Přejít na obsah

Zvednutí zadní nápravy


viki1

Doporučené příspěvky

Čau, mátě už někdo vlastní skušenost s použitím podložek viz. přiložený nákres od "Mil2"? Soubor viditelně stažen 123x, report k produktu zde ve vláknu zatím nevidím. Dik

 

Ahoj, mám to tam už dva roky. Funguje to, na jízdních vlastnostech jsem nic nepoznal, v terénu si nedřu tak často břicho. Dal jsem 20 mm a celkově se to zvedlo o 3 - 3,5 cm.

Musí se na předku skutečně rozebrat sestava a vložit mezi gumu a talíř.

 

možná by se mohlo na zadek dát trochu víc - odhaduju ca 3 mm. Když jsme naložený fest, potkávačky už svítěj vysoko. (důsledek vyššího předpětí přední pružiny)

 

Za mě i tak dobrý M

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 6 měsíců později...

Tak já to nakonec vyřešil jinak. Nechtěl jsem dávat podložky, ať náhodou není problém na STK. Koupil jsem jiné pružiny "pro těžký výkon". Mám je od značky CS Germany po slevě za 630,- Kč/ks. Stávající pružiny jsou staré 4 roky s novým vozem, originální. V porovnání s novými jsou nestlačené stejně dlouhé. Origo pružina má sílu 12 mm, pro těžký výkon má 13 mm. Výsledek? Zadek se zvedl o 2 cm. Nyní je z boku podvozek optiky při nezatíženém stavu vyrovnaný, při zatížení se to moc nemění. Při jízdě pozoruji mírně lepší vlastnosti, je to vzadu trochu tužší, v zatáčkách to neutíká. Každopádně jsem šel po výměně a ujetí cca 400 km na geometrii. Na geometrii mi řekl, že výrobce Škoda, doporučuje na nových pružinách ujet 1.000 - 2.000 km. To jsem před tím nevěděl, už jsem pryč nejel. Zadek byl solidně rozhozený. Poslední geo jsem měl seřízenou v březnu 2015. Předek byl nyní naprosto v pořádku, zadek jak rozladěný klavír. Jiné odklony a rozbíhavost. Takže mi to vyladili. Je to sice mírně od tématu podložek, ale zvýšení zadku se to týká.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Mám podložky na OII výška 2 a 3 cm na celé auto.

Sada 2 cm předek a zadek 1200 + pošta

Sada 3 cm předek a zadek 1600 + pošta

Lze kombinovat dle přání

00123456789@seznam.cz


Čau, mátě už někdo vlastní skušenost s použitím podložek viz. přiložený nákres od "Mil2"? Soubor viditelně stažen 123x, report k produktu zde ve vláknu zatím nevidím. Dik

 

Čau já je mám asi 6 roků na 2.0tdi a spokojenost.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...
  • o 2 roky později...
  • o 2 roky později...
  • o 5 měsíců později...

Ahojte taky resim zvednuti zadku oct2 tour combi benzin 1.6mpi 75kw 2011.

Chtel bych tam dat jine pruziny a na strankach autodily na skodu jsem nasel japonske Kayba za 1100kc pry jsou pro oct2 4x4 a pro spatne cesty kombi a hatchback. Mate zkusenosti , Muzete nekdo poradit jestli je to na moji verzi ok? Ci okolik to tak zvedne ten zadek?

Pripadne dejte odkaz na jine pruziny ktere by pasovaly a zvedly zadek aspon 3-6 cm

PS: tlumice menit nechci

Diky

Upraveno uživatelem Martas_tour
Odkaz ke komentáři
před 22 hodinami, Martas_tour napsal:

Ahojte taky resim zvednuti zadku oct2 tour combi benzin 1.6mpi 75kw 2011.

Chtel bych tam dat jine pruziny a na strankach autodily na skodu jsem nasel japonske Kayba za 1100kc pry jsou pro oct2 4x4 a pro spatne cesty kombi a hatchback. Mate zkusenosti , Muzete nekdo poradit jestli je to na moji verzi ok? Ci okolik to tak zvedne ten zadek?

Pripadne dejte odkaz na jine pruziny ktere by pasovaly a zvedly zadek aspon 3-6 cm

PS: tlumice menit nechci

Diky

Tak jsem trochu vic porozhledl a ty KYB japonske co jsem uvadel jsou delka 382mm vnejsi prumer 116mm, tloustka/sila pruziny 13 mm a pry to u meho auta zvedne spise az k 10cm s tim ze to klesne jak si sednou po roce asi o 2cm. 10 cm je dost hodne. Nasel jsem jinou znacku monroe pro tezky vykon, delka 371mm, vnejsi prumer 117mm, sila pruziny 12,6mm. To mi zni tak ze s temi bych se dostal tak na tech 7cm s tim ze to klesne casem k tem 5ti cm. Servis mi tam chtel hodit podle originalu, zesilene ale delka 344mm coz je malo.  Co myslite?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...