Přejít na obsah

Přídavná dálková světla


Doporučené příspěvky

Tak sem teď na jiném fóru zjistil že mlhová světla mají nad znakem homologace písmeno B, dálková světla mají nad znakem homologace písmena HR , a já na těch co jsem koupil mám B tak to znamená že mám mlhovky. Konny - asi koupím ty co tam máš ty vypadají dobře a zajímalo by mě k čemu jsou určeny ty krytky co jsou na fotu? to vypadá jak na závodním autě a ještě by mě zajímala homologace na těch co jsem dal odkazy je homologace E8 a na těch co dal odkaz Konny je homologace E20 jaký je mezi nimy rozdíl? Díky za rady.

Odkaz ke komentáři

Koukal jsem na to schema zapojení a myslím,že to není zrovna nejlepší zapojení.Když 85 bude pod stálým napětím a 86 ukostřená,bude pořád sepnuté.Jako fungovat to bude.

Zapojil bych to jinak

z AKB na vypínač

85 kostra

86 od vypínače

30 stálý od AKB

87 na světla

V každém případě ,na technický asi neprojdeš,dálkové se smějí zapínat postupně,ale vypínat se musí oboje najednou.

Odkaz ke komentáři

Večer jsem se byl dívat na mé zapojení a téměř jsem se na předchozí stránce strefil s tím zapojením (napsal jsem to jen opačně) tzn. 85/86 spínací okruh a 30/87 dálková světla, samozřejmě na silový kabel co bude napájet dálková světla se musí dát taky pojistka ;)

 

Co se týká technické, před 2 roky jsem ty světla radši odmontoval, ale letos jsem je tam nechal a jen jsem vytáhl pojistku. Technik nic nenamítal, že jsou za maskou a když je chtěl změřit na regloskopu, tak jsem řekl, že je přes léto nepoužívám, že je mám odpojené, tak nad tím mávl rukou a bylo hotovo, takže stačí pro jistotu vždy jen vytáhnout pojistku :D

Odkaz ke komentáři

Mýlíš se v obou případech,všechna světla na autě musí být funkční a správně zapojená.Tam Ti kryty nepomůžou.

Jako mlhová přídavná být nemohou,protože na autě je povolený jen jeden pár předních mlhovek.

 

Proč vlastně trváš na samostatném ovládání,jde to přeci udělat přes vypínač ,ale se signálním napětím od dálkových a budeš to mít zapojený dobře.

Upraveno uživatelem mikl
Odkaz ke komentáři

Když už to budeš chtít zapojit podle Tebe,nezávisle na dálkových OEM,tak relé zapoj podle schema "A" nebo ještě lépe podle "B".V obou případech to ale odporuje předpisům.Navíc,pokud zapomeneš vypnout,budou svítit,dokud nevymlátí AKB. :-) ,ale to se stane i podle Tvého špatného zapojení relátka.

Podle toho Tvého schema to vůbec nezapojuj,to je,jako kdyby jsi tam relé nedal a zapojil ta světla jenom přes vypínač.

Pokud to zapojíš podle "C" budeš to mít tak jak to má být.

V každém případě,je to na Tobě.

 

post-43-0-83096000-1416780569_thumb.jpg

post-43-0-37256600-1416780583_thumb.jpg

post-43-0-30218000-1416780589_thumb.png

Upraveno uživatelem mikl
Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Zdarec.

 

Tak jsem jsi konečně po dlouhém váhání taky pořídil přídavné dálkové,ať ty chlupatý,rohatý potvory co lezou z lesa(dosti často)vidím o něco dříve.Vše je homologované a svítivost dodržena i s rezervou-(40 hlavní světla,40 přídavné= 80.Povoleno je 100)

 

Odkaz ke komentáři
  • o 6 let později...

Zdarec. Udělal jsem elektriku přesně jak je to tady na skupině psané. přes pojistku, relátko a od dálkového světla.

na výztuhu nárazníku jsem navařil pásovinu protáhlou až k nárazníku nahoře, tam dvě díry a dálkový jsou na místě. V noci parádní výhled. A na technickou pouze vypojím kabely, sundám světla a do děr v nárazníku dám špuntíky.220359764_497308667995315_7736322657315521799_n.jpg.3abb21b2b3fb18e1ecfdb2edec7e2fc4.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...