Přejít na obsah

Vymena oleja 1.6FSI


Guest Friseur

Doporučené příspěvky

Zdravim Vas. Pred par tyzdnami som sa stal majitelom Octavie 1.6FSI 2005 a mam mensiu dilemu pri vybere motoroveho oleja. Kupil som ju s Full service history sm tretim majitelom, nabehane ma 85000mil (zijem v GB).

V service historii v Skode pokracovat nebudem, kedze nemam peniaze na rozhadzovanie ale to neriesme.

Je nastavena na interval QG1

Takze potrebujem vymenit olej.Ak sa nemylim, tak je do nej odporucany Shell hellix ultra 5w-30 avsak z faktury zo servisu som vycital, ze tam davali Shel Helix Plus 10/40W a tento tu neviem zohnat (je tiez mozne ze zmenil nazov...?) Este musim podotknut, ze faktura je z roku 2008 - novsie nemam takze kto vie co tam davali potom...

Moja otazka teda znie, co tam dat? Kamos mi odporucil Shel Helix Ultra 5W-40 no ten nesplna specifikacie vyrubcu podla servisnej knizky, ktore su udane na VW 503 00, VW 504 00 a VW 507 00

Mam zase obavu tam dat ten 5W-30 pretoze nieco podobne spravil znami s Mondeom a auto mu zralo asi liter oleja na 3000mil a teraz s tym ma len problemy...

Odkaz ke komentáři

dobre, takze sme dospeli k tomu ze normu VW 504 00 splna len Shell Helix Ultra AV-L 5W-30 a Shell Helix Ultra Extra (co je vlastne 5W-30 taktiez). Podarilo sa mi najst z ich rady olej Shell Helix HX7 10w40 co je asi obdobny olej aky don davali a ten splna normu VW502.00/505.00 - co je vlastne mimo odporucani skody...takze som z toho jelen.

Mam motor vycistit nejakym z radu pripravkov a potom tam dat ten 5W-30?

Este skusim zopar manikov co tu poznam a dam vediet ake napokon padlo rozhodnutie a co to bude robit.

Odkaz ke komentáři

takze vymena je hotova. Po hladani na internete a doporuceni, aby ostala zachovana viskozita mi tam kamos napokon dal Shell Helix Ultra 5w40. Povedal mi, ze tak husty olej ako tam bol este nevidel, vraj to ani nechcelo vytiect von...

Po vymene pozorujem slabe klepanie pri nastartovani v rozmedzi otacok od cca 1000 do 1800, ktore asi po minute prestane. Viete povedat co to sposobuje? Moze to sposobit nejaky problem?

Odkaz ke komentáři
  • o 8 let později...

Ahoj mám Octavii také 1.6 85kw fsi... A mám takový problém stále mi tam hlásí stop vypnout motor tlak oleje a pak to přestane a jezdím dal nevíte co by to mohlo bejt? v servise jsem byl a už jsou ztoho sami jak na větví co by to mohlo asi tak bejt... Měnil jsem: olejové čerpadlo, sací koš, olejový filtr, olej, snímač tlaku oleje, snímač tlaku hladiny oleje, a kontrolka se stále objevuje.. Mohla by to být elektrická závada?? 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...