Přejít na obsah

Audi A6 C6 3.0TDi - Berry


Michal K.

Doporučené příspěvky

Dneska rano me cekal zmrzly nanuk :lol:

 

Postrikal jsem to takovym tim rozmrazovacem v rozprasovaci a za 10min jsem jel,ale skrabani skel bylo neco :wallbash: . Zase se osvedcilo, ze zacina neskutecne rychle topit, verim ze oktavce by trvalo 2x dele tohle rozmrazit, aspon podle toho, jak dlouho ji trvalo zacit topit za jizdy. Trosku jsem se ale bal, jak se otevre elektricky kufr pres ten led, ale uplne v pohode :palec: , v kufru totiz vozim skrabku,smetacek a ten rozmrazovac

post-75-0-29828800-1357734753_thumb.jpgpost-75-0-08749600-1357734762_thumb.jpgpost-75-0-30845400-1357734772_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

A tady zajimavy test pohonu xdrive vs quattro vs 4matic vs subaru

 

1.cast http://www.youtube.com/watch?v=_ft0HcISjzY&list=FLfMeU-T6lSy5v-RwkaeOSJA&index=2

 

2.cast http://www.youtube.com/watch?v=FzoSG0TJF2M

 

Jako já ti můžu říct , že doma máme Q5 v 3.0tdi a je to auto na suchý silnice.

Předchůdce byl Touareg 2.5tdi a co se týkalo pohonu 4x4 tak to auto bylo uplně ale uplně někde jinde.

Když srovnám Q5 s A4 v tak tátovi řikám , že Q5 je pseudo 4kolka .. A to zcela vážně.

Jo ja nevim jak je na tom q5, ja to bral jako obecne pohon quattro apod, ne jednotlive modely aut. Q5 ma taky ale quattro a ne haldex jako treba Q3 ne? Tak jake jsou rozdily mezi tvoji A4 a Q5? Spise je vypovidajici ten druhy dvoudilny test, co jsem dal.

Jinak o turkovi vim, ze to je skvele auto aji do terenu! Doporucuji to otci, az bude kupovat nove. :palec:

Odkaz ke komentáři

Tak včera kolem 19hod jsem si prožil pár hodně horkých sekund. Jel jsem směrem na Ostravu z Havířova. Jedu opatrně, bylo to namrzlé, v levém pruhu nikdo, jen výjimečně využíván pro opatrné předjetí. Na tempomatu jsem měl 82km/h. Dojíždím kamion, předjedu ho opatrně, zařadím se a po pár sekundách se za mnou řítí rychle jedoucí auto. Dle mého odhadu mohlo jet 110-120km/h, méně určitě ne. Předjíždí mě v levém/rychlém pruhu. Jak je na mé úrovni, jeho zadní část auta je na úrovni mé kapoty, říkám, to je ale debil a v tu ránu chytá smyk, okamžitě se přetáčí přímo přede mě, takže jsem dupnul na brzdy, rozblikaly se mi všechny blinkry. Jeho auto se teda přetočilo o 180°, čili bylo předkem ke mě, pokračuje ke krajnici a trefuje přímo pilíř mostu, jo osud si nevybíráme a je někdy dost nekompromisní. Autu jak trefilo sloup se okamžitě vypnula světla, naštěstí se automaticky rozblikaly blinkry po vystřelení airbagů, odrazilo se od sloupu a skončilo zase na cestě v levém pruhu neosvětlené. Jak jsem na začátku říkal, předjížděl jsem kamion, tudíž jel za mnou. Takže jsem musel brzdit, ale zároveň si hlídat ten kamion za mnou, ten na mě začal troubit a blikat, asi to neviděl, já se snažil ohnout ke krajnici co to šlo, ale bylo tam dost sněhu, kamion byl rozjetý, takže mě začal objíždět a bylo jen štěstí, že netrefil to auto stojící v levém pruhu. Já měl ještě strach, aby tomu kamionu nesmýkl přívěs a nesebral mě sebou do příkopu. Zastavil jsem asi 200m za nehodou, okamžitě volal policii. Plno aut vůbec nestavělo a jelo dál. Pak jsem tedy vzal vestu na sebe, trojúhelník a běžel opatrně tam, měl jsem bobky, byla všude tma a auto neosvětlené, tak jsem na mobilu zapnul aspoň baterku a mával, aby mě auta viděla. Zraněný se hýbal a naštěstí zastavilo ještě jedno auto. Trojúhelník jsem dal teda dosti daleko, ale nevěřili byste kolik kreténu se mu tak tak vyhnulo. Dokonce jelo kolem auto, které nemělo zaplá světla.....Zraněný kluk, mohl mít tak 22-23, se hýbal, nic nevěděl, byla u něj spíše posádka druhého auta, ten kluk se vysoukal z auta ven přes sedadlo spolujezdce, ale byla to hrůza, byl celý od krve. Sanitka přijela docela dost pozdě, tak 8-10min bych řekl. Čas letěl hodně rychle, takže nevím. Nicméně policii to trvalo hodně dlouho. Místo bylo pořád dost neosvětlené, pak jen sanitka majákama, která ale poměrně rychle odjela, nečekala ani na policii a jela s nim do nemocnice. Pak přijela státní policie a až pak dopravní. Strávil jsem tam asi hodinu a čtvrt, ještě budu muset na výslech podat svědectví. Ten pán z druhého auta, co zastavilo říkal, že cítil z řidiče alkohol....hovado, že jel tak rychle a pravděpodobně naprcaný.

