Přejít na obsah

Blikající kontrolka žhavení


Guest MilesWheeler

Doporučené příspěvky

Guest MilesWheeler

Ahoj. Při jízdě mi poslední dobou občas začne blikat oranžová kontrolka žhavení. Jízdní projev se nezmění, výkon neklesne. Prostě jen bliká. Když vypnu motor a znovu nastartuji, už se mi pak zas nějakou dobu neozve.

Myslel jsem, že by to mohlo být nekvalitní naftou, tak jsem ji vyjel a natankoval Vervu. ujel jsem asi 2000 km, pak zas chvíli nic a teď jsem natankoval myslím v pohodě a zase mi to bliká.

Kontrolky v autě Škoda Octavia 1 i 2 →

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahoj, mám dotaz na stejný problém, diagnostika píše:

7345 - Filtr částic vznětového motoru: snímač rozdílového tlaku

P2455 00 (168) zkrat na plus

 

Zítra večer bych rád odjel na dovolenou, v servise jsem byl v pátek a pouze vymazali chybové hlášky s tím, že to bude dobrý, ale není, dneska se mi to rozsvítilo znovu :-(

 

Nevíte jak je oprava nákladná a na jak dlouho to může být ?

 

Děkuji

Filip

Odkaz ke komentáři

Ahoj, diagnostika napsala to, co jsem popsal. Tak to ten snímač asi bude ? Problém je v tom, že vůbec nevím, kde ho hledat...

 

co znamená zkrat na plus ? To je nějaký divný popis závady...

Odkaz ke komentáři

No tak mi to začalo na služební Fabii Po skončení záruky. Najeto 86 700km. Napřed čidlo rozdílového tlaku A po najetí asi tak cca dalších asi 8000km znovu blikání kontrolky žhavení Po pár km k tonu ještě kontrolka motoru a další číslo závady a následně nouzový režim. Nepamatuji si číslo chyby. Mám ho v noťasu No a skončilo to výměnou chladiče zpětných spalin. Vyndání nápravy, montáž nového chladiče, zpětná montáž přední nápravy. Samozřejmě nový chladič nekomunikoval správně s ř.j. motoru, tak ještě přehrání ř. j. motoru. Naštěstí to byla kulance 30% firma , 70% Škoda. No a samozřejmě seřízení geometrie tak , že příčka volantu našikmo.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Tak jsem vyměnil čidlo na brzdovým pedálu a kontrolka žhavení přestala blikat a motor do servisu už nesvítí čili oprava za 250kč a je pokoj.

 

 

jj přesně mi to dělá taky a když se vymění čidlo u brzdového pedálu tak kontrolka přestane blikat a závada je na 100% odstraněna

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 10 měsíců později...

Včera jak jsem jel tak mi začala také blikat,tak jsem zastavil a za pomocí druhé osoby provedl kontrolu funkčnosti brzdových světel,které samozřejmě nesvítily.Zítra provedu výměnu oprava asi není možná že?

 

Omlouvám se za špatné forum,ale i toto je problém O1

 

Dnes rozebrán brzdový spínač na O1,který přestal fungovat,opravit nelze páč dotykové plochy jsou na jedné straně úplně vyjiskřené viz.foto

 

post-87-0-62569700-1413107890_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím dnes jsem jel autem a rozsvítila se mi kontrolka žhavení a následně na to systém kontroly výfukových plynů pak zacalo cukat a nasledne zhasl motor zacudilo se z výfuku a uz nejela. nevite nekdo co se stim stalo??

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Caute mam octaviu 2 1.6cr 77 kw rok 2010. Mam problem zo startom. Studene nastartuje hned. Ak je motor zahriaty tak auto nestartuje vyppisuje na displayi zavada esp motor do servisu. Nastartuje ale na 5ty krat.. Pritom sa rozblika kontrolka zhavenia. Vag hlasi snimac vacky nedoveryhodny signal. Vymenene cidlo nepomohlo. Mate nejake napady stretol sa stym niekto ? Dakujem

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
Guest rosinak

Zdravím,
také mám problémy s blikající kontrolkou žhavení. V servise byla provedena výměna EGR a váhy vzduchu. Nějakou dobu byl pokoj ale teď se blikající kontrolka vrátila. Byl jsem s tím v servise a tam mě napíchli na diagnostiku (vadná řídící jednotka) chyba smazána a kontrolka nebliká. Nenapadá Vás v čem by ještě mohl být problém. Děkuji.

Vůz škoda octavia II 1.6 TDi, najedo 117000 km, pravidelný servis po 15000 km.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...