Přejít na obsah

Výměna čelního skla?


JayFader

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi,

 

řeším teď situaci s čelním oknem. Na mojí O2FL 1.4TSI 2009 mám původní čelní sklo (standardní O2 sklo, žádné

senzory ani vyhřívání). Schytal jsem v poslední dobe několik kamínku, ale žádný okno nepoškodil natolik, aby

prasklo. Jsou to "jen" vrypy. Je jich cca 15, některé hlubší (některé přímo ve výhledu, ale nemůžu říct, že by mi to

nějak zvlášť vadilo, je to jak špína, která nejde umýt). Mám k havarijku ještě připojištěné čelní sklo za 500Kč/rok.

Až do 6000 Kč na výměnu. Podle pojišťováka se to může měnit několikrát za rok v rámci jedné pojistky (není to

omezeno na jednu výměnu ročně, nebo něco podobného). Zajímalo by mě pár věcí, tak to sepíšu v bodech.

 

1. měnili jste někdy okno v podobném případě (nebylo úplně na maděru)?

2. je okno z výroby jiné (lepší/horší) než měněné?

3. stalo se vám, že to při výměně (lepení nového) nějak posrali (netěsnilo, zatékalo, reklamace atd.)?

4. koho případně na výměnu - nějaký škoda autoriz. servis, nebo auto okenáře?

5. kolik vás to stálo, pokryje to 6000 Kč bez problémů?

6. co by jste mi doporučili? četl jsem, že existují nějaké metody, jak malé dírky spravit (něčím zalátat)

 

Díky

Odkaz ke komentáři

1) stačí ťukanec ve stíratelné ploše stěračů

2) netuším již mám třetí a vevidím v tom problem

3) po druhé ho dali trochu více k jedné straně a jednomu kolegovi museli zadní po půl roce přelepovat z důvodu použití nevhodného lepicího tmelu (skoro mu málem vypadlo - firma co mu to dělalala již neexistuje)

4) někdo kdo to umí - viz. bod 3

5) na pojistku s nulou a 5tis plněním bez doplatku

6) jestli se to nerozšiřuje a neporušuje to vyhlášku a nevádí vám to tak bych to nějak nelátal, v dnešním provozu jej jen otázka času, kdy to někde nakoupíte a stejně bude na výměnu (naposled mě trefil led z plachty od kamionu, než abych se s kamioňákem hádal a volal PČR a čekal tak jsem si to pořešil svoji pojistkou)

Odkaz ke komentáři

ja som menil sklo z dovodu praskliny po celej vyske presne v strede okna. dostal som kamen od protiiducej tatry. nechaval som si to robit v skoda servise pretoze som chcel jedine origo sklo, co sa tyka prace v tomto som zatial nadmieru spokojny ako to spravili :palec: oprava ma stala 298€ aj s robotou. auto som jeden den doviezol a na druhy odviezol cize casovo tiez super. a co sa tyka tych oderkov od kamienkov tak existuje metoda ze sa to da pekne opravit a vobec nespoznas zeby si tam mal niekedy dierku alebo nieco podobne. na slovensku to robi firma Hornet Autosklo a su v tom vraj dobry (este som nepocul negativny ohlas na nich ) ale pri vacsom pocte vrypov by som asi uvazoval o vymene celeho skla. oprava jedneho vrypu vychadza cca 20 - 30€

Odkaz ke komentáři

ja jsem taky menil,mel jsem obyc sklo a chtel jsem dodelat svetelny a destovy senzor!Mel jsem to pojistene jak ty!Na 6tis!Pomohl jsem tomu aby sklo prasklo nechal si to vymenit v autosklech za fuul sklo s destakem,solarni a s pruhem s doplatkem 1200kc ;-) a jsem spokojeny mam lepsi sklo a netece mi nikde!Akorad sem musel prepostit na 12tis bo je to sklo drazsi! ;-)

Odkaz ke komentáři

TAk princi co píšeš, tak já dával na scoji OII full okno splintex (originál) ale bez znaku škoda i s prací za 4600,- (platil jsem v hotovosti a ted jsme dávali origo Splintex i se znakem škoda na Scouta a cena i s prací 6700,- +dálniční známka za polovic (Sleva přes ZFP Card)(pojištění oken máme tuším na 10tis u scouta) Autosklo Auris tady v Brně, již na několikátém autě výměna vždy bezproblémů, levně a kvalitně)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Sklo vyměněno...

 

 

 

Autorizovaný servis koncernu, cena: 6900 Kč. Sklo samotné cca 4000 Kč - original Splintex zelené, šedý pruh - berou to přímo z fabriky. Účtovali si dále práci, primer, lepidlo a štětec. Měl jsem auto neskutečně zajebané od much, tak ho jestě umyli. Schlo to u nich cca šest hodin. Musel jsem trochu dovysát iteriér od zbytků vyřezávání skla a tapecírung je nepartně poškrábán, jak to odsud rvali strunou. Sklo je krásně čisté, měl jsem tam už těch vrypů požehnaně.

 

 

 

Dálniční známku jsem měnil na poště. Provádějí to jen na větších pobočkách viz. (http://www.ceskapost...tach-id39580/#6). Známku jsem strhnul a nalepil na čistou fólii, aby byla vidět z obou stran. Na výměnu je třeba mít: Oba kusy známky, kopii velkého techničáku, vyplněný formulář (viz. link), občanský průkaz a 70 Kč na poplatek. Po vyřízení dostanete novou známku. Trvalo to cca 5 min. A pozor! Prý teď nově Vám při výměně musí rovnou napsat původní SPZ na známku. Takže s tím nejde nijak šmelit z auta na auto...