 

Kluk měl jediné štěstí, že dle mého úsudku trefil onen pilíř levým zadním kolem, které bylo úplně vylomené, a pak se náraz svezl po jeho levém boku až po předek. Takže největší pecku odnesla relativně tvrdá část auta, a to zadní náprava. Kdyby to trefil přímo na B sloupek, je myslím totálně rozdrcený. I tak auto bylo po celém boku cca 30-40cm vmáčknuté dovnitř. Fotku nemám, nebyl na to čas a měl jsem skoro vybitý mobil. Takže to aspoň takhle popisuju. Dole přikládám můj nákres v malování a odkaz na to, kde se to stalo, když si to přiblížíte na maximum, tak uvidíte streetview, a tam ty masivní pilíře, trefil hned ten první. Bylo to asi 2km za K&K pneu. Jinak jednalo se o stříbrný Hyundai Matrix. Naštěstí tam měl aspoň boční airbag.

 

Na závěr jsem rád, že se mi nic nestalo, že mě netrefil a že jsem to ubrzdil a pak, že mě netrefil ani kamion. Jezděte opatrně, jsou to vážně milisekundy. Nějak se na mě ta smůla lepí, takže musím jezdit 2x opatrněji!

 

Tady se to stalo

post-75-0-31632500-1357986960_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

a to je přesně to, proč já ho volil v životě poprvé a za 14 dní ho budu volit znovu

 

 

jj, Michale, super zvládnuté a štěstí stálo při tobě dvakrát, nenaboural jsi a nikdo tě pak po vystoupení nesestřelil palec.gif, něco podobného jsem zažil taky, pomáhat se nechce nikomu, nejhorší je ta bezmocnost, když jsem potřeboval otevřít dveře a nešlo to ....

po této zkušenosti jsem se zamyslel a přidal do auta pár užitečných věcí - výstražnou baterku na magnet, festovní pracovní rukavice, takový ten multifunkční nůž na pásy s kladívkem ...

vestu vozím v dosahu a trojúhelník mám mezi sedadlem a prahem dveří, pěkně po ruce ....

