Přejít na obsah

Brzdy, divně jeté


_PLUSH_

Doporučené příspěvky

Jedná se mi o O1 66kw. Koukal jsem jelikož se mi zdálo že už jsou desky KO. Po proměření jsem ale zjistil na obou stranách venkovní destičky mají cca 11mm i s kovovou plochou a obě vnitřní kolem 14mm. Tak i kotouče na vnitřních stranách mají malou nraničku a na venkovní cca 0.5mm a přitom by to vše mělo být naopak. Auto brzdí suprově nic jsem nezpozoroval.

Možná je to normální a zbytečně to řeším.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Já zde taky připojím jeden dotaz na brzdy. Nasadil jsem dva dny zpět nové přední kotouče BREMBO Max a desky TEXTAR, výměna šla lehce. Ale po ujetí asi 25km lehké jízdy jsem po zastavení pozoroval více zahřátý pravý kotouč. Doma jsem pak tento pravý třmen celý rozdělal, znova vyčistil. Koupil jsem si o novou prachovku a nový těsnící kroužek do brzdového pístku. Ten jsem vytáhl, pročistil (byl ale v hezkém stavu), promazal brzdovou pastou od TEXTARU, nasadil nové gumičky a zase složil. Chodí lehce! Mázl jsem i ty styčné plochy na třmenu, jak chodí desky. Tam už fakt nemá co drhnout. Když dám auto na hever, tak po sešlápnutí brzdového pedálu se kolo točí malinko hůř, než levé, ale rozdíl není zas tak velký. Já bych řekl, že je to OK :-) Ale dnes zase bylo to pravé kolo teplejší. Levé bylo teplé, krásně jsem na něm nechal prst a na pravém ten prst neudržím, bo bych se spálil.... Teď už vážně nevím. Co může být špatně? Mám to nechat ještě chvíli sednout ty nové kotouče a desky? Mám na nich najeto cca 80km. Ale nerad bych si tu pravou brzdu hnedka odrovnal...

Odkaz ke komentáři

Myslíš? Já tedy počkám, budu si tedy ještě chvíli pálit palce :palec: na kotoučích a budu to sledovat :-) Kdy to však nesedlo, jakože pevně věřím, že to sedne :D , tak mě ještě napadla možnost, že je nějaká špína v brzdovém válci, resp. ve vyrovnávacím otvoru. Akorát tady bych to už vážně musel nechat asi na odborném servisu... B)

 

Tak uvidíme ;-)

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Zdravím.

Mám velký problém s brzdovými kotouči. Na své Octávce mám během roku už třetí sadu (značkové, 1500Kč za kus). Vždy se mi "zkroutí" po určitých ujetých kilometrech. Při brždění potom cítím velké cukání ve volantu. Po výměně kotoučů je vše O.K. Ale jen dočasně. Po 500 - 2000 km stejný problém. Na co se mám zaměřit? Náprava je zkontrolována, brzdové destičky nové originální. Jezdím (brzdím) velmi ohleduplně, co nejvíce motorem. Děkuji za radu. Při jízdě slyším kmitavý zvuk vycházející od přední nápravy. Ložiska vyměněna bez efektu. 1.9 tdi, 81kw, r. v. 2003, 135000 km.

Odkaz ke komentáři

o tom už jsem slyšel od více lidí ale prej jen u octy co má vzadu bubny místo kotoučů.....já teda osobně problem nemám octu mám už skoro 70tis.km a přední brzdy jsem eště nedělal jen zadní kotouče a to je 65tis.km jinak už je mám v takovém stavu že na podzím je nechám jak na předku tak na zadku vyměnit ale za jaké? Ate nebo Brembo? Poraďte někdo ať neřeším to co kolega výšše :-) Díky

Odkaz ke komentáři

o tom už jsem slyšel od více lidí ale prej jen u octy co má vzadu bubny místo kotoučů.....já teda osobně problem nemám octu mám už skoro 70tis.km a přední brzdy jsem eště nedělal jen zadní kotouče a to je 65tis.km jinak už je mám v takovém stavu že na podzím je nechám jak na předku tak na zadku vyměnit ale za jaké? Ate nebo Brembo? Poraďte někdo ať neřeším to co kolega výšše :-) Díky

 

Mě se zkroutily i Bremba. Myslím si, že tento problém vychází od někud z nápravy a asi to bude mít něco společného i s tím kmitavým zvukem. Bubny na zadku s tím určitě souviset nebudou. Pokud tento problém neřešíš, nemusíš se bát žádných kotoučů. Ale já osobně bych na kotoučích nešetřil.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...