Přejít na obsah

Voda ve voze


pilot.1

Doporučené příspěvky

To je síce pravda, ale...

Mne aj tak pretekalo čelné sklo, kvapkala mi voda do kastlíka sedačky spolujazdca. Písal som to do iného fóra, tak to len odcitujem:

 

Vzhľadom na daždivé počasie pred dvoma týždňami som mal dosť príležitostí detekovať zdroj zatekania. Po demontáži príslušenstva a odchýlení stropnice som zatekanie odhalil rýchlo - zatekalo okolo čelného skla v pravom hornom rohu, viď foto (už bez vody). Zatekanie bolo veľmi slabé, za minútu možno jedna kvapka. Utesnil som to z vonku aj z vnútra, snáď to bude stačiť.

Len doplním, že po pretesnení je to OK.

post-6670-0-62619500-1350389479_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

JOSKA::prcprc: Urcite NIE!!!! Celne sklo je nalepene po celom obvode do karoserie!!!

Určitě ANO!!

Na spodní straně skla je nacvaknutý plastový "okap". Ten plast pod raménky stěračů.

Když je nacvaknutý špatně, tak potom teče do auta. Píšu z vlastní zkušenosti, tak to vím jistě.

Nevím jestli to je správné označení, ale ten kus plastu se jmenuje "izolace hlukova pro pricnik".

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

A koukal jsi jestli ti nezatéká třeba pod výplní předních dveří ? Bylo by to vidět že by teklo přes pirelu a po prahu přímo na koberec... Jinak u řidiče to může být spousta věcí, v automobilce se všechno neprojeví po krátké zkoušce... Sáhni rukou pod kokpit nad nožní opěru, nad pedály, zkus odhrnout koberec u volantové tyče a sáhnout na tlumení a potom písni, uvidíme jak dál... popřípadě zajeď do myčky, sundej si "A" sloupek a koukej jestli ti neteče kolem parkovacího lístku.

Odkaz ke komentáři

Prochy: Je síce fajn, že čelné sklo sa správne lepí po celom obvode, ale nie vždy to tak je. Pri výmene to často odfláknu a potom zateká, dokonca bola na to aj zvolávacia akcia, bola séria vozov, kde to bolo zle z výroby.

A nehovoriac o tom, že zatekať môže ešte pod sklom pod stieračmi, presne ako píše Joska. Ďalším zdrojom je u OII FL zatekanie cez predný nosník, na spoji s kabínou. Chýba tam tmel na niektorých autách MR2009-2010. Oprava je dosť komplikovaná, treba demontovať plastové podbehy aj predné blatníky a nanovo naniesť tmel...

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Jak vyresit zatekani do auta pres dvere spolujezdce? Kdyz po nakem desti otevru auto tak mi na prahu stoji voda a pomalu to zateka pres tu gumu a prah do auta. Sundal jsem tapec ale nic jsem nevidel a vsechna tesneni vypadala dobre. Do dveri jsem se nedostal je to tam nejtovane. Vsiml jsem si toho asi pred mesicem, nastoupim do auta a koukam co to je u spolujezdce a pri zavrenych dverich mi pomalu stekala voda pres plastovej prach na koberce z hruba v pulce dveri. Koukal jsem ze na oc 1 tam je naka folie

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Jak vyresit zatekani do auta pres dvere spolujezdce? Kdyz po nakem desti otevru auto tak mi na prahu stoji voda a pomalu to zateka pres tu gumu a prah do auta. Sundal jsem tapec ale nic jsem nevidel a vsechna tesneni vypadala dobre. Do dveri jsem se nedostal je to tam nejtovane. Vsiml jsem si toho asi pred mesicem, nastoupim do auta a koukam co to je u spolujezdce a pri zavrenych dverich mi pomalu stekala voda pres plastovej prach na koberce z hruba v pulce dveri. Koukal jsem ze na oc 1 tam je naka folie

 

Mám stejný problém, setkal se s tím někdo?

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Zdravím Mám Octavii II SCOUT a teče mi do auta. Teče dveřma a to jsem už vyměnil pirelu u řidiče a stále teče. teče to po pirele z vrchu asi zhruba v urovni pantu dveří stíká to do rohu a pak do auta dále i jak je odkládací místo na nohu a na kobereček. Pak to teče ještě jak je přední sklo tak tam je sloupek na kterým je kus plastu a jak končí a začíná střešní tapec tak tam mi to také teče mám tam i mapy od vody. Je to jak u řidiče tak i u spolujezdce a když mám nakloněné auto na zadek tak se mi to děje i tam zhruba od půlky dveří až po kufr. vše viz. foto.