ta baterka vypadá nějak takto:

http://www.conrad.cz...-kunzer.k840261

Upraveno uživatelem jar_da
Odkaz ke komentáři

jj, Michale, super zvládnuté a štěstí stálo při tobě dvakrát, nenaboural jsi a nikdo tě pak po vystoupení nesestřelil palec.gif, něco podobného jsem zažil taky, pomáhat se nechce nikomu, nejhorší je ta bezmocnost, když jsem potřeboval otevřít dveře a nešlo to ....

po této zkušenosti jsem se zamyslel a přidal do auta pár užitečných věcí - výstražnou baterku na magnet, festovní pracovní rukavice, takový ten multifunkční nůž na pásy s kladívkem ...

vestu vozím v dosahu a trojúhelník mám mezi sedadlem a prahem dveří, pěkně po ruce ....

ta baterka vypadá nějak takto:

http://www.conrad.cz...-kunzer.k840261

 

Jardo ta baterka je dobra vec asi, takovy majacek by se hodil, mohl jsem to minimalne pripnout na to bourane auto. Zkusim se podivat na ebay po necem podobnem za lepsi prachy.

 

Jinak vestu mam pod sedalem ridice v kastliku a to same u spolujezdce. Trojuhelnik je ve skrince v zadnim viku kufru. Tam jak ho mas ty, bych mel asi strach pri pripadne nehode, by mohl solidne poletovat po aute. Rukavice mam taky, ale to kladivko jsem si planoval poridit uz hodnekrat :wallbash: , musim se k tomu odhodlat, clovek nikdy nevi.

 

Milane diky, zachoval bych se takhle znova, holt byl jsem takhle vychovan a doma na me byla mama taky pysna, ze me takhle vychovala :palec: . Pevne doufam, ze mi tohle chovani nekdo tam nahore oplaci, treba tim, ze jsem mel velike stesti, a taky by mi snad nekdo pomohl, kdyby se mi nedejboze neco takoveho stalo.

Odkaz ke komentáři

Jardo ta baterka je dobra vec asi, takovy majacek by se hodil, mohl jsem to minimalne pripnout na to bourane auto. Zkusim se podivat na ebay po necem podobnem za lepsi prachy.

 

Jinak vestu mam pod sedalem ridice v kastliku a to same u spolujezdce. Trojuhelnik je ve skrince v zadnim viku kufru. Tam jak ho mas ty, bych mel asi strach pri pripadne nehode, by mohl solidne poletovat po aute. Rukavice mam taky, ale to kladivko jsem si planoval poridit uz hodnekrat :wallbash: , musim se k tomu odhodlat, clovek nikdy nevi.

 

Michale, já trojúhelník vzadu v kufru právě nechci, když to do tebe někdo bouchne zezadu, tak se k němu ani nemusíš dostat, to je jedna věc, druhá je, že když zastavím u nějakého takového průseru, tak musím vždycky vidět na silnici, na ty kdo se řítí za mnou, prostě mít přehled, kdyby mě někdo neviděl, abych stihl reagovat, bohužel do kufru leze člověk prdelí k těm přijíždějícím,

trojúhelník je dobře zajištěný, je tam dostatečně zaklesnutý a ani se nehne, rozhodně není volně, to bych si nikdy nedovolil, na tohle jsem protivnej, v autě nesmí být nic volně položený, při jedný bouračce mě trefil mobil do hlavy ..... tak vím svoje,

Jako kladívko mám takový multifunkční nářadí do auta, kupované v ATU.

post-117-0-80880500-1358146725_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Tak tohle vypada jako scifi :D http://www.youtube.com/watch?v=rgN8MOrss40&feature=player_detailpage

 

- Jinak poridim asi tohle kladivko http://aukro.cz/bezpecnostni-kladivko-i2947167808.html

 

- Co se tyce led majacku, zatim hledam, ale moc toho neni, nasel jsem zatim tohle, ale popis neni moc detailni. http://www.ebay.com/itm/230901083312?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2648

 

Tady je video k tomu majacku http://www.youtube.com/watch?v=GBDj9JENNNg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...