Přejít na obsah

led zarovky predni svetla,mate nekdo?


Doporučené příspěvky

Jak píše houmik, napiš Superfattymu, to je zdejší odborník na LEDky, ale už předem ti můžu říct, že ledky H1, H3 apod. nefungují, protože žárovka vyzařuje z jednoho bodu, kdežto Hx ledka svítí z více bodů a v parabole se to světlo neodráží tak jak má. Ale napiš mu, on ti k tomu řekne víc :pivo:

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 7 měsíců později...

jedine LED zarovky co maji zatim smysl jsou :

1) 5W bile parkovacky v prednich reflektorech (zastoupene 9x 3chip SMD LED zarovkami) - vetsi svitivost, zivotnost, hezke bile(modro-bile, podle typu LED) svetlo v kombinace s xenony, setri baterku

2) 21W oranzove blikacky (28x oranzove 3chip SMD LED zarovky) - trochu slabsi svitivost nez zarovka, nizka spotreba, zivotnost

-------------

meril jsem luxmetrem a delal par pokusu i s dalsimi typy LED zarovek a svitivosti se puvodnim ani nepriblizi

fotka prednich LED:

LED_vs_zarovka.JPG

- LED vs. zarovka s vypnutym a zapnutym xenonem

 

LED_vs_zarovka2.JPG

- celkovy pohled se zapnutym xenonem

 

fotka zadni LED:

LED_zadni_blik.jpg

 

 

video s rozdilem svitivosti a rychlosti:

youtube link

- prvni dve casti jsou s normalnimi zarovkami, na zbytku je leva (za ridicem) nahrazena LED

- v rezimu vystrazneho trojuhelniku se rozdil pri jedne zarovce nahrazene LEDkou v rychlosti blikani neprojevi, normalni blikani je ale zhruba 2x rychlejsi

- v odrazu na vratech je videt ze stara zarovka ma mnohem lepsi svitivost, LED svetlo je zase "rozprostrenejsi" - stejne silne i na okrajich. No, nechal jsem tam nakonec LED :lool:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
  • o 5 let později...
  • o 8 měsíců později...

Máte někdo nějaký přímo konkrétní tip/ odkaz  - nebo dobrou zkušenost na LED žárovky do parkovaček, tak aby to ladilo s xenony ?  Co na to budou říkat na STK a co PČR ? Bude signalizace na maxidotu něco hlásit při výměně původní žárovky za typ LED ? Když mi odešlo 3.LED brzdové světlo na kombíku, tak maxidot neodbytně hlásil poruchu do té doby než jsem to vyměnil.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Pokud nedavas nejlevnejsi cinskou LED zarovku, ale neco s proudovym zdrojem, tak to blikat nezacne... Bere si to pak furt stejnej proud nezavisle na napeti.

 Ja mam v oktave furt ty same, co jsem sem postoval v roce 2010. Na tech prednich obrysovkach prestalo svitit par segmentu z deviti (z par kroku uz to neni poznat, jen zblizka).  Ty zadni ve smerovkach fungujou doted vsechny.  A to to teda take nebyli s proud.zdrojem, jen nejaka "lepsi" cina. 

Ale ty predni potkavacky a dalkove by me zajimali!   To uz ma vlastni vetrak, nebo jak se to chladi?  Dejte kdyztak link, jestli to mate nekdo vyzkousene.  Dik!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...