Přejít na obsah

Zelenáda Citigo


Doporučené příspěvky

Velice dlouho jsem se rozmýšlel, víceméně hned po prodeji Fabie I 1.4 74kw Elegance z roku 2001, kterou jsem prodal 20.1.2010 a nakonec jsem se po probrání několika desítkami nabídek vybral zrovna vůz Citigo.

 

Jedná se o auto z nabídky skodaplus.cz, tedy nějaký lehce ojetý vůz do 1 roku (původní majitel Škoda Auto). Auto jsem si vyhlídl (v pátek 17.8.2012) u jednoho prodejce v Libereckém kraji a po několika telefonátech a po zaslání několika údajů pro předběžné schválení úvěru jsme se hned druhý den (v sobotu 18.8.2012) vydali společně s přítelkyní na Citigo podívat.

 

Jedná se o vůz Citigo s motorem 1.0 55kw, který měl první registraci 14.11.2011 a dodnes měl najeto 2010 km. Výbava je Elegance s tím, že obsahuje ještě plno věcí nadstandard:

  • paket Elegance Plus - malý kožený paket, signalizace vzdálenosti při parkování vzadu
  • City Drive Safe vřetně ESP, ABS, MSR, ASR, EDS
  • Deaktivace airbagu spolujezdce
  • 15" Auriga s 185/55 R15
  • Plnohodnotné kolo, zvedák, klíč na kola
  • SunSet
  • Metalíza zelená Spring
  • Výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce
  • Tempomat a palublní počítač
  • Elektroinstalaci na navigaci Move&Fun
  • Další 2 reproduktory vpředu a dva reproduktory vzadu
  • Prodloužená záruka 4 roky / 120 tisíc km

 

Aby toho nebylo málo, prodejce mi ještě nabídl ponechání na voze aktuální roční dálniční známky (dodnes netuším, proč dálniční známky nejsou na VIN ale na SPZ), textilní koberce s nápisem Citigo na předních sedadlech, plnou povinnou výbavu a něco mírně pod 1/2 nádrže.

 

Prodejce byl velice milý, vše mi rád ukázal a na mé dotazy odpovídal na velmi dobré úrovni. Vůz jsme projeli a já měl hned jasno - kupujeme a tak jsme šli vyřizovat papíry. Tolik papírů jsem snad ještě nikdy nevyplňoval (trvalo to cca 1,5 hodiny), pán mi předal klíčky, pogratuloval mi k novému vozu a popřál samé šťastné kilometry a jelo se do Prahy. :wub:

 

Vůz byl velice svižný, jeli jsme po dálnici s klimatizací a kopec nekopec auto jelo pořád svižně a nic mu nebránilo ani v předjíždění.

 

 

FAQ

Současně mám i pár dotazů, věřím že se najde na foru někdo, kdo by na ně mohl znát odpovědi. Chtěl bych Citigu udělat radost a trošku ho zkrášlit, a tak by mě zajímalo, zda i na Citigo pasují ty ALU kryty na pedály. Co se týče budoucnosti, chtěl bych nechat do vozu namontovat nějakou handsfree (zřejmě Parrota). Co se týče rádia, vůz má standardní (u Elegance zřejmě v základu) rádio Funky, ale chtěl bych se zeptat, kdybych se do budoucna rozhodl ho vyměnit za nějaké jiné, neoriginální rádio, existuje pro Citigo redukce na běžnou velikost autorádií? Netvrdím, že Funky hraje špatně, dokonce si myslím že s těmi 6 reproduktory velmi dobře, ale jen se ptám, do budoucna ...

 

 

Jinak jsem se rozhodl sehnat nějaký kus kartonu a vyzkoušet City Safe Drive, ale asi vzhledem k velikosti krabice jsem ji přejel jak nic :lol: Pokusím se sehnat nějakou větší a širší krabici a pokusím se test natočit znovu. Nevím, zda to zařízení kontroluje věci pouze v určité výšce (vyšší), tím pádem by to třeba nereagovalo na děti na přechodě, což by byla jistě velice škoda. Nicméně vyzkouším a dám vědět. ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=o-cKXlf5YmY

 

 

Fotogalerie

Testovací jízda

post-229-0-81655700-1345380451_thumb.png

 

Odjíždíme s Citigem domů

post-229-0-52170300-1345380479_thumb.jpg

 

 

post-229-0-05073400-1345380515_thumb.jpgpost-229-0-43860600-1345380506_thumb.jpgpost-229-0-46273500-1345380508_thumb.jpg

post-229-0-68107400-1345380498_thumb.jpgpost-229-0-55533400-1345390759_thumb.png

 

post-229-0-77158900-1345380496_thumb.jpgpost-229-0-84332000-1345380499_thumb.jpgpost-229-0-07823500-1345380502_thumb.jpgpost-229-0-80048700-1345380504_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Hmm, pěkný palec.gif Mně se ta zelená líbí, je to takový veselý a originální prcprc.gif Už se těším, až nám ho předvedeš na živo. Jinak co se týče toho rádia, asi bych tam neorigo nedával. Tyhle zabudovaný se mi líbí podstatně víc, než klasickej obdélník. Už v OII ty neorigo nevypadaj dobře a tady mi to přijde ještě více integrovaný ;)

