Přejít na obsah

vrzání kola od 30km/h - 80km/h


kenny_fx

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi,

 

mám takový nepříjemný problém.

 

Někdy když jedu tak cca od 30km/h jde slyšet od kola (asi levého předního) vrzání - pravidelné podle točení kola a rychlosti. Čím vyšší rychlost, tím je vrzání rychlejší a od cca 80km/h nejde už slyšet nic.

 

Čím to může být? Přední kolo jsem sundal a u kotouče a ochranného plechu žádný bordel/kamínek není :D

 

díky za rady.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Mám podobnej problém s tímhletím zvukem, ale na zadním právém kole u bobnový nápravy. Dneska když jsem musel prudčejc zabrzdit to začalo skřípat pořádně nahlas a už ne jen pravidelně jak se o táčelo kolo a po pár kilometrech se to zase vrátilo jen na pravidelný vrzání. Když jedu krokem, tak to odtamtud nevrže ale píská. Myslíte že by to mohlo být ložisko nebo je to spíš problém z brzdou? Před pár měsíci to trochu začalo, tak jsem koukal na všechny brzdy a právě u týhle se mi to rozpadlo pod rukama a nejsem si jistej jestli jsem to tam dal správně..ikdyž brzdíto ok. Když jsem tam ale vracel buben, tak tam šel zatraceně špatně. Nový obložení už mám, ale to co tam je ted je ještě dobrý, tak nevim jestli vyměnit nebo to může být tim bubnem...jestli je třeba křivej, když mi tam nešel.

Snad bude mít někdo nějakej nápad nebo zkušenost, díky moc! :smich:

Odkaz ke komentáři
mne robilo presne to iste, a bolo to ložisko :)

 

Kdzž jedu ale krokem a jen to píská každou otáčku kola a lehce přibrzdím tak to přestane a stejně tak i ve vyšších rychlostech... je možný že by mělo brždění vliv na ložisko? Stále doufám že to bude jen to obložení... :lol:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...