Přejít na obsah

čištění klapky oktávie 1.6 74 KW


pavel71

Doporučené příspěvky

otevřít motor šroubovákem vycvaknout krytky matek co drží ty dva plasty matky 10 oříškem na gole vytočit a plasty dát stranou

upraveny_Obraz0771.jpg upraveny_Obraz0770.jpg

ted odpojíme hadice podtlaků viz foto:

upraveny_Obraz0767.jpg upraveny_Obraz0769.jpg

dále sundáme to plastovou hadici sání na obou koncích stáhnem spony kleštěma a s toho odvětrání to jen stáhnem postupujem opatrně at se hadice neponičí

upraveny_Obraz0768.jpg

ted je třeba vycvaknout lanko plynu otočíme klapkou a za pomocí šroubováku ho vycvaknem

upraveny_Obraz0766.jpg upraveny_Obraz0764.jpg

dále je třeba odpojit klapku od elektriky

upraveny_Obraz0751.jpg

ted vytočíme torxem 30 čtyři šrouby jenž drží samotnou klapku na sání 2 nahoře 2 dole

upraveny_Obraz0763.jpg upraveny_Obraz0748.jpg

a klapku stáhnem a natočíme tak aby sme se dostali na 2 hadice chlazení pokud někdo klapku bude měnit musí hadice odpojit já klapku jen čistil a hadice nechal tam kde sou :palec:

upraveny_Obraz0749.jpg upraveny_Obraz0750.jpg

ted si klapku pootočíme tak abychom jí mohli za pomocí čističe brzd hadru a šroubováku s obou stran důkladně vyčistit :)

upraveny_Obraz0752.jpg upraveny_Obraz0753.jpg

upraveny_Obraz0760.jpg upraveny_Obraz0761.jpg

po té co klapku vyčistíme můžem nahlédnout jak to vypadá pod plastovým deklem z boku klapky

upraveny_Obraz0754.jpg

povolíme 6ks torxů 20 a slabším šroubovákem podeberem dekl a sundáme ho pozor pod ním je gumové těsnění

upraveny_Obraz0755.jpg upraveny_Obraz0756.jpg

já to celý skoukl jestli to není nák poškozený či špinavý a ty odporový dráhy jemně vzal DIAVOU :palec: pak to zas zavřel

upraveny_Obraz0757.jpg upraveny_Obraz0758.jpg

ted už jen namontovat klapku zpátky nacvaknout lanko plynu dát zpět hadici sání a podtlaky vrátit krycí plasty a je skoro hotovo :)

ted natočíme auto necháme ho ohřát na provozní teplotu a za pomocí VAGU provedem základní nastavení klapky

upraveny_Obraz0773.jpg

odměnou nám budiš nechcípající auto a klidný volnoběh :pivo:

upraveny_Obraz0774.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

já to dělal dle VIS co mám v počítači až se dostanu do garáže tak ti postup opíšu z hlavy ho nevím :palec:

takže : vypnout všechny spotřebiče

teplota motoru musí být 80 stupnů

klapka zavřená vyčištěná

postup základního nastavení:

spojit s ŘJ motoru,číslo kanálu 00,přizpůsobení,vymazat adaptační hodnoty,

nová hodnota 000- přednastaveno

uložit

číslo skupiny 098,základní nastavení

start

ŘJ si uloží krajní hodnoty a provede základní nastavení ,zkontrolovat ustálené zobrazené hodnoty:

4,29V 3,42V 00000100 00

PO PROVEDENÍ ZÁKLADNÍHO NASTAVENÍ JE TŘEBA VYPNOU ZAPALOVÁNÍ NA MINIMÁLNĚ 30s :palec:

Upraveno uživatelem pavel71
Odkaz ke komentáři

Zdravíčko pánové, jen bych vám dopnil pár poznatků když jsme čistili:

- vůbec se nebát klapku pěkně celou odpojit, my jsme ji odpojily od hadic vyhřívání a nevytekla ani kapka chladící.

- ohledně čištění uvnitř klapky konkrétně té odporové dráhy doporučuji pouze isopropylalkohol cokoli jišího není vhodné. Řešil jsem na jinších fórech kde se věnovali čištění odporových drah potenciometrů atd..

- a pro jistotu jsem kvalitní vazelinou jemě přetáhl i ty ozubená kola

Odkaz ke komentáři

Zdravíčko pánové, jen bych vám dopnil pár poznatků když jsme čistili:

- vůbec se nebát klapku pěkně celou odpojit, my jsme ji odpojily od hadic vyhřívání a nevytekla ani kapka chladící.

- ohledně čištění uvnitř klapky konkrétně té odporové dráhy doporučuji pouze isopropylalkohol cokoli jišího není vhodné. Řešil jsem na jinších fórech kde se věnovali čištění odporových drah potenciometrů atd..

- a pro jistotu jsem kvalitní vazelinou jemě přetáhl i ty ozubená kola

 

Aha, tak tu elektrickou část klapky s ozubenými koly jsem ještě nečistil, ale právě se na to taky chystám. Jenom kde se dá ten isopropylalkohol koupit?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Zdá se mi, že na čistění klapky by byl vhodnější obyčejný benzín než drahý izopropyl, benzín lépe odmašťuje.

A na odporovou dráhu potenciometru bych Diavu nepoužíval. Kdysi (před cca 50 roky) se to sice doporučovalo na čistění potenciometrů, ale výsledky nebyly valné a navíc - jestli dneska ještě existuje Diava, kdoví co to je za sajrajt. Na tu odporovou dráhu bych použil líh nebo ten izopropyl.

Odkaz ke komentáři

Jj, červená. Co jsem koukal, tak obsahuje z těch čistících látek petrolej. Ten právě dělá na nábytku ten lesklý povrch. petrolejem myju řetěz na mašině, kde vše očistí a diky své mastnotě chrání gumičky.

 

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk

Teď jsem koukal, že ve složení kontakt sprejů je právě petrolej. :-D

 

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

A tak co teď? Upřímně, já Diavě moc nevěřím, když je to v podstatě mořidlo na nábytek...? :O Rád se ale nechám poučit.

Jinak když mi na myši u PC špatně fungovalo rotovací kolečko, tak jsem právě ten snímač prolil tím kontaktolem co jsem dával odkaz a zase to funguje, tak jak má, tak bych řekl, že i na tu odporovou dráhu by ten sprej mohl být dobrý (zatím jsem s ním nic nepokazil)...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...