Přejít na obsah

Michiho detailingový kroužek


Doporučené příspěvky

Dokázali byste doporučit něco na běžné čištění disků + něco na silnějši znečištěné disky (černé tečky po zimě), ideálně i nějaký aplikátor na toto (kartáč, houbu) - vše ideálně Dodo + vaše zkušenosti se syntetickými rukavicemi? Mám přirodní Yeti ale nějak se mi s ní nepracuje dobře, nevím proč. Tak používám od Dodo "Captain Canoodle", ale možná bych rád něco "měkčího" s vyšším vlasem. Díky...

Odkaz ke komentáři

Černé tečky bude asi klasický asfalt bych řekl. Takže umejt například něcím od valetpro, ironx, nějaký odstraňovač téru. Pokud můžu sám za sebe teď doporučit - měl jsem teď na zimních kolech nano sealent a už bych nikdy nedal nic jinýho. Odjezdil jsem s tím celou zimu a kola i teď umeju jen wapkou a šamponem na mytí auta jako první den. Pokud chceš dodo juice, už to mají taky - http://www.detailingshop.cz/disky-a-pneumatiky/1060-dodo-juice-supernatural-wheel-sealant-kit.html . Já použil málo známou firmu carboncollective ( www.carboncollctive.eu ) a nemůži si to vynachválit. Už pak nepotřebuješ žádný čističe na kola ani nic podobnýho. Mycí rukavici taky používám od nich s velkýma kýblema.

Odkaz ke komentáři

O ceramic pro jsem sháněl nějaký info cca měsíc zpátky a mám v plánu s tím zkusit něco pracovat. Na jedno auto už jsem dávál i nano sealent od carboncollctive a musím říct, že lesk toho co to předvedlo a vytáhlo to barvu je určitě srovnatelný s přírodníma voskama. Teďka se snažím domluvit na zaslání pár věci od Gyeon. Každopádně bonus navíc je ten že prostě to tomu autu dá ochranu proti poškrábání. A je pravda, že teda odvod vody tyhle věci mají neskutečnej. Psal jsme i do Royal Garage ale ty jsou vcelku nenažraný, takže tyhle věci je třeba shánět v zahraničí a nebo přímo od distributora.

 

Přírodní vosky podle mě jsou rpo lidi který to baví a maj čas na to se s autem dělat jednou za 3 měsíce (ty, michi apod) nano keramika je pro lidi co chtěj mít auto top i delší dobu bez zásahů - což je ospravedlněný i vyšší cenou :)

 

btw - Sraz clean freaks v art garage bude i ukázka ceramic pro? :)

 

a abych odpověděl - dle mě je nano sealent na kole určitě lepší volba než autobahn. Resp vyzkoušeno výdrží na zimním provozu, možná že třeba když má někdo showcar nebo show disky tak autobahn udělá větší lesk, ale pro normální používání je to neskutečná výhoda když máš kola zasraný jak jetel a zasolený a vezmeš wapku a všechno je pryč. pak jen vodou z kýble dočistíš ten zbytek za parpsky a v ohybech :)

Upraveno uživatelem mstoces
Odkaz ke komentáři

O ceramic pro jsem sháněl nějaký info cca měsíc zpátky a mám v plánu s tím zkusit něco pracovat. Na jedno auto už jsem dávál i nano sealent od carboncollctive a musím říct, že lesk toho co to předvedlo a vytáhlo to barvu je určitě srovnatelný s přírodníma voskama. Teďka se snažím domluvit na zaslání pár věci od Gyeon. Každopádně bonus navíc je ten že prostě to tomu autu dá ochranu proti poškrábání. A je pravda, že teda odvod vody tyhle věci mají neskutečnej. Psal jsme i do Royal Garage ale ty jsou vcelku nenažraný, takže tyhle věci je třeba shánět v zahraničí a nebo přímo od distributora.

