Jump to content

Pomocne topeni- chyba VAG

TomasS

Recommended Posts

Dobrý den, tahle vada jde prosím opravit za 1800 Kč? Děkuji

Adresa 7D: Přídavné topení Labely: nevybrány

Řídící jednotka SW: 1K0 963 235 E HW: 1K0 963 235 E

Díl: PTC-Element 0404

Revize: 00800000 Seriové číslo:

Dílna #: WSC 00000 000 00000

VCID: 2D573916B4DD3856C6-8078

1 nalezena chyba:

00361 - topne teleso pro pomocne topeni (Z35)

014 - defekt

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

Takze na volnobeh to nefunguje.Diagnostika mi pise chybu 00361 a nejde smazat je to pres caristu.Ale jakmile se rozjedu tak cca po 1km uz je znat ze to trochu topi.Myslel jsem ze to funguje i na volnobeh.Ze rano nastartuji a ono to trochu rozmrazi predni okno

Odesláno z mého EVA-L09 pomocí Tapatalk

• 6 months later...

Tak se mi taky podařilo PTC-Element 1K0 963 235 E s chybou defective nakonec opravit svépomocí :-) Díky všem moc za užitečné rady ;-)
Kdyby někdo potřeboval poradit nebo opravit (zabývám se elektronikou, což mi při této opravě docela pomohlo) tak kdyžtak octavian2@post.cz, nějak se domluvíme ;-) Už zbývá jen vymyslet co udělám s ušetřenými 15 000,- za nový PTC element :-)

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0963235e-elektricke-topeni-oe-23594.html
Tomu se říká česká zlodějina..škoda mluvit ;-)

• 8 months later...

Zdravím, trošku to tu zkusím oživit. Měl bych takový dotaz. Zkoušel někdo zaměnit 1K0 963 235 E za 1K0 963 235 F ? 

Nevíte někdo jaké jsou v nich rozdíly? (datasheet, rozměry, připojení apod. - nikde se mi nepodařilo najít fotku "Fka" z levé strany, ohledně připojení)

Díky :-)

• 4 months later...
V 30. 1. 2019 at 21:34, New666 napsal:

Zdravím, trošku to tu zkusím oživit. Měl bych takový dotaz. Zkoušel někdo zaměnit 1K0 963 235 E za 1K0 963 235 F ? 

Nevíte někdo jaké jsou v nich rozdíly? (datasheet, rozměry, připojení apod. - nikde se mi nepodařilo najít fotku "Fka" z levé strany, ohledně připojení)

Díky 🙂

E je CANové, F je silové. Zaměnit to nejde. 

• 1 year later...
  • 2 months later...

Ahojte dnes som zistil že mam presne tú istú poruchu na topnom telese že defekt, čiže nejde, dal som cez diagnostiku test akčných členov a pekne ju spustilo.... Kedy sa to má vôbec zapnúť ? ale ako to viem zapínať manuálne ? ĎAKUJEM

• 2 weeks later...

Zdravím, prosím vás viete mi poradiť, rád by som domontoval PTC do Octavia 2 - 2006 pred FL. Našiel som rôzne fóra(hlavne ruské) kde sú návody. Viete mi poradiť či sa to dá lahko domontovať a aké súčiastky by som k tomu potreboval? Podla návodov bude najhoršie spraviť elektrickú časť. Samotná montáž PTC nevyzerá náročne.

Bude mi pasovať jednotka s označením: 1K0963235D

Čo ešte treba pozhánať aby to bolo ako original? Mam octavku dovoz z Francuzska a tam sa to nemontovalo. :(

Dík za každé info.

• 2 weeks later...

