Přejít na obsah

Michiho detailingový kroužek


Doporučené příspěvky

Přesně tak. Brácha sikoupil nového Tourana a říkal jakou si našel dobrou myčku se super kartáči a jak je šetrná. Zrovna jsme stáli na slunci a tak jsem mu ukázal jaké krásné hologramy ( sluníčka ) mu ta super nové myčka už udělala na laku. Má to auto 2 měsíce a už kruhy na sluníčku jdou krásně vidět. A kdo neví co jsou sluníčka, tak tady máte vzorek :palec:

post-317-0-02252800-1352623967_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Já sluníčka nedělám. Jen interiéry a umytí auta a max. leštění a voskování, oživení plastů apod. Pokud chceš dělat renovaci laku, tak to jsme na peníze úplně někde jinde a na autě se potom dělá i třeba celý víkend. To už potom není otázka několika hodin. Musíš auto umýt, vyčistit lak od veškerých nečistot a teprve potom následuje renovace laku. A tu ti nikdo za 1tis. neudělá. Tam už se můžeme bavit i o částce +- 4 až 5 tis. min. Fotky které tady jsou ode mě, tak ani na jednom nebyla potřeba renovace od sluníček, i když na těch autech byla. Někdy postačí lak vyčistit a naleštit a navoskovat. Čím na plasty ? Podívej se na můj odkaz v podpisu.

Odkaz ke komentáři

Jo jo. Já říkám, že auto by mělo jít vysát na mokro minimálně 1x za rok. Nezapomínejte kolik času v něm trávíte a co všechno vdechujete. Hlavně že se vyrábí různé pilové a jiné filtry aby nám toho šlo do auta co nejméně zvenku, ale potom stačí v tomto počasí nastoupit a otřít boty o koberečky a už to začíná . . . ;)

Je mokré čištění možné i u vyhřívaných sedaček?

Odkaz ke komentáři

Mne zajima cim na palubovku a plasty v inerieru ?

 

Na plasty a veškeré pryžové části bych doporučilPoorboy´s Natural look . Mám rád když plasty vypadají zdravě hezky a přirozeně, ne když jsou mastné a divně smrdí...tohle je pro mě to pravé.

 

 

Na textil bych doporučil tenhle Swisswax Fabric Pracuje se s ním velmi dobře.

 

Tyhle hologramy leštíš ručně nebo strojně? Potřeboval bych něco na ruční leštění.. :)

 

Dodo Juice LIME PRIME je spíš příprava na vosk, ale když použiješ abrazivní verzi (tzn. ne Lite) tak tím můžeš odstranit drobné poškození a hologramy. Jde to jak ručně (uff) tak strojně

 

Kamaráde ručně ti upadnou ruce (teda mě alespoň jo) Je to děsná makačka a nikdy nedocílíš takového výsledku jako strojně.

 

Já jinak používám pasty a kotouče od 3M. Vždy je ale potřeba před leštěním změřit lak, jestli do toho vůbec můžeš.

Upraveno uživatelem x Michi x
Odkaz ke komentáři

Ukázka práce s CarPro IronX.

 

Kola nebyla myta cca 6 let. Vrstva prachu z brzd, asfaltu je až neuvěřitelná...

 

imag0359do.jpg

 

Po nanesení prostředku a použítí detailingového štětce, je mi jasné, že to bude boj!

 

imag0360w.jpg

 

Venkovní strana pohoda, za 10 min téměř hotovo :palec:

 

imag0361ev.jpg

 

Vnitřní strana po pěti cyklech. Další budou následovat, dokud to nebude jako zrcadlo :wub:

 

imag0362b.jpg

 

Výsledek uvidíte v jednom následujícím dílu našeho octáviánského seriálu!

Odkaz ke komentáři

Podle fotek soudím, že to funguje. Kdysi mi někdo něco podobného přinesl a ukazoval. Problém bych viděl jen v tom, že je tam napsáno: "nepoužívat na hliníkové a lakované části" Něco si s kolama uděláš a výrobce má čisté ruce, byť to třeba funguje. Kdežto IronX je přípravek přímo určený k použití na alu kola. Dobře se s ním čistí i prahy a podběhy od náletové rzi a asfaltu. Nehledě na to, že na kola je stejně pak potřeba clay a nějaký vosk...a to už tom ten pán napsáno nemá, jestli to třeba nebude nějak reagovat s lubrikací...IronX je PH neutrální.

Odkaz ke komentáři

Tak si tak pohrávám s myšlenkou, že bych na jaře pronajmul mycí centrum v Praze a udělali bychom jeden víkend nějaké to společné mytí a nějaké to pajcováníčko, pro případné zájemce??

Aby to nebyl kroužek teoretiků...

 

...mno a kdo ví, třeba dobře umyjete a načančáte svou káru a bude nějaký pohárek či mnohem chutnější "tasty" odměna na výročním srazu 10 let OC :lol: KDO VÍ CO SE CHYSTÁ :lol: :lol:

Upraveno uživatelem x Michi x
Odkaz ke komentáři

V tom určitě problém není. Viděl bych to podobně jako Vitto. S tím, že bychom všechna auta pěkně umyla a ukázali si práci s Clay apod. ruční detailing třeba s Lime Prime, jak můžete drobňoučká poškození laku opravit či zakrýt. A samo vosk, ten chybět nesmí :palec:

 

Vše pěkně proložili kvalitní stravou a focením :pivo:

Upraveno uživatelem x Michi x
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...