Předem děkuji za rady a omluvám se za dramatické chyby.

post-37896-0-90090100-1410517271_thumb.jpg

post-37896-0-01686000-1410517287_thumb.jpg

post-37896-0-06748900-1410517305_thumb.jpg

post-37896-0-44496800-1410517317_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Guest Milanos88

Kluci a me nekdo poradi? Ja uz jsem precetl tolik moznosti, ze uz nevim co je co. Tak se zeptam znovu .... Taky mi tece voda pekne pod pedaly a to kdyz kropim okno a nebo leju vodu primo pod ten plast pod oknem. Tak mi to stejka po takovy umely hmote pod palubkou kde vede kabelaz atd(mam to uz rozebrany). Zkousel jsem jen vycistit nahore ty kanalky pod oknem. Voda stejka po podbehu smerem k prahu, ale netusim jestli dostatecne rychle. Nicmene kdyz zaprsi, tak mam tak 2 cm vody pod nohami u ridice a za ridicem. Jak tohle vyresit fakt nevim.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Kluci a me nekdo poradi? Ja uz jsem precetl tolik moznosti, ze uz nevim co je co. Tak se zeptam znovu .... Taky mi tece voda pekne pod pedaly a to kdyz kropim okno a nebo leju vodu primo pod ten plast pod oknem. Tak mi to stejka po takovy umely hmote pod palubkou kde vede kabelaz atd(mam to uz rozebrany). Zkousel jsem jen vycistit nahore ty kanalky pod oknem. Voda stejka po podbehu smerem k prahu, ale netusim jestli dostatecne rychle. Nicmene kdyz zaprsi, tak mam tak 2 cm vody pod nohami u ridice a za ridicem. Jak tohle vyresit fakt nevim.

zdravim Vas mam obdobny problem: voda pod nohami u vodica a za vodicom.. odtokove kanale pod stieracmy ok ziadna necistota,mam stresne okno ale voda odtial pekne odteke hadicky v Astlpikoch prechodne,z dveri mi to netecie o tom pochybujem a vyskytlo sa mi to teraz na konci leta kedy nejak zrovna moc neprasalo.. kedze vylucujem ze v aute mam dazdovu vodu skor si myslim ze problem bude inde.. pocul som este nazor ze mohol prasknut radiator kurenia ale keby som mal v aute chladiacu zmes bola by ruzova a vraj zapacha sladkasto.. ja mam v aute vodu ciru a bez zapachu a tak si skor myslim ze by mohla pochadzat z kondezu klimatizacie napriklad uz len preto ze: v zime vonku stale prsalo a auto suche v lete sucho vonku a klima na plne a v aute potopa.... skuste sa popytat na ten kondenz kde to usti kde to ma odtekat aj som to uz kukal ale este som nic nezistil..a este nevim jak sa voda dostava za vodica pod nohy pod sedackou je prepazka akurat mi to dava logiku jedine ze to tecie z vyduchu kurenia.. vela zdaru

ps. mam Octaviu II combi r.v. 2009 1.9tdi pd

Odkaz ke komentáři

Mě zatíkalo do O2 combi r.v. 2005 vzadu na roletku pod tesněním antény a pak spolujezdcovi vpředu pod nohy. To jsem nakonec zjistil, že je v pravém horním rohu špatně nalepené sklo. Voda kapala do plastu na sloupku, stíkala tím plastem do palubky a tam ruzně protekla a kapala dole v prostoru nohou na kobrec.Vyřešeno podlepením čirým silikonem skla zevnitř i vně a podlepením těsnění antény a je klid.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 5 týdnů později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o měsíc později...
tak to byl planý poplach, u známého jsme provedli nějaké testy stříkající vodou okolo toho místa a nikde nic... a od té doby zatím nic, vše v suchu. nejspíš to byla vysrážená vlhkost...

Tak opět vydatně zapršelo a mam opět mokrej sloupek u spolujezdce... Jenom ale tam nikde jinde jsem vodu nenašel... Prosim o radu3bbafc16416dd166096b4f1e629cd3da.jpg

 

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...