Přejít na obsah

Pomocne topeni- chyba VAG


TomasS

Doporučené příspěvky

Dobrý den, tahle vada jde prosím opravit za 1800 Kč? Děkuji

 

Adresa 7D: Přídavné topení Labely: nevybrány

Řídící jednotka SW: 1K0 963 235 E HW: 1K0 963 235 E

Díl: PTC-Element 0404

Revize: 00800000 Seriové číslo:

Dílna #: WSC 00000 000 00000

VCID: 2D573916B4DD3856C6-8078



1 nalezena chyba:

00361 - topne teleso pro pomocne topeni (Z35)

014 - defekt

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 6 měsíců později...

Tak se mi taky podařilo PTC-Element 1K0 963 235 E s chybou defective nakonec opravit svépomocí :-) Díky všem moc za užitečné rady ;-)
Kdyby někdo potřeboval poradit nebo opravit (zabývám se elektronikou, což mi při této opravě docela pomohlo) tak kdyžtak octavian2@post.cz, nějak se domluvíme ;-) Už zbývá jen vymyslet co udělám s ušetřenými 15 000,- za nový PTC element :-)

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0963235e-elektricke-topeni-oe-23594.html
Tomu se říká česká zlodějina..škoda mluvit ;-)
 

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Zdravím, trošku to tu zkusím oživit. Měl bych takový dotaz. Zkoušel někdo zaměnit 1K0 963 235 E za 1K0 963 235 F ? 

Nevíte někdo jaké jsou v nich rozdíly? (datasheet, rozměry, připojení apod. - nikde se mi nepodařilo najít fotku "Fka" z levé strany, ohledně připojení)

Díky :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
V 30. 1. 2019 at 21:34, New666 napsal:

Zdravím, trošku to tu zkusím oživit. Měl bych takový dotaz. Zkoušel někdo zaměnit 1K0 963 235 E za 1K0 963 235 F ? 

Nevíte někdo jaké jsou v nich rozdíly? (datasheet, rozměry, připojení apod. - nikde se mi nepodařilo najít fotku "Fka" z levé strany, ohledně připojení)

Díky 🙂

E je CANové, F je silové. Zaměnit to nejde. 

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím, prosím vás viete mi poradiť, rád by som domontoval PTC do Octavia 2 - 2006 pred FL. Našiel som rôzne fóra(hlavne ruské) kde sú návody. Viete mi poradiť či sa to dá lahko domontovať a aké súčiastky by som k tomu potreboval? Podla návodov bude najhoršie spraviť elektrickú časť. Samotná montáž PTC nevyzerá náročne.

Bude mi pasovať jednotka s označením: 1K0963235D

Čo ešte treba pozhánať aby to bolo ako original? Mam octavku dovoz z Francuzska a tam sa to nemontovalo. :(

Dík za každé info.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Jaký druh PTC článku zvolit záleží od data výroby a typu motorové jednotky, pokud je to jen trošku možné, doporučuju takzvané silové PTC, které nemá vlastní RJ a je naprosto bezporuchové, ale musí jej podporovat RJ motoru. V opačném případě použít PTC jehož číslo jsi posílal, ale občas vyžaduje opravu, resp v dnešní době už naprosto každé.

Odkaz ke komentáři
před 4 hodinami, Rolbař napsal:

Jaký druh PTC článku zvolit záleží od data výroby a typu motorové jednotky, pokud je to jen trošku možné, doporučuju takzvané silové PTC, které nemá vlastní RJ a je naprosto bezporuchové, ale musí jej podporovat RJ motoru. V opačném případě použít PTC jehož číslo jsi posílal, ale občas vyžaduje opravu, resp v dnešní době už naprosto každé.

Zdravím ťa Rolbař, dík za info. Motor mám 77kw z edície BXE, ešte bez DPF. Mohlo by tam fungovať aj PTC bez RJ, alebo musím zhanať s RJ?

Dík za info 😉

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 4 týdny později...
V 22. 5. 2018 at 2:29, octavian2 napsal:

Tak se mi taky podařilo PTC-Element 1K0 963 235 E s chybou defective nakonec opravit svépomocí :-) Díky všem moc za užitečné rady ;-)
Kdyby někdo potřeboval poradit nebo opravit (zabývám se elektronikou, což mi při této opravě docela pomohlo) tak kdyžtak octavian2@post.cz, nějak se domluvíme ;-) Už zbývá jen vymyslet co udělám s ušetřenými 15 000,- za nový PTC element :-)

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0963235e-elektricke-topeni-oe-23594.html
Tomu se říká česká zlodějina..škoda mluvit ;-)
 

Tak Už to stojí 21K... Oni se zblaznili.

Odkaz ke komentáři

NN, to se trošku pleteš, takto cenová tvorba v rámci ND nefunguje. Na tomto dílu není skoro žádný obrat, je to ležák. Díly, které jsou maloobrátkové nejvíce rostou na ceně. Výrobce má povinnost držet dostupnost 10 let po ukončení výroby, do této doby je křivka ceny většinou konstantní, VW drží hodně dílů 15 let a právě v tento okamžik začíná cena strmně růst. Plno dílů po uplynutí 10 let už není vůbec dostupných a výrobce je ani mít už nemusí, je to jeho dobrá vůle a když jej zákazník chce, musí platit. Vždy se bere v potaz obrátka dílu, výrobní náklady, skladovací náklady ( u výrobce dílu a u výrobce auta )

Uplně stějně to má MB, Porsche, Ford a zrovna Porsche dokáže dodávat 80% všech dílů na všechny modely, co kdy vyrobilo..... jen to něco stojí

Je smutné, že při auditu se pak plno dílů vyhodnotí jako neprodejných a ve většině případů míří na ekolikvidaci (hlavně u VW group)

 

Odkaz ke komentáři

Aha, dobře, očividně máš nějaký inside info a víš jak to chodí. Výrobní náklady přece nemůžou být o tolik rozdílný, jak před lety.. jestli se teda pořád vyrábí, měl jsem za to,  že se jich vyrobí určitý počet hned a ne že se vyrábí 15 let, nebo je to tak? 

Pokud věc co stála nová 4k? (Myslím že jsem někde četl 4, ale nejsem si jistej) a teď stojí 21k, tak se nedivím že jim to tam zůstane a pak to likvidují

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

@Rolbař Stále to dokážeš opravit? Mám stejný problém 😭 Vyskočilo mi na disgnostice.Teď v zimě šílené .. musím ujet několik kilometrů, než začnu topit.. Ještě jsem měnil termostat, ale abych to zahřál třeba na 70 stupňů, .. musím ujet alespoň 15km.. A z kopce teplota stejně padá 😀 a teplota z topení taky nic extra 😃

Odkaz ke komentáři

Ahoj,  prosím o radu zkušenější.

Dnes smrad v autě, jako když se pálí spojka nebo plasty. Google pomohl >> Pálení plastových částí přídavného elektrického topení - PTC případně jeho kontaktu.

Nakonec se mi podařilo vyndat PTC a svorkovnici. Jeden pin se začal tavit. Na PTC viz foto

00.jpg.1c4659399a060ebdfd3ad1a6e26a5edc.jpg

A na svorkovnici viz foto.

001.jpg.eebc63e93cb9e5ec4e0a470b5ab8f2e3.jpg

 

Pin na PTC půjde asi zachránit. Na svorkovnici (kabelu) bude asi muset být vyměnět, protože se tavil i vlastní kov pinu.

A teď doatz. JAK SE TO VŮBEC MOHLO PŘIHODIT? Vůbec to nechápu.

Upraveno uživatelem koudy_123
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...