Přejít na obsah

Převodovka - řazení


Guest Raubirek

Doporučené příspěvky

Ahoj,stalo se mi že mi týden šlo špatně zařadit 3 a 5 stupeň a pak se to z ničeho nic dalo zase do normálu a šlo řadit zase normálně.A teďkom nejde z ničeho nic vůbec zařadit 3 a 5 stupeň.Nemá někdo zkušenost s tímhle problémem?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 9 měsíců později...

inak pisem tu svoj poznatok s radenim ...minule len tak pozeram na tyc radenia kde sa uz napaja blizko motora a vsimol som si,ze pod tou tycou je nejaky ochranny plech ,alebo co to je no ale hlavne pozrel som,ze je osuchany od tyce radenia, tak som ho len rukou ohol viac dole,aby sa nedotykal a aha ho, rychlosti mi idu radit ako po masle a to tiez som mal problem s 5kou niekedy a 3 isla tahsie. Cize kto ma problem s tym, mne sa osvedcila takato banalita

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj, ma niekto skusenosti z vyskakujucou spiatockou? zaradit ide uplne lahko, pri rozjazde vyskoci do polohy tzv. "pocitania zubov",

ak paku podrzim, je vsetko v poriadku, ale pri vacsej zatazi, napr. pri cuvani do kopceka ma tendenciu vyskocit aj pri drzani paky,

dakujem, akceptujem kazdu radu

Odkaz ke komentáři

Jop, mrkni na plast, nejspíš bude vyběhaný. Ve škodovce stojí snad okolo 200Kč. Nedávno ho měnil kamarád, když mu ho přítelkyně ulomila :D Taky mu předtím občas vyskakovala zpátečka a po výměně pohoda.

 

obavam sa ze to bude robit nieco v prevodovke, pretoze, ak kvaltpaku drzim, sklbe ju akoby vyhodit,

musim poriadne do nej zatlacit, lebo hned spocita vsetky zuby :(

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...
  • o rok později...

este ohladom tej spatecky, teraz mi je jasne, ze s najvacsou pravdepodobnostou bude ocesane ozubene koliesko na spiatockovej hriadeli, vymienal to niekto uz? vraj sa to da aj bez demontaze prevodovky, podobnu prevodovku ma golf IV a tam to vraj vymenili bez demontaze, ak ma s tym niekto nejake skusenosti, prosim o radu

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím AEEčkaři, tak jsem minulý týden měl tu kliku že mi praskla převodovka. Sehnal jsem jinou za 6k a v vyměnil ji. Vše v pohodě, spojka si sedla řadit jde docela dobře všechny kvalty až na 5ku. Při přeřazení na 5ku to jde přes zuby když je v otáčkách. Když sešlápnu spojku a nechám spadnout otáčky tak jde zařadit ,,normálně". Ale co mě sere podstatně víc je to že jakmile jí tam dám a pustím spojku tak mě to kopne do řadičky a pokaždé když pustím plyn a znova přídám tak to kopne (pohne s řadičkou jako by to chtělo daný kvalt vyhodit). Dělá to jen pětka. Nevíte někdo co by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři

no to aj mna zaujíma kde sa ti praskla prevodovka či to nebude ako na mojej prevodovke , mne odišlo jedno ložisko na hriadeli to čo je uložené na stene k spojke ,prejavilo sa to hučaním čím rýchlejšie tým hlučnejšie, naštastie sa nič nerozbilo, po výmene aj ostatných ložísk ,gufer ,spojky oleja ide pekne . Ak ju chceš repasovať a nemáš skúsenosti tak v D.P. je celkom pekne rozpísaný postup bez toho by som ju ani nerozobral noo nie je to skoda 120 :) k tej tvojej " novej "- nevieš či už nebola rozobratá ? práve tá 5ka je o nastavení ozubeného kolesa aby rýchlosť nevyhadzovalo alebo neblblo presne už neviem postup ale posuvným merítkom sa nastavuje ale ako som už písal je to v príručke . To že ide cez zuby tak môže byť aj zdretý synchron asi málo oleja v nej bolo skús radiť ako na starom aute kde ešte nebola synchronizovaná spojka tak že 2x spojka bez plynu ,a pohyb radičky tak daj 5ku a tlač auto dopredu a dozadu pokiaľ ti motor pustí tj asi pol metra vpred a vzad a pozri na tiahla z prevodovky čo sa tam deje čo sa pri zábere hýbe . Čau

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Tak po piatich rokoch prevodovka bola znova z auta kôli ložisku na diferenciáli , moja chyba ,po výmene ložísk som neskontroloval vôlu .

Hučala asi mesiac možno dva tak som dúfal že vydrží ešte niečo že ked bude teplejšie tak ju vyhodím s auta no vzdala to v najväčšej zime ,cez unášače začala pľuť olej tak sme ju s bratom rozobrali vymenili ložiská za nové ( s rovnou hranou smerom k diferáku ) . teraz je +- bez vôle no unášače sa dajú pretočiť s rukou s orginál vymedzovacími podložkami tak snád bude pokoj . Momentálne po výmene ložísk nabehané cca 50km radí pekne všetky rýchlosti a hlavne nehučí .

post-4660-0-09634900-1483907884_thumb.jpg post-4660-0-75829100-1483907975_thumb.jpg

post-4660-0-28122500-1483908033_thumb.jpgpost-4660-0-22413200-1483907998_thumb.jpg

post-4660-0-84327400-1483907932_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...