Přejít na obsah

Mapy


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Zdar!

včera jsem úspěšně vyzkoušel konverzi map BMW 2017 professional&speedcam v RNS510 ( Columbus) , v Superbu II mýho táty. Fungujou perfektně!

Oproti VW mapám mají výhodu v tom, že je tam aktuálnější východ, než u VW.

Další výhoda je, že jsou rozdělěné na tři oblasti WEST - MID - EAST .

Díky tomu se oblast vejde na obyčejné DVD a nemusí být na DL DVD,

u kterých bývá problém s vypálením a taky čtením v některých navigacích.

No a také by měli obsahovat databázi rychlostních kamer...ale to jsem neměl možnost vyzkoušet.

 

BMW mapy jsou rozdělené do tří oblastí :

DVD1: Western Europe
Andorra, Belgien, Frankreich, Gibraltar, Irland, Luxemburg, Monaco, Niederlande, Portugal (incl. Madeira), Spanien (incl. Kanaren) und Großbritannien
Major Roads West- and Easteurope

DVD2: Middle Europe / Central Europe
Belgien, Dänemark, Deutschland, Italien, Liechtenstein, Luxemburg, Niederlande, Österreich, Kroatien, San Marino, Slowenien, Schweiz, Tschechische Republik und Vatikanstadt
Major Roads West- and Easteurope

DVD3: Eastern Europe
Bulgarien, Estland, Finnland, Griechenland, Kroatien, Lettland, Litauen, Norwegen, Polen, Russland,
Rumänien, Slowakische Republik, Schweden, Weißrussland und Ungarn
Major Roads West- and Easteurope

 

Pokud má někdo zájem, tak ať mi napíše zprávu...

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

 

nedávno jsem si pořídil Octavii II r.v. 2010 s Columbusem a chtěl bych udělat aktualizaci map poslední verze, která je v Columbusu jsou mapy V6 (East a West) a hledám něco aktuálního, pokud někdo náhodou by měl. Nejlépe Západ a východ, protože bych tam potřeboval mít mapu Chorvatska. Dále bych měl dotaz pokud bych chtěl udělat aktualizaci map, musel bych udělat i aktualizaci Software? V autě je také původní verze z roku 2010.

 

Děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Měl bych ještě dotaz ohledně map West europe V14. Na těchto mapách ještě nejsou v ČR převedené rychlostní komunikace na dálnice? Nainstaloval jsem je na disk ale dálnice příklad D4 Příbram- Praha je stále jako rychlostní. Dále ještě u V14 nemám u Freistadtu (Rakousko) do Linzu celou dálnici kousek tam chybí je to možné? :D

 

Díky za odpovědi.

 

Ještě doplňuji, že když nainstaluji mapy west tak se mi ztratí east a naopak, mělo by to snad brát oboje ne ? ;)

Odkaz ke komentáři

Hold maji stare podklady a ve starsich verzich to tak nebylo.

Nektere visky jeste jsou bez c.p. a zadas bud krizovatku nebo jen ulici.

Pokud bys chtel presne,musis si zadat souradnice ktere si najdes na mapach na netu.

 

Cabry - to je to co pisu. Hold tam nemaji nove useky v podkladech zanesene a muis pockat na nove mapy.

Odkaz ke komentáři

dobře, to jsem asi neřekl úplně správně... vyrobyly se miliony RNS všech možných verzí, používají se od USA, přes nás po Kamčatku. Jelikož zde není žádná ochrana a mapy jsou volně k dispozici na uinternetu max 1-2 měsíce po uvolnění pro servis, nebuďme naivní, když si lze něco stáhnout zadarmo, investovat do 1 DL DVD a pak to mooožná ještě prodat, kdo by to neudělal.

 

Chceš si stěžovat? Kup si to a reklamuj.

Odkaz ke komentáři

Jo tento přístup jsem už párkrát zkoušel a pak se dozvíš, že je to vlastnost a ne vada, takže máš smolíka. Stěžovat si můžeš a to je tak všechno :)

Mimochodem mám v autě 2x origo DVD starších verzí map - kolik jich musí člověk koupit do jednoho auta, aby zjistil, že stále nefungují na 100% a aby byl Navteg spokojenej a pořádně máknul? Vyzkoušel jsem tedy nové V14 a vidím, že používat normální mapu vyjde stále nastejno a nemá smysl investovat 5k za něco co funguje líp i na mobilu ve free verzi. Navi za 60 litrů a neumí najít číslo domu....

Řešení? Asi je pro mě lepší vyzkoušet, nekupovat a nepoužívat, než koupit draze aušus, marně si stěžovat a stejně nepoužívat. Nahraju si zpět starší verzi map ze svýho origo DVD - vyjde to uživatelsky nastejno a nemusí se na mě nikdo dívat skrz prsty. Kupovat mapy od Navtegu naslepo mě nikdo nedonutí. Nebuďme naivní, pokud to lidi budou kupovat i v takovém stavu jak to je, nevede výrobce nic k tomu, aby si zbytečně zvyšoval náklady tím, že udělá lepší mapu. Jedinej rozdíl mezi verzema jsou nové úseky a ani to není bůhví jak aktuální.

Stěžovat si zde má smysl, aby ostatní věděli, co je případně čeká, nebo zda je to normální. Stěžovat si ve škodovce smysl nemá.

Jinak musím souhlasit, že stáhnout mapy z internetu a pak ještě nabízet na bazoši ostatním jejich aktualizaci za litr je totální čuňárna. Na druhou stranu 5k za nový mapy každej rok u navi za 60 je taky brutus.... to snad mělo mít doživotní aktualizace v rámci servisu zdarma a nebo nějakou slušnější cenu. Ta navi samotná určitě nemá výrobní hodnotu 60k. No ono to stejně nemá cenu nějak dál řešit, takže tím bych to asi ukončil.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

Zdar hosi.Mam mapy V14 radio columbus ked tam dam Dvd pekne mi ho nacita aj zapne mapy navigaciu ked dam pouzit mapu z dvd ide vsetko o.k ale ked dam ze ulozit na hdd(nechcem stale pouzivat dvd)tak asi po hodinke ked uz je ten ukazovatel stavu skoro na konci cca 95% mi vyhodi hlasku vlozte disk z mapami alebo take cosi a vyhodi mi ho z mechaniky tak ho tam dam znova a znova ako keby pokracoval na tom istom mieste asi pol minutky a znova to iste na druhy krat a na treti ho da ako keby uplbe od zaciatku takto som sa s t sr.l asi tri hodinky a mapy nie a nie sa ulozit.Niekde pisali ze problem mechanika ale mne sa to nezda nakolko ho hned dvd nacita aj ho cita ked nie je ulozene aj V13 pekne nacita ale to som este neskusal ukladat na disk.Dakujem za neaku radu Tomas

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...