 

Přírodní vosky podle mě jsou rpo lidi který to baví a maj čas na to se s autem dělat jednou za 3 měsíce (ty, michi apod) nano keramika je pro lidi co chtěj mít auto top i delší dobu bez zásahů - což je ospravedlněný i vyšší cenou :)

 

btw - Sraz clean freaks v art garage bude i ukázka ceramic pro? :)

 

a abych odpověděl - dle mě je nano sealent na kole určitě lepší volba než autobahn. Resp vyzkoušeno výdrží na zimním provozu, možná že třeba když má někdo showcar nebo show disky tak autobahn udělá větší lesk, ale pro normální používání je to neskutečná výhoda když máš kola zasraný jak jetel a zasolený a vezmeš wapku a všechno je pryč. pak jen vodou z kýble dočistíš ten zbytek za parpsky a v ohybech :)

 

Zítra jdu za klukama domluvit detaily tak zkusím se zeptat jestli by nám něco nepředvedli :) Jako měl jsem tu čest a polil jsem si ceramic pro vodou a ten beading je neskutečnej. No ono to zas až tak uplně pravda není že to nepoškrábeš, ale vydrží to dost. Jako nevýho toho vidím, že jak to škrábneš tak musíš dělat celej díl znova. A sundavání ceramiky není moc fajn zábava :D co mi jsem slyšel...

 

Já právě měl na těch zenitech autobahn jednu vrstvu a ještě pořád to trochu funguje. A to jsem jí tam dával v květnu :D Takže na ten já nedám dopustit.

 

Mě uchvátil hlavně ten odraz jak ze zrcadla. Ale to se dá udělat jednou vrstvou lite a máš to :) ale na můj vkus když jsem na to šahal tak to nebylo tak juicy jako když si sáhnu na 3 vrstvy supernaturalu :)

 

Když takhle testuješ tak mi napiš na fb bych taky něco potestoval :palec:

Upraveno uživatelem cubecnik
Odkaz ke komentáři

Z detailingem nemám žádné praktické zkušenosti a pro začátek bych potřeboval poradit od zdejších zkušenějších borců v několika věcech. Uvažuju o mycí rukavici Yeti nebo Wokie ta není o moc dražší, nevím kterou vybrat, co používáte za rukavici na mytí na prahy,spodky dveří, a co na kola , ta lepší rukavice asi na to bude škoda, na kolik cca umytí vystačí šampon RGAB 250ml ?, při sušení laku se ručník ždímá v ruce po sušení jednotlivych částí auta nebo pobere vodu z celého auta ? uvažuju že si objednám mamuta, nebo stačí něco v nižší cenove kategorii ?, při šamponování je lepší hned oplach jednotlivého dílu nebo pak celé auto najednou?, grity jsou vhodné do obou kýblů nebo stačí jenom jeden do kyble s čistou vodou ?, někdo tady dával odkaz http://www.manutan.cz/x_M1070016.html?leafcode=1070020 na potravinářské kýbly, jsou vhodné pro učely detailingu? a pasujou do nich grity ?poradíte mi něco vhodného na čištění skel ? je to asi moc otázek najednou ale budu vděčný za vaše rady...

Odkaz ke komentáři

Skusim odpovedat na par tvojich otazok. Ako zaciatocnikovi by som ti poradil ist do rukavice INCREDIMITT od microfiber madnes. Da sa prat aj v pracke a nepotrebuje taku starostlivost ako yeti ci wookie. Ak trvas na rukavici z ovce tak ber yetiho. Je menej narocny na vycesavanie oproti wookie.

Na spodok dveri,prahy atd urcite ovciu rukavicu nepouzivaj, tam vyber nieco lacnejsie napr. ja pouzivam captain canoodle od Dodo juice.

 

Co sa tyka susiaceho rucnika, tak ja mam mamut od chemical guys a som snim totalne spokojny. Vysaje vodu z celeho auta takze zmykat sa nemusi. A ani som nepocul zeby niekto susiace rucniky zmykal. Po vysuseni auta ho nechaj volne preschnut na susiaku (nie radiatore a pod). Chybu neurobis ani ked kupis nejaky lacnejsi.

 

Gritty sa pouzivaju v oboch kybloch v jednom len by to asi vyznam nemalo, nakolko rukavicu macas aj do kyblu so samponom.