 

Ještě doplním, že jsem měl sklo pojištěné za 500 Kč/rok plnění 6000 Kč. Takže ten litr budu muset ještě doplatit...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o rok později...

Já si připojistil na 6000Kč v Kooperativě a druhý den mi psali mail, ať jim pošlu fotku, kde je vidět celní sklo a současně SPZ auta.

Vyfoť, a když to bude vidět, tak auto stejný barvy (třeba kámoš) a přehodit SPZ a bez problémů určitě :-)

Jinak než sem to pojistil, tak sem si volal do autosklo-vacek.cz v Brně a přej 5600Kč i s prací základní sklo.

Upraveno uživatelem NutFlush
Odkaz ke komentáři

Na OII se celni sklo lepi? Nejspis to budu muset vymenit za sve protoze mi od patecniho pavoucka udelala pekna prasklina a nemuzu prece tyden po pojisteni chtit po nich vymenit sklo... a jeste kdyz mam dalnicni znamku, vymení mi ji zdarma? Kdyz ukazu fakturu?

Upraveno uživatelem Jirka313
Odkaz ke komentáři

princes: chtěl bych to udělat podobně, aby mi vyměnilo původní sklo za sklo s dešťákem. Ale jak jsi to udělal, když přijel pojišťovák a viděl, že máš sklo bez dešťáku (nebo to nepoznal)?

 

Vím, že když jsme měnili sklo na služebním, tak se o to ten člověk z pojišťovny hodně zajímal. Chtěli vědět uchycení zrcátka. A když šlo auto do servisu na výměnu, tak tam dojel, sepisoval to a vyfotil.

Odkaz ke komentáři

Pojistovna ti musi nechat vymenit celni sklo za stejny typ jaky na voze byl v okamziku vzniku pojistne udalosti, pokud mas pojisteno na 5 a vymena stala napriklad 5600, tak doplacis bud 600 nebo napr. min 1000kc, dle smlouvy.

 

Pokud by sis tam chtel dat okno se senzorem, tak se delavalo tak, ze to jasne reknes a nejlepe domluvis v miste vymeny, nejlepsi urcit i typ skla, fakturace na pojistovnu probehne jako v prvnim pripade a ty doplacis cenovy rozdil v materialu (okne). Zakladem je ale pak zvednou pojistku alespon na 10k protoze sensor je jako nahradni dil a v pripade vymeny skla se meni za novy.

 

Osobne mam sklo v dezolatnim stavu, ale ta povestna posledni kapka uz rok neprichazi:/

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím,

jelikož teď také řeším výměnu čelního skla (naštestí pojištěného), tak bych chtěl jenom aktualizovat ten odkaz na českou poštu ohledně výměný dálníční známky...

 

https://www.ceskaposta.cz/sluzby/prodej-a-eshop/dalnicni-znamky-2016#6

 

 

Sklo vyměněno...



Autorizovaný servis koncernu, cena: 6900 Kč. Sklo samotné cca 4000 Kč - original Splintex zelené, šedý pruh - berou to přímo z fabriky. Účtovali si dále práci, primer, lepidlo a štětec. Měl jsem auto neskutečně zajebané od much, tak ho jestě umyli. Schlo to u nich cca šest hodin. Musel jsem trochu dovysát iteriér od zbytků vyřezávání skla a tapecírung je nepartně poškrábán, jak to odsud rvali strunou. Sklo je krásně čisté, měl jsem tam už těch vrypů požehnaně.



Dálniční známku jsem měnil na poště. Provádějí to jen na větších pobočkách viz. (http://www.ceskapost...tach-id39580/#6). Známku jsem strhnul a nalepil na čistou fólii, aby byla vidět z obou stran. Na výměnu je třeba mít: Oba kusy známky, kopii velkého techničáku, vyplněný formulář (viz. link), občanský průkaz a 70 Kč na poplatek. Po vyřízení dostanete novou známku. Trvalo to cca 5 min. A pozor! Prý teď nově Vám při výměně musí rovnou napsat původní SPZ na známku. Takže s tím nejde nijak šmelit z auta na auto...

Ještě doplním, že jsem měl sklo pojištěné za 500 Kč/rok plnění 6000 Kč. Takže ten litr budu muset ještě doplatit...

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zdravím, budu měnit čelní sklo kvůli dodělání dešťového senzoru a zatmavování zrcátka. Zrcátko mám 1Z0857511 A,  což je face ale čelní sklo i auto mám předface. Zrcátko by se mělo lišit jen v délce trubičky na kabely. Dle servisu prý mohou namontovat i face sklo do před face auta. Změní se sice pozice zrcátka, ale nemělo by to vadit. Chtěl bych jen vědět, jestli to někdo takto nakombinované má, aby s tím nebyl nějaký problém.

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Ahoj, tak došlo i na moje čelní sklo (Octavia FL, 2011, Ambiente). Na nájezdu na dálnici přiletěl šutr a prasklina cca 20cm. Pojišťovna nemá problém, protože mám pojistku na 6.000,- a 500,- mám jako spoluúčast. 

Napadlo mě však, že bych toho mohl využít a dodělat si především světelnej senzor. Děšťový senzor mě až tak netrápí a samostmívací zrcátko by se hodilo, ale nevím na kolik by to vyšlo. Proto se ptám, co je všechno třeba dokoupit a dodělat, když mi při výměně dají sklo se světelným a deštovým senzorem?

Chtěl bych tedy:

  • Světelný senzor - vím jen že by asi byla třeba vyměnit ovladač světel, víc netuším
  • Děšťový senzor - možná vyměnit páčku stěračů? Dále netuším
  • Samostmívací zrcátko - asi koupit díl a namontovat?

Předem moc díky.

PS: jde mi primárně o světelný senzor kvůli automatickému rozsvěcení světel.

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...