi to taky odešlo. úplně ta stejná chyba co tady všichni popisují... a ta cena za kterou to je? To si snad dělají srandu, za tu cenu je lepší pořídit rovnou nezávislé WEBASTO.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...