Odkaz ke komentáři

Pruhy mě taky lákaj, ale vše pěkně postupně ... na pruhy to nejezdí, ale primárně bych chtěl pro funkčnost tu handsfree a nebo rovnou i s tou navigací / rozšířeným pal. počítačem... pídím, zda ten Navigon jde koupit i mimo Škodovku, ale zřejmě jak to má spec. firmware, tak asi nepůjde :huh:

Odkaz ke komentáři

Marcelku, tak ještě jednou i tady, velká gratulace k novému autíčku!! Myslím, že jsi vybral skvěle! To auto mě už tehdá na první pohled a svezení hrozně oslovilo, a tady v té zelné a v plné palbě je úžasný! Přeji mnoho šťastných kilometrů a už se těším až se potkáme a autí mi ukážeš :))

 

jinak...ta příprava na to move&fun mi přijde nějaká zvláštní :-/ je tam vůbec někde nějaký konektor schovaný ?

Odkaz ke komentáři

Hoj, preju at se ti s autem pekne jezdeni, ale co mi hlava nebere je, ze citigo je auto do mesta a ne na jezdeni po D1 je to prece mestske auto ... A to nemluvim az bude nejake BATOLE nebo NATOLATA to je tam nenarves...... Nevim kolik byla cenovka, ale fakt nebyla lepsi volba ta fabka, prece jenom je to aspon trochu vetsi auto a to nemluvim o Octavce. Myslim ze maji nejakou akci s dieselem za velice dobre penize... Kolik byla Marcel cenovka??? Jestli to neni tajne...

 

O tom asistentu proti srazeni chodcu... jestli ti to nebere krabici je to docela pruser ne??? Male dite nema velikost, ze bude precuhovat predni kapotu a na to nebude system vubec reagovat... co by melo smysl, podle mne, je to dat na zadni polosferu at kouka jestli nejake batole neleze popripade nebezi za aute a samo to zastavy... co se nedavno stalo...ale to asi Citigo nema... mylim se...

 

Jinak hlavne at jezdi a hlavne at to nejake hovado neposkrabe atd... hlavne spokojenost :pivo:

Ps: jak je na tom citigo s dilenskym opracovanim, slicovanim plastu, kastle atd... je to vsechno OK...

Odkaz ke komentáři

Co se týče srovnání úvěrových nabídek mezi Citigo 1.0 55kw Elegance a Fabii 1.2 TSI Elegance tak tam mimo rozdíly v pořizovací ceně (Fabka asi 230 tisíc a Citigo 190 tisíc) ještě poměrně narostla cena v pojištění, když se to přepočítalo na mé požadavky (spoluúčast 1% / 1 tisíc, GAP varianta XL, přední sklo). Fabii bych měl na 5 let Citigo mám na 4 a ještě levnější splátky.

 

Co se týče velikosti, pro 2 naprosto ideál, na stěhování bude i Superb v kombíku malej a tak to vždycky jistí výpůjční vůz. Děti neplánuji, nicméně si myslím že by to do splacení - čtyř roční dítě přežilo. Co se týče kufru, ten jsem nikdy nezaplnil ani ve Fabii a tak si myslím, že na běžný nákup a nebo výlet je dostačující. Dokonce si myslím, že i jako nouzovka čtyř lidí z místa A do místa B by se dalo, samozřejmě ale nemyslím Chorvatsko ale třeba nějaké přesunutí v Brně / Praze.

 

Fabii má každej, proto by Elegance na parkovišti zapadla mezi ostatní auta a nijak nevynikala, Monte Carlo který mě zaujalo tak vyšlo o hodně dráž (cenově skoro k OII Prima) a tak jsem vybral Citigo, který je stále na silnicích jedinečné a svoji výbavou na dobré úrovni.

Odkaz ke komentáři

Dnes jsme s Citigem zvládli evidenční kontrolu (3 chlapi na STK zírali, že Citigo vidí poprvé :D ) a pak jsem rovnou zajel na první nákup a krásně vejde a dokonce ještě s velikánskou rezervou.

post-229-0-32968100-1345481376_thumb.jpg

 

 

Pro Luga detailní foto konektoru na Move&Fun

post-229-0-00376100-1345481359_thumb.jpgpost-229-0-09925700-1345481360_thumb.jpgpost-229-0-81006900-1345483153_thumb.png

 

 

A taky foto dnešní extrémní teploty a průměrné dlouhodobé spotřeby

post-229-0-92320800-1345481378_thumb.jpgpost-229-0-44956300-1345481383_thumb.jpg

 

Nevíte někdo co je to za čtverečky u těch posledních dvou fotek na spodním řádku displeje u najetých kilometrů?

Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...