Přejít na obsah

Počet airbagů


Oc Co ii

Doporučené příspěvky

chápu vás, mám totéž 6, ale teoreticky 10 nebo 12ks

1. Airbag řidiče - volant

2. Airbag spolujezdec s volbou ON/OFF - v palubní desce nad schránkou

3.Airbag boční vpředu levý - přední sedadlo řidiče - opěrka zad strana u dveří

4.Airbag boční vpředu pravý - přední sedadlo spolujezdec - opěrka zad strana u dveří

5.Airbag hlavový levý - od "A" sloupku po "C" sloupek - zakryje plochu oken předních a zadních bočních dveří

6.Airbag hlavový pravý - od "A" sloupku po "C" sloupek - zakryje plochu oken předních a zadních bočních dveří

 

Teoreticky k bodu 5. a 6. (jakožto k předním bočním) jde přičíst bod 7. a 8. tedy zadní hlavové

 

Ale když spočítám informační nápisy Airbag tak lehko dojdu ke dvanácti.

Škoda-Auto uvádí tolik "Airbagy řidiče, spolujezdce, boční vpředu a hlavové"

Upraveno uživatelem Oc Co ii
Odkaz ke komentáři

OII má zatím jen 6 AIR BAGů , hlavové AIRBAGy jsou na každé straně v kuse, mají jen jednu pyropatronu, která je u verze Limusine v C sloupku a nebo u verze Combi ve stropě.

Každej počítáte něco jiného, skutečnost/nápisy/místa pokrytá bagy 6/10/8 (hlavové bagy pokrávají každý 2 místa k sezení)

 

a kdyby někdo chtěl počítat pyropatrony, tak těch je v autě 6-10 (jsou i na pásech) :palec:

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři

Pre notorických "počítačov" nápisov airbag to po facelifte vyriešili tak, že nápisy airbag už na B ani C stĺpiku nie sú :smich:

10 airbagov nemá ani Volvo a Saab... Až Yeti a Superb II má možnosť max. 9 airbagov, kde pribudol kolenný a bočné v zadných sedadlách. Toto isté bude aj v novej OIII.

Odkaz ke komentáři

pozor na ty nápisy u FL, MR09 má ještě klasické sloupky jako předface, ale MR10 má už jen A sloupek polepený hadrem s nápisam AIRBAG

hodl zelená úsporám :palec:

 

ale dle mě je to praktičtější, B sloupek se špiní od pásů, C u sedanu od hlavy + ta horní lišta no a u combi je stejnak D sloupek plastovej i když je C harovej.

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ani nevíte, jak mi spadl kámen ze srdce. Při nástupu 100kg kolegy do auta (šk.oII combi), mi u spolujezdce odrazil kryt hlavového airbagu. To zděšení! "Jé, ono tam nic neni!!". Už jsem si drbal hlavu, jakže mě okradli, když jsem auto kupoval, jakože s 10 ab, a oni tam nejsou, nebo myšlenky, že mi je vybrali někde v neznačkovém servisu ;) Fuj, to jsem si oddych :palec: Pánové, díky.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ani nevíte, jak mi spadl kámen ze srdce. Při nástupu 100kg kolegy do auta (šk.oII combi), mi u spolujezdce odrazil kryt hlavového airbagu. To zděšení! "Jé, ono tam nic neni!!". Už jsem si drbal hlavu, jakže mě okradli, když jsem auto kupoval, jakože s 10 ab, a oni tam nejsou, nebo myšlenky, že mi je vybrali někde v neznačkovém servisu ;) Fuj, to jsem si oddych :palec: Pánové, díky.

 

A co je jako divného na tak normálním údaji jako je stokilový chlap? :D

 

Moje Octávka tohle zažívá každý den, ale na místě řidiče ;-)

 

Jinak údaje na VIN u mě 21Z, takže dnes již ofiko vím, že mám 4 Airbagy, dva čelní a dvě našité cedulky na předních sedadlech :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

vysvětlení číslic ve VIN auta

4. pozice - systém airbag

 

0 - žádný airbag

1 - jeden čelní airbag

2 - dva čelní + dva boční

4 - dva čelní

6 - dva čelní + dva boční + dva hlavové

 

wink.gif

ahoj prosím tě,,jestli jsem to dobře pochopil muj Vin začina TMBBS21Z TZN. že mám dva čelní to je volant+spolujezdec a dva boční tzn.v sedačkách z boku ty jsem"našel" V MANUÁLU PÍŠOU ŽE JSOU JEŠTĚ HLAVOVÉ ALE NÁPIS TAM NIKDE NENÍ mám O2 LIM ELE 2007

POCHOPIL JSEM TO ZPRÁVĚ?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Nemas napis, nemas pytel. Manual je obecny pro model tzn. vybava Active ma stejny manual jako L&K.

 

A jak si uz zjistil, tak mas 4 pytle

dík za info mám ještě jednu otázku ,,,

měnil jsem zadní brzdy/v servisu/ a asi druhy den po výměně jak to napsat---při nasedání do auta se ozývá "vrzání" jako by od zadní nápravy--co to muže být?někdy to zavrže někdy ne!!!???

děkuji za info ))

hezký.den

Nemas napis, nemas pytel. Manual je obecny pro model tzn. vybava Active ma stejny manual jako L&K.

 

A jak si uz zjistil, tak mas 4 pytle

dík za info mám ještě jednu otázku ,,,

měnil jsem zadní brzdy/v servisu/ a asi druhy den po výměně jak to napsat---při nasedání do auta se ozývá "vrzání" jako by od zadní nápravy--co to muže být?někdy to zavrže někdy ne!!!???

děkuji za info ))

hezký.den

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...