Přejít na obsah

Mapy


Doporučené příspěvky

Ahoj chlapi.

Nevím, jestli se nebudu rouhat tady, kde se probírají spíše problémy, ale stažené ISO CD_8350-East z ulož.to jsem vypálil na Verbatim DVD-R DL programem ISO Burner (http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/vypalovani_cd/active-iso-burner/). Kromě toho, že po instalaci (ten ISO Burner) nahlásil nekompatibilitu s Win10, tak pálení proběhlo na nejnižší rychlost v pořádku.

DVD jsem vložil do RNS510 (mám Passat B7), hned se objevila hláška, jestli navigovat z média nebo to nahrát na disk, následovala hláška, že kopírování přemaže stará data a byl klid. DVD jsem nechal (asi pro jistotu) ve slotu 1,5 hodiny cesty, ale navigaci jsem normálně nastavil a jela.

Nevím, jak zkontrolovat verzi map, v POI jsem ale zadal Broumov - Manor House (nově zrekonstruovaný a pojmenovaný hotel) a našlo ho to.

Tak mne vyveďte z omylu, pokud v něm žiju :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Ahoj chlapi.

Nevím, jestli se nebudu rouhat tady, kde se probírají spíše problémy, ale stažené ISO CD_8350-East z ulož.to jsem vypálil na Verbatim DVD-R DL programem ISO Burner (http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/vypalovani_cd/active-iso-burner/). Kromě toho, že po instalaci (ten ISO Burner) nahlásil nekompatibilitu s Win10, tak pálení proběhlo na nejnižší rychlost v pořádku.

DVD jsem vložil do RNS510 (mám Passat B7), hned se objevila hláška, jestli navigovat z média nebo to nahrát na disk, následovala hláška, že kopírování přemaže stará data a byl klid. DVD jsem nechal (asi pro jistotu) ve slotu 1,5 hodiny cesty, ale navigaci jsem normálně nastavil a jela.

Nevím, jak zkontrolovat verzi map, v POI jsem ale zadal Broumov - Manor House (nově zrekonstruovaný a pojmenovaný hotel) a našlo ho to.

Tak mne vyveďte z omylu, pokud v něm žiju :-)

 

 

Ahoj. Prosím tě, bylo by možné to tvé vypálené cd poslat poštou? Přidám něco na pivo. Mě ukazuje uložto, že mi potrvá 750 min, než bych to stáhnul..

Teda, jestli ještě máš?

A zeptám se tě, náhodou západní evropa by nebyla?

 

Já teda už sháněl jinde a bylo mi dokonce posláno vypálené dvd, prý s nejnovější aktualizací západní evropy, ale když jsem vložil do Columba, vyplivl mi disk zpět, že prý neumí přečíst nebo něco takového. Následně mi bylo řečeno, že mám prý špatnou mechaniku, že to není možné. Když pustím normálně originál dvd, vše funguje bez problému.

 

Moc díky za reakci.

Honza.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Guest Sarinek

Pokud chceš přehrát mapy pomocí SD karty:

- proženeš stažený iso soubor (CD_8350-East) přes maps tools

- tam kam navolíš cestu uložení z maps tools se vytvoří 2 složky a 3 soubory (celkem 5 položek)

- první 3 položky zkopíruješ na zformátovanou SD kartu (MAPS, MAPSDVD, test.mp3)

- 5. soubor je odkaz na návod

- 4. soubor (EU_sd_to_hdd_fw) je ten, který musíš vypálit jako obraz nejlíp na DVD+R Verbatim, např. přes program ImgBurn (stáhneš na stahuj.cz)

- postup pro ImgBurn: write image file to disc → otevřeš právě obraz EU_sd_to_hdd_fw → u write speed dát 2x

v návodu je pálit metodou track at once, cesta v ImgBurn → tools → settings → write → write type: TAO

vložit prázdné DVD a vypálit

 

Pak vložíš SD kartu do Columba, měl by se spustit test.mp3, pak už stačí trojhmat (SETUP + INFO + EJECT) , počkat cca 20s a vložit vytvořené DVD. Počkat 30 min a hotovo.

 

Takto jsem postupoval já a vše v pohodě, TMC funkční.

 

 

 

Ahoj, dnes jsem přesně podle návodu nahrával mapy přes sd kartu, jen mi nefungovalo cd se souborem EU_sd_to_hdd_fw. Tak jsem místo něj vložil cd s update FW 5274 a mám to vše nainstalováno. Dík

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
Guest Sarinek

Ahoj chlapi, nemáte někdo zkušenost s odmazáním nepotřebných států z map rns 520? U map na garminu mi to ohledně kapacity šlo. Pak by East 8350 na klasické DVD mělo jít bez problému vypálit.

Odkaz ke komentáři

Ahoj chlapi, nemáte někdo zkušenost s odmazáním nepotřebných států z map rns 520? U map na garminu mi to ohledně kapacity šlo. Pak by East 8350 na klasické DVD mělo jít bez problému vypálit.

 

zkušenost nemám , ale vůbec bych to neřešil , to DVD DL stojí 30kč , takže práce zbytečná s odmazáváním

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahojte, chlapci ako je možné to, že ak zadám trasu napr. Prešov - Ružomberok, tak má posiela ešte normálne cez Levoču, že akože podklad mapy neobsahuje nové úseky dialnice. Ale ak neodbočím podľa navigácie, tak hned sa mi ukážu nové úseky so všetkým čo k tomu patrí. Je možné, že by tam dali už nové úseky ale nezaintegrovali ich do navigácie?

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdravím chalani mam otazku vlastnim octaviu RS pred FL a je v nej columbus original od vyroby chcem si aktualizovat mapy a aj SW na radiu nejaky postup co spravit prve odkial stiahnut hlavne funkcny SW a aj nove mapy aktualnh stav sw:

 

3T0035680A

Hw-verzia. H52

Sw verzia 2844

Mapy

east europe

7673

Ak by ste boli tak dobry nikdy som neaktualizoval kolumbusa preto vas poprosim co mam aktualizovat a ako ak bude niekto z vas ochotny

TMC mi momentalne nefunguje

Dakujem za odpovede

Odkaz ke komentáři

chalani stiahol som najprv verziu 5274 no tá mi naozaj nechcela načítat stále píše chybu disku

 

skúšam sťahovať verziu 5238 uvidíme.....

 

pre istotu robím dobrý postup?

stiahnem part 1 -3 a nasledne ho napalim ako dátový disk ....?

alebo súbory treba nejak rozbalit upravit alebo niečo podobné?

Odkaz ke komentáři

Gondro, písal som ti SZ, ale skús sem napísať odkiaľ si. Možno sa nájde niekto z okolia čo ti tú aktualizáciu spraví.

Columbus sa dá veľmi ľahko umŕtviť a keďže nemáš moc skúseností ani z vypaľovaním obrazov disku, by som to nechal na niekom čo to už robil.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...