Jump to content

Zvednutí zadní nápravy

viki1

Recommended Posts

Čau, mátě už někdo vlastní skušenost s použitím podložek viz. přiložený nákres od "Mil2"? Soubor viditelně stažen 123x, report k produktu zde ve vláknu zatím nevidím. Dik

Ahoj, mám to tam už dva roky. Funguje to, na jízdních vlastnostech jsem nic nepoznal, v terénu si nedřu tak často břicho. Dal jsem 20 mm a celkově se to zvedlo o 3 - 3,5 cm.

Musí se na předku skutečně rozebrat sestava a vložit mezi gumu a talíř.

možná by se mohlo na zadek dát trochu víc - odhaduju ca 3 mm. Když jsme naložený fest, potkávačky už svítěj vysoko. (důsledek vyššího předpětí přední pružiny)

Za mě i tak dobrý M

• 1 month later...

Další várka podložek na O1 předohrab je doma, takže kdo chce, dejte vědět aby se na Vás dostalo. Pokud vše půjde dobře, tak by časem mohly být i na O1 4x4x a O2, ale to je zatím v jednání a taky podle zájmu. Takže stačí napsat na koudakbmv@seznam.cz.

• 6 months later...

Tak já to nakonec vyřešil jinak. Nechtěl jsem dávat podložky, ať náhodou není problém na STK. Koupil jsem jiné pružiny "pro těžký výkon". Mám je od značky CS Germany po slevě za 630,- Kč/ks. Stávající pružiny jsou staré 4 roky s novým vozem, originální. V porovnání s novými jsou nestlačené stejně dlouhé. Origo pružina má sílu 12 mm, pro těžký výkon má 13 mm. Výsledek? Zadek se zvedl o 2 cm. Nyní je z boku podvozek optiky při nezatíženém stavu vyrovnaný, při zatížení se to moc nemění. Při jízdě pozoruji mírně lepší vlastnosti, je to vzadu trochu tužší, v zatáčkách to neutíká. Každopádně jsem šel po výměně a ujetí cca 400 km na geometrii. Na geometrii mi řekl, že výrobce Škoda, doporučuje na nových pružinách ujet 1.000 - 2.000 km. To jsem před tím nevěděl, už jsem pryč nejel. Zadek byl solidně rozhozený. Poslední geo jsem měl seřízenou v březnu 2015. Předek byl nyní naprosto v pořádku, zadek jak rozladěný klavír. Jiné odklony a rozbíhavost. Takže mi to vyladili. Je to sice mírně od tématu podložek, ale zvýšení zadku se to týká.

• 1 month later...

Mám podložky na OII výška 2 a 3 cm na celé auto.

Sada 2 cm předek a zadek 1200 + pošta

Sada 3 cm předek a zadek 1600 + pošta

Lze kombinovat dle přání

00123456789@seznam.cz

Čau, mátě už někdo vlastní skušenost s použitím podložek viz. přiložený nákres od "Mil2"? Soubor viditelně stažen 123x, report k produktu zde ve vláknu zatím nevidím. Dik

Čau já je mám asi 6 roků na 2.0tdi a spokojenost.

• 3 months later...
  • 1 month later...

Podložky tě vyjdou do 3 tis ja si je vyrobim sám v práci na staré octavii jsem si zvedal ji sám ale už se mi to nechce dělat moc složitý zadek ani ne spis přední pružiny jsou problemove

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

• 1 month later...

Borci, podložky pro O2(zadní náprava) jsou stejné, jako pro O2 FL? Potřebuji podložky pod zadní pružiny. Mám O2 Combi FL s LPG a zadek docela sedí, což se mi nelíbí. :-( Kdyby je měl někdo na prodej, koupím. Mám zájem jen o zadní podložky. :-)

• 2 years later...

Cauko. Mam octaviu 2 combi 1.6mpi. V inom vlakne sa riesilo zdvihnutie zadku pruzinami na zle cesty. Mam ich tam uz namontovane. Momentalne idem riesit prednu bapravu  preto sa chcem spitat ake farby na pruzinach treba kupit aby to pasovalo. Mam 50mm tlmice. Dakuje.

• 2 years later...