Jaký druh PTC článku zvolit záleží od data výroby a typu motorové jednotky, pokud je to jen trošku možné, doporučuju takzvané silové PTC, které nemá vlastní RJ a je naprosto bezporuchové, ale musí jej podporovat RJ motoru. V opačném případě použít PTC jehož číslo jsi posílal, ale občas vyžaduje opravu, resp v dnešní době už naprosto každé.

před 4 hodinami, Rolbař napsal:

Jaký druh PTC článku zvolit záleží od data výroby a typu motorové jednotky, pokud je to jen trošku možné, doporučuju takzvané silové PTC, které nemá vlastní RJ a je naprosto bezporuchové, ale musí jej podporovat RJ motoru. V opačném případě použít PTC jehož číslo jsi posílal, ale občas vyžaduje opravu, resp v dnešní době už naprosto každé.

Zdravím ťa Rolbař, dík za info. Motor mám 77kw z edície BXE, ešte bez DPF. Mohlo by tam fungovať aj PTC bez RJ, alebo musím zhanať s RJ?

Dík za info 😉

• 1 year later...

Zdravím, nefunguje mi PTC. Pročetl jsem tady to vlákno a úplně nerozumím, jestli jde zaměnit ten typ PTC xxE za to (lepší) xxF? To F je teda to silové, které se nakazí? Mám 2006 typ motoru BKD 2.0 16v, bude mi to fungovat jenom výměnou kus za kus? 

Pokud már MR2006, tak RJ motoru nebude umět silové PTC a i kdyby si dal jinou RJ motoru s podporou PTC, tak výměna kus za kus není, musí se celkem zásadně předělat kabeláž k PTC.

Nejsnažší je PTC opravit, dělám to na "počkání" a problém budeš mít snadno vyřešen

• 4 weeks later...
V 22. 5. 2018 at 2:29, octavian2 napsal:

Tak se mi taky podařilo PTC-Element 1K0 963 235 E s chybou defective nakonec opravit svépomocí :-) Díky všem moc za užitečné rady ;-)
Kdyby někdo potřeboval poradit nebo opravit (zabývám se elektronikou, což mi při této opravě docela pomohlo) tak kdyžtak octavian2@post.cz, nějak se domluvíme ;-) Už zbývá jen vymyslet co udělám s ušetřenými 15 000,- za nový PTC element :-)

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0963235e-elektricke-topeni-oe-23594.html
Tomu se říká česká zlodějina..škoda mluvit ;-)

Tak Už to stojí 21K... Oni se zblaznili.

NN, to se trošku pleteš, takto cenová tvorba v rámci ND nefunguje. Na tomto dílu není skoro žádný obrat, je to ležák. Díly, které jsou maloobrátkové nejvíce rostou na ceně. Výrobce má povinnost držet dostupnost 10 let po ukončení výroby, do této doby je křivka ceny většinou konstantní, VW drží hodně dílů 15 let a právě v tento okamžik začíná cena strmně růst. Plno dílů po uplynutí 10 let už není vůbec dostupných a výrobce je ani mít už nemusí, je to jeho dobrá vůle a když jej zákazník chce, musí platit. Vždy se bere v potaz obrátka dílu, výrobní náklady, skladovací náklady ( u výrobce dílu a u výrobce auta )

Uplně stějně to má MB, Porsche, Ford a zrovna Porsche dokáže dodávat 80% všech dílů na všechny modely, co kdy vyrobilo..... jen to něco stojí

Je smutné, že při auditu se pak plno dílů vyhodnotí jako neprodejných a ve většině případů míří na ekolikvidaci (hlavně u VW group)

Aha, dobře, očividně máš nějaký inside info a víš jak to chodí. Výrobní náklady přece nemůžou být o tolik rozdílný, jak před lety.. jestli se teda pořád vyrábí, měl jsem za to,  že se jich vyrobí určitý počet hned a ne že se vyrábí 15 let, nebo je to tak? 

Pokud věc co stála nová 4k? (Myslím že jsem někde četl 4, ale nejsem si jistej) a teď stojí 21k, tak se nedivím že jim to tam zůstane a pak to likvidují