Přejít na obsah

Hyundai i30 CW - 1.6 CVVT 93 kW


Doporučené příspěvky

Takže bando... představuji vám moje nové autíčko... ;) je to bílý Hyundai i30 CW - 1.6 CVVT 93 kW 6 rychlostí... :) auto je na originál alu kolech 15" - pneumatiky 195/60... (teď na tom mám už zimáky). Jestli vás zajímá trochu výbava... tak ta je myslím super... :) v rychlosti... elektrický sklopný a vyhřejvaný zrcátka, centrál na dálku, alarm, elektricky okýnka (všechny), autorádio s CD a 6 repráků, koženej volant s ovládáním rádia a tempomatu, automatická klima, palubní počítač, mlhovky (nedivte se, některý Octavie je nemaj :), samostmívací zpětné zrcátko, dešťový senzor a to je asi vše... :)

 

takže tak... ;) a ještě pár fotek navrch....

post-18434-0-34693800-1350592472_thumb.jpg

post-18434-0-18158400-1350592483_thumb.jpg

post-18434-0-59299900-1350592490_thumb.jpg

post-18434-0-78129600-1350592516_thumb.jpg

post-18434-0-76151800-1350592526_thumb.jpg

post-18434-0-82591700-1350592535_thumb.jpg

post-18434-0-47612100-1350592562_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

2 BaDys... jj, přesně tak... ;) auto je super vybavený a opravdu za parádní peníze... nová i30 kombi by se mi líbila víc, ale na to už bych neměl... :) a to samé platí o O II... včera jsem si projel Rapida a do toho bych teda rozhodně nešel... ;)

 

2 Maros... auto bylo firemní, ale ještě nebylo doplacené..., takže jsem ho vrátil Škofinu..., úvěr bych neutáhla a navíc prostě Otesánek byl drahej na provoz... :(

Odkaz ke komentáři

tak jsem zvědavej, jak to bude se spotřebou tý 1.6 CVVT 93 kW... dneska při cestě do Teplic 7,2 l ... hmm... :)

 

ale miluju tyhle atmosferický motory... to lineární zrychlování... užívám si to... :) ve středu jsem si projel 1.2 TSI 77 kW v Rapidu a musím říct, že mě motor nadchl, ale stejně bych neměnil :) já jsem prostě ten velkoobjemovej benzíňák :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...

chlapci, s tím velkým objemem jsem to snad zase tak nepřehnal ne, když se dneska dávaj do aut 0,9 a 1,0 litrový objemy... :) ale je mi jasný, jak jste to mysleli... :)

 

každopádně mám najeto 3.550 a zatím fakt spokojenost... :)

 

přemýšlel jsem nad tím, jaký je rozdíl mezi touhle 1.6 CVVT a 1.6 MPI v OII... docela bych si ten motor chtěl teď s odstupem času projet, abych to mohl porovnat...

 

jinak spotřebu mám zatím kolem 8 litrů na sto, což je dost... tak jsem zvědavej, jestli to klesne... a o kolik :)

 

jina všem přeju hodně zdraví a štěstí do nového roku ;)

Odkaz ke komentáři

Tome, tak to vám to moc nežere.... :D :D :D

 

Dakie, se Scoutem jsem měl kolem 9,7 l / 100 km... jezdím po městě, 2x měsíčně po dálnici do Německa a na chalupu, a to jsem vždycky naloženej jak cip ... :) tu vyšší spotřebu přikládám tomu, že je auto nový, je zima a jezdím samozřejmě na zimních pneumatikách... ;) jo jinak ti dlužím ještě tu fotku interiéru... ;) když jsem auto porovnával se Scoutem, co se týče všelijakých těch vychytávek, tak tam něco chybí, ale nic, co bych nepřežil... :)

Odkaz ke komentáři

jj, záleží jaký trasy jezdíš, jestli krátký, tak cca po 10t km, pokud delší, tak dříve,

to jsou zkušenosti z 2x ix20 s 1,6 motorem, navíc každá moje atmosféra to tak měla, třeba u C-maxe si to sedlo ještě jednou, po cca 25.000 km a začlo to jet i lépe

Odkaz ke komentáři

tak díky za tvoje zkušenosti... tak to se mám opravdu na co těšit, protože to auto jede už teď dost dobře! :)

 

nejčastěji jezdím dělší trasy, dálnice a mimo město od 50 - 100 km +- ... samozřejmě taky občas po městě, ale to tak 2 - 3x do týdne... snažím se tomu trošku víc šlapat na krk, aby se to dobře zajelo..., tak snad to tak dělám dobře... ;)

Odkaz ke komentáři

@vorlajz7: ... ať ti autíčko i nadále spokojeně slouží :palec: Já mám motor 1,6 GDI, najeto přes 5.000 km a průměrná spotřeba dle tankování 7,8 l/100 km ... jezdím hlavně po Praze ;) S dřívější Fábií 1,4 16V 74 kW jsem jezdil taky kolem 8 litrů a s předchozím Cee´dem 1,6 CRDI za 6,1 l/100 km.

Odkaz ke komentáři

Sniku... díky za přání... ;) doufám, že bude vše v pořádku... s autem jsem zatím moc spokojenej... jak se vzhledem, tak s vnitřním prostorem, výbavou a v neposlední řadě i s motorem... :) spotřeba určitě ještě o nějaký to deci klesne...

 

jo řekni mi prosím tě, jaký je to GDI, já ho projížděl v novým Hyundai i30 CW a zdálo se mi to hodně, hodně dobrý... ;) předpokládám, že ty motory budou stejné i u KIA... měl jsi možnost porovnat to třeba s tou 1.6 CVVT? a jaký to má vlastně výkon to GDI? kolem 100 kW?

Odkaz ke komentáři

Výkon je udáván 99 kW a zatím jsem s ním moc spokojený. Na rovince není problém jet klidnou jízdou kolem 2.000 otáček a když člověk potřebuje, tak podřadit a nad 4.000 to jede na 1,6 atmosféru moc pěkně :palec: Mám možnost jezdit s motory 1,6 CVVT v Cee´dovi a ve Venze, ale obě auta jsou v automatu, takže srovnání neni dokonalé. GDI dle mne ale lépe táhne v celém spektru otáček. Motory Hyundai/KIA jsou totožné ;)

Odkaz ke komentáři

Sniku, a co přesně znamená to GDI, čím má být ten motor specifický? jinak samozřejmě 99 kW je slušná porce, ale hodně důležitý bude taky průběh výkonu motoru a Nm... každopádně se s tím musím ještě někdy projet... ;) ať auto slouží... ;)

 

co ten automat v tom služebáku? jaký to je?

 

to Princes... jj, na autě je nejdůležitější kufr ;) ale díky za názor...

Odkaz ke komentáři

GDI - Gasoline Direct Injection ... takže jde o motor s přímím vstřikem paliva. Koncern VW ve své době měl FSI ;) Jenže tam, aby měl motor požadovaný výkon, tak bylo nutné, pokud si dobře pamatuji, tankovat N98. U GDI tato nutnost neni. Proti MPI má jiný zvuk, trochu hrubší, ale rozhodně ne nepříjemný. A ve vyšších otáčkách i bych řekl že je tišší. Rozhodně to vyzkoušej, budeš mít přímé srovnání, když jsi na 1,6 MPI zvyklý.

 

Ten automat je stará 4° :( Po Praze to neni problém, ale mimo město to rozhodně ideální neni. V dnešní době už ale dělají u H/K moderní 6°automaty. Někdy kolem léta proběhne výměna jednoho auta za nové, tak pak budu moci vyzkoušet i nový 6°automat :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...