Přejít na obsah

Zohriatie motora


Doporučené příspěvky

Máme úplně stejné zkušenosti jako ty :palec: takže je to normální, neboj vše je OK

 

Ohřátí hodně záleží na provozních podmínkách jízdy, pokud rychle vyjedu z města s minimem stání na křižovatkách a hned jedu po okresce nebo dálnici, tak do 10min to je ohřátý. Ale stačí jen popojíždet po měste, pořád stát a je to podstatně delší.

 

Já to mám vyřešený tak,že mě se zahřeje na plno po odjetí od baráku mnohem dřív, ale pomůžu tomu "krapet" webastem :rolleyes:

 

Šulda: a tak co no, aspoň je na co reagovat ne :lool:

Upraveno uživatelem Jack_Reacher
Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Chcem sa opytat ci sa niekomu stalo to co mne zhruba po 3 km a 5 min. jazdy behom 1,5 mesiaca sa mi uz 3x stalo ze sa auto zohrialo na 90 stupnov a olej na 67 stupnov. Auto som odstavil na cca 35min a ked som nastartoval tak teplota 90 a olej 53 stupnov. Ked sa mi to stalo prvy krat tak vonku mohlo byt 0 stupnov a dnes bolo 17 stupnov. Inac sa mi auto zohrieva normal ako kazdemu cca 10 - 15 min jazdy zalezi na pocasi.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o měsíc později...

zdravim..

mohli by ste mi poradit??

ukazovatel teploty motora mi ukazuje 90 stupnov po 2-3km jazdy.. (nikdy neprejde za 90 stupnov)

tiez som kontroloval teplotu motora cez obd 2 adapter + Tourque applikaciu,

tam sa mi ukazuje ze sa mi motor zohrieva primeranou rychlostou.. cca 7-10 km..ako kedy,,

 

vedel by mi niekto poradit kde je chyba?? ktory senzor treba vymenit?? alebo co s tym robit??

 

*este by sa som sa chcel spytat ci je normalne aby bol motor po 2 hodinach statia na parkovisku este zohriaty tak ze ked na nho prilozim ruku tak je dost teply??

vopred dakujem

 

 

Odkaz ke komentáři

nie motor nedosahuje teplotu 90° ..ale rucicka mi ukazuje 90°... motor sa zohreje na 90° v normalnom case...ide o to ze na palubovke mi vyskoci 90° za 2 minuty jazdy...vsimol som si to par dni dozadu.. pred tym to tak nebolo..

mohol by to byt nejaky senzor alebo nieco podobne??

 

KYSELINKA - 2 minuty na "zohriatie" motora sa mi zda prirychlo... este donedavno to trvalo dlhsie kym mi na palubovke ukazovalo 90°

 

diki

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
Guest schlapec

Čaute, teraz na jesen som kúpil 5 - ročnú octaviu 1,6 tdi cr, zdalo sa mi že motor sa nejako dlho zahrieva ale kedže som mal pred tým beznín tak som si myslel že tak to má byť. Lenže teraz keď cez noc bola teplota -15 °C a cez deň -10°C - štart v pohode ale šiel som cca. 45 km z toho cca. 5 po meste a zvyšok po ceste prvej triedy, otáčky v rozmezí 1500 až 2000 a motor sa mi za celý čas nezahrial na 90°C, dosiahol max nejakých 80°C. Je to normálne alebo tam bude niečo zlé napr. termostat. Keď som šiel spať po 3 hodinách tak vonkajšia teplota bola -6°C a motor sa zahral na 90 po cca. 25 km ale ako náhle som dal len na chvílu dole nohu z plynu teplota motora hneď trochu klesala.

Odkaz ke komentáři
Guest schlapec

Sorry že ešte otravujem ale keď idem tak jemne je normálne že sa mi ten motor pri -10°C a 45 km nezahreje až na 90 stupnov, je síce pravda že cca. v 2/3 cesty bolo mesto, kde som šiel cca. 10 min. 50 -tkou a 2xstál na semafóre??

Odkaz ke komentáři

Pokud jedes opravdu jemne, tak se ti timhle tempem zahriva velmi pomalu a kazdy zastaveni na semaforu rovna se chlazeni. To presne sedi na ten styl jizdy pri tech 1500-2000ot. Po cca 10km se nemusis bat mu trochu pridat.

 

Jeste muzes zkusit koupit clonu masky, cca 19€. Nebo do 2/3-4/5 masky dat zevnitr molitan a pripevnit ho k masce. Motoru tim neublizis. Tim vytvoris funkcne identickou masku jako ma Superb: odkaz

Odkaz ke komentáři

Sorry že ešte otravujem ale keď idem tak jemne je normálne že sa mi ten motor pri -10°C a 45 km nezahreje až na 90 stupnov, je síce pravda že cca. v 2/3 cesty bolo mesto, kde som šiel cca. 10 min. 50 -tkou a 2xstál na semafóre??

Ano je to normalne, hlavne ked si este v interieri pustis kurenie...

-10°C je uz celkom dost, hlavne ked je pocitova teplota este nizsia. Skratka ked ho nevytocis na dialnicu, tak steklenim plynu sa pri tej teplote motor nezohreje.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...