 

Ja umyvam vzdy po polke auta cize napr. najskor lavu a pak pravu stranu. Po umyti celeho auta opakujem este raz ;)

 

Co sa tyka potravinarskych kyblov pozri si aky ma priemer ten kybel a gritt do kybla a zistis ci bude pasovat. Avsak odporucam kyble aspon 20L, nakolko rukavica si tej vody teda nabere :D normalne niekedy rozmyslam ci nevymenim kyble za 200L sudy :lol: :lool:

Upraveno uživatelem lumi
Odkaz ke komentáři

Díky za odpovědi, díval sem se na detailingshopu na ty grity a mají dva druhy, je mezi nimi nějaky podstatny rozdíl? v kvalitě ? stačí ten levnější? není u něho není psany průměr, budu mít kýbl o průměru dna 26,5cm tak nevim jestli tam vleze... je ta syntetická rukavice incredimitt dostatečně šetrná k laku? oproti těm přírodním ? u Yetiho tady zase více lidí psalo o častém vypadávání chlupů, tak se nemůžu nějak rozhodnout,kterou rukavici zvolit, co používáte na mytí disků nějakou levnější rukavici nebo houbu ?

Odkaz ke komentáři

Ako som pisal vyssie na disky a podbehy atd pouzivam rukavicu od doda captain canoodle. Co sa tyka incredimittu je takisto setrny na lak auta ako yeti ci wookie.

Vypadavanie chlpov z yetiho je sposobene nedostatocnou starostlivostou o nu. Cize slabe vyschnutie atd. Ja ju susim pri izbovej teplote cca 4-5 dni a zatial drzi pokope bez problemu :palec:

Odkaz ke komentáři

Pokud nenaneseš nějakej kvalitní podklad (nejlépe LP) tak ti na autě vosk moc dlouho nevydrží. Vždy je potřeba dodržovat technologický postup :-)

 

 

Z detailingem nemám žádné praktické zkušenosti a pro začátek bych potřeboval poradit ....

 

 

Ahoj.

Jestli začínáš, tak bych ti spíš místo rukavice z ovčí kůže doporučil Incredimitt od Microfibre Madnness. Je to nejkvalitnější syntetika a lehká na udržování. Na kola a spodek auta kupuju obyčejné syntetiky a dost často rukavice v obchoďácích v autodoplňcích (spotřebuju jich megamoc) Nebo někdo tu jmenoval capt. Canoodle. RGAB v obsahu 250ml ti vydrží tak na 10 mytí si myslím.

Sušící ručník ti krásně stáhne všechnu vodu (čím líp máš navoskováno, tím líp funguje) a pak ho nekroutíš, ale rovnou vyvěsíš aby uschnul. Mamut je dobrej, nebo ta nová fialová obluda.

Šampónem umyješ celé auto a pak ho celé najednou spláchneš wapem. Nezapoměň před mytím pořádně předmýt! Grit je potřeba v obou kýblech jako tuplovaná bezpečnost, abys auto nepoškrábal.

Jinak ten odkaz co jsi mi posílal znám. My už jsme z Manutanu kýble brali a je to v pohodě. Ty potřebuješ spodní průměr vědra 265mm (to je přesně na grit od DJ) má kód 1070020.

Na čištění skel pro začátek bych ti doporučil buď jít rovnou do supernatural glass polish a sealentu na ošetření, nebo je dobrej Glass polish od Autoglymu (záleží jak jsi na tom s financema)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Vždy pořádně vymáchat, aby tam nezbyl šampón, vyvěsit a nechat vysušit.. Před použitím namočit do vody a až pak do vody se šampónem.. Jinak jsem měl základní ovčí a ta mi vydržela 2 roky.. Loni jsem koupil Yetinu, tak jsem zvědavej, jak dlouho vydrží :) Ale používám jí pouze na vrchní část karoserie - ne podběhy, prahy atd.. ;)

Odkaz ke komentáři

Co by jste mi doporučili na odstranění skvrn od kapek vody na umytém autě, auto jsem zatím ještě nevoskoval, předchozí majitel s ním byl na strojním leštění a použival vosk Riwax, ale někdy loni na podzim.

Zatím jsem ještě nechtěl voskovat, ale použít nějaký detailer na lehké přeleštění laku,nevím jestli použít buď DJ Red mist tropical, nevím jak se snáší s přirodními vosky které bych chtěl do budoucna použít, nebo Race glazé clearmist nebo DJ Supernatural carnauba glazé, konkrétně tady u toho někdo psal že může zanechávat šmouhy na nenavoskovaném laku tak nevím, potřeboval bych poradit od zkušenějších.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...