Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Guest Kokxo

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, měl jsem auto v servisu cca 12 dní, pak jsem natankoval z prázdné něco kolem 30 litrů, tak by měl ukazatel ukazovat něco přes půl nádrže, ale ukazoval plnou. Najel jsem 300 km a kolem 180. kilometru začala ručička klesat. Nyní by měla ukazovat slabou 1/4ku nádrže, ale pořád ukazuje přes půl. Maxidot nemám a chcípnutí nepomáhá. Nějaké rady na opravu?? Octavia II, 1,9tdi 77kW, r.v. 2007

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Hnědá usazenina v nádobce na chladící kapalinu.

Zdravím, jedná se o Octavia 2, rv2010, 1.9 TDI BXE bez DPF, najeto 98tis, auto jezdilo do 90tis km na LL olej. Minulý víkend jsem nechal "preventivně" měnit chladící kapalinu a nemile mě překvapil bližší pohled do vyrovnávací nádobky. Hledal jsem co by to mohlo být a úplně si nejsem jistý. Nádobku jsem vymontoval a ta usazenina je dost tvrdá a jde pouze mechanicky odstranit, horká voda s jarem s tím nehne. Otázkou tedy je, zda je to rez nebo usazenina po nějaké opravě těsnění pod hlavou například? Mám informace, že na autě se měnil jen olej a filtry dle servisního plánu, takže vlastně skoro nic. Olej ani kapalina neubývá, pod víčkem oleje je jen olej, v nádobce olejová skvrna také není. Hadice, blok, chladiče, vše suché a opticky jak nové.

 

Jestli budete někdo vědět, budu moc rád

 

Radek

 

FOTO: http://s-line.rajce.idnes.cz/Octavia_2_1.9TDI%2C_2010%2C_98tis_km/

Odkaz ke komentáři

díky za názor, budu to sledovat. Jen jsem si říkal, jak se může udělat v relativně ne tak starým autě tolik rezu. Co vím, tak auto cca 3 měsíce stálo. Kupoval jsem ho v květnu a na nádobku jsem koukal, ale už si přesně nevybavím, jak vypadala. V létě jsem auto prohnal po německu často ke 200kmh, tak se tam možná i něco vyplavilo. Snad bude sloužit dál bez problémů.

 

Odkaz ke komentáři

ahoj mám problém Škoda Octavia II Rv 2004 1.9 TDi 77Kw normálně jsem jel a zničeho nic motor zasnul mněl jsem tam kvalt a ani to nebrzdilo motorem to je divné ne? dojel jsem na nejbližší odpočívadlo tam jsem zkusil znovu nastartovat po 6 tém pokusu jsem šel pod kapotu nic jsem neviděl upadlého šel jsem do auta a po čtvrt min točení to chytlo drželo to 1000 tis otáček tak 5 sekund a konec plyn nereagoval prostě nic párkrát jsem zkusil a furt to samé pak jsem odpojil naftové čidlo dal z5 a už to mnělo věčí snahu to už jsem jen otočil klíček a chtělo to chytnout ale jen se to mihlo z 1000 tis ot jako že rafička a hned zdechlo fakt netušim co by to mohlo bejt mněl jste někdo tokový problém?

Odkaz ke komentáři

ahoj mám problém Škoda Octavia II Rv 2004 1.9 TDi 77Kw normálně jsem jel a zničeho nic motor zasnul mněl jsem tam kvalt a ani to nebrzdilo motorem to je divné ne? dojel jsem na nejbližší odpočívadlo tam jsem zkusil znovu nastartovat po 6 tém pokusu jsem šel pod kapotu nic jsem neviděl upadlého šel jsem do auta a po čtvrt min točení to chytlo drželo to 1000 tis otáček tak 5 sekund a konec plyn nereagoval prostě nic párkrát jsem zkusil a furt to samé pak jsem odpojil naftové čidlo dal z5 a už to mnělo věčí snahu to už jsem jen otočil klíček a chtělo to chytnout ale jen se to mihlo z 1000 tis ot jako že rafička a hned zdechlo fakt netušim co by to mohlo bejt mněl jste někdo tokový problém? a Diagnostika žádnou chybku neukazuje :-(

 

 

Udelej diag a buded vedet co tomu je... takhle je to jenom hadani....

diag nic neukazuje jen špatnou žhavičku na 4 válci nic víc

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj chlapi,

mě teď u Octy zůstává vyset spojkový pedál a nejde zmáčknout do záběru a zasekává se.

Musím jí několikrát našlapat a pak můžu zařadit. Ale po delší době jízdy na 5.stupeň opět padne. To budou asi válečky, to nebude špatná spojka, nebo dvouhmota ne?

Mám tam nově čip a nemůžu si ho ani pořádně užít :(

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

mám O2 2008 BLS z německa. Delší dobu mě zlobí divné zvuky které se pomalu zhoršují. Občas je to lepší a občas je to slyšet hodně. U mechanika bohužel to šlapalo jak hodinky, tak nic neslyšel. Udělal jsem nahrávku v interiéru, u motoru to slyšet není. Je to takové kovové drhnutí/cinkání hlavně jako dovzuk po přidání plynu na volnoběh.

https://youtu.be/HC39TBn7fpI

Nenapadá někoho co by to mohlo být?

 

Díky za pomoc

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...