Přejít na obsah

LEDky zvláštním způsobem


Patrik P.

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, jak by to bylo s náročností tohoto projektu do mé OCT1. Dávám do přílohy podrobnéjší popis umístění LEDEK, na každé straně nad hlavním světlometem by jich bylo asi 5, doporučte počet... A jsou to t, co stítí dobředu a fungovalo by to na systému denní svícení. Uchycení bych nějak vymyslel, zapojení taky. Akorat mě zajímá ten počet, kolik bych měl dát na každou stranu ať to vypadá dobře, možná i 10. A za další mě zajímá, jak je to s policajtama, resp. jestli je to zákonné to takhle mít. Pokud ne, tak mu prosím zkuste doporičit jiné varianty, které budou pěkné. Nelíbí se my ty pásky zabořené s mřížce v nárazníku pod chladičem.. Děkuji

Odkaz ke komentáři

Jednoznačne musia byť označené RL. Výrobcovia dodávajú aj svetlá s identickým dizajnom, ktoré ale nie sú na denné svietenie. Sú to tzv. pozičné svetlá (s nižšou svietivosťou). Takže ak chceš mať naozaj denné svietenie, tak jednoznačne s RL. Pozičné môžu byť zapnuté s hlavným osvetlením vozidla - stretávacie, dialkové, ale nesmú svietiť samostatne ako denné. Niektorí výrobcovia denných svetiel to majú urobené tak, že svetlá svietia ako denné s max. intenzitou ale po zapnutí osvetlenia vozidla sa prepnú na cca 30% svietivosti a fungujú ako pozičné. Má to tak aj kopec vozidiel priamo z výroby - napr. Ford, MB, VW. Myslím, že aj OII RS. A aj ja :rolleyes:

Odkaz ke komentáři

Jaký je rozdíl v homologaci RL a E4? Já mám tyhle v odkaze s označením E4 už dva roky a na technické v pohodě. Jenom se k nim ohnul a hotovo.Stejné dostala tetka na Fábii a zatím žádné připomínky ani na STK ani od příslušníků.

http://aukro.cz/8-led-drl-smd-denni-sviceni-kabelaz-led-power-e4-i3115561559.html

Upraveno uživatelem sisin
Odkaz ke komentáři

Cena světel odpovídá jejich kvalitě a účelu použití - módní doplněk.

 

Podle homologačního označení to nejsou světla pro denní svícení.

Světla pro denní svícení mají mít označení: RL Exx č.xxxx

 

RL - Running light (možno volně přeložit jako průběžné svícení) TOTO OZNAČENÍ MUSÍM MÍT VŽDY DENNÍ SVĚTLA !. Denní světla pak podle pravidla č.87 (RL87)

 

Exx - například E11 , E4 (číslice za písmenem značí pořadové číslo státu Eu ve kteréM byla homologace provedena).

 

xxxx - číslo pod kterým byla homologace provedena (V dokumentech ke stažení naleznete porovnání s obrysovými světly)

 

 

Tedy jednoduše řečeno, světla jsou homologovány v zemi EU (E4 - Nizozemí), nejsou vhodná - schválená - pro denní svícení.

Odkaz ke komentáři

Tak to se na ně musím zítra pořádně podívat. Na technické mu asi stačilo,že to nějaké označení má,ale podrobně to nezkoumal a nebo tam mám ještě výše psané označení RL,ale to si nejsem jistý. To bych pak musel uvažovat o nějaké výměně. :wallbash:

Nicméně jsem za ty moje,ikdyž stejného vzhledu jako v odkaze dával litr tak tam doufám někde to RL najdu,kupoval to elektrikář co montuje svícení,xeny a podobně tak doufám,že mě nenatáhl.To bych se za ním musel zajet podívat jak se mu daří :angry:

Díky za osvětu ohledně označení.

Odkaz ke komentáři

Pokud opravdu nevíš přesně,jak máš světla označená,bude kontrola na místě.

ta v tom linku jak jsi uvedl denní nejsou a pokud jsi kupoval někde za litr,denní by to být mohla.za tu cenu už se koupit dají.

Ještě si dej pozor na označení DRL je to zavádějící označení světel zkratkou z anglického Daytime Runnig Light,kterou prodejci dost často za homologační značku pouze vydávají.

Odkaz ke komentáři

Mi to nedá do rána na to nemyslet. Dneska jedu na noční tak jak nastartuju hned se podívám....bude to aspoň pěkně průhledné a viditelné.

A jestli mě ten blb ojebal tak mu to v garáži omlátím na počkání o hlavu.

Teď už jsem z těch označení tak domotaný,že nemám tušení které tam vůbec mám a jestli to E4 nemám zafixované od tetky :wallbash:

 

edit:takže je tam na kraji krytu označení E4,na horním okraji je asi +-6 čísel,ale tak malých,že jsem je nepřečetl áááááááá u spodního okraje je RL a tuším 4 čísla,buď to jsou nuly,šestky,osmičky nebo jejich kombinace,ale to se mi na zmrzlém a zasněženém parkovišti nechtělo zjišťovat.

Takže bych to měl mít v pořádku,teda pokuď na jednom krytu může být součastně označení E4 i RL

Upraveno uživatelem sisin
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...