Přejít na obsah

LPG ano či ne?


Doporučené příspěvky

okolo 25-30 tis. km za posledne roky to vychadza.. a urcite bude na nej jazdit aj nadalej lebo tomu auto v podstate nic nie je len to, ze zerie trosku dost na moj vkus.. A teba to cenovo ako vyslo cele? tam sa platia aj nejake administrativne poplatky potom alebo nieco, ze?

kolko rocne na nej nabeha? podla toho sa rozhodni ci sa ti to oplati. Je to v podstate taliansky system a vraj patri medzi spicky co sa tyka lpg systemov tak som si ten daj. Zatial som s nim spokojny, uvidime dalej, ale zatial som ziadne problemy nespozoroval. Vies co mne ho montovali v Legas auto, ale po pravde neviem ci ho aj niekde inde nemontuju, ale ja som dostal tip na nich tak som siel tam.

 

Odkaz ke komentáři

mna to stalo tisicku plus kolky.. Co myslim, ze je fajn cena. Administrativne poplatky hej no..ich cena sa tiez od auta odvija, ale su servisy kde administrativu vybavia za teba cize nebudes mat s nicim nejake problemy

Odkaz ke komentáři
Guest nikolas412

administrativa no retrofitne schvalenie zapis ma vysiel na 102eur, ale to vsetko by si mal mat na stranke servisov napisane, ze kolko vsetky tieto administrativne ukony stoja

 

ale tie administrativne poplatky sa aj nejako delia nie? podla zapisov ci coho nie?

Odkaz ke komentáři

 

ale tie administrativne poplatky sa aj nejako delia nie? podla zapisov ci coho nie?

 

jasne, tam je retrofit a aj individualna prestavba. Ale klasika je retrofit mam pocit, skus toto pozriet mozno ti to k niecomu pomoze..http://www.legasauto.sk/sk/montaz-lpg/zapis-lpg-do-technickeho-preukazu.html - neviem mozno maju takto tie zapisy aj ine servisy nemam to v oku kedze som daval u tychto robit ale tak aspon takto, snad ti tym pomozem.

Odkaz ke komentáři

ale castejsie sa pouziva retrofitny, nie?

 

ano, ale si precitaj ako to je s prestavbou, ze ked je retrofitny system tak je to podla europskeho predpisu a potom si to porovnaj aky je rozdiel medzi individualnou prestavbou a retrofitom a hned budes v obraze do ktorej kategorie spadas;)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

uz to mam ocekovane, uz som aj rozhodnuty pre servis. Cenove ponuky mam uz doma, furt dookola ich pozeram a zvazujem co este.. Verim v to, ze v servise mi vyberu system presne na zenine auto, len sa s nou budem musiet dohodnut na nejaky termin aby ho vobec nechala doma, nech ho do servisu mozem zaniest. Ved prerabka trva len den nie?

Odkaz ke komentáři

uz to mam vybavene, bol som v servise, ze ako a co aj sme uz termin dohodli aj som si vybavil, ci by sa dalo pozicat auto na ten den a zatial to vyzera vsetko nadejne, ze by to mohlo byt ok. Pristup uplne v pohode, ovedal som co od toho cakam a oni mi povedali ako co ako to bude najlepsie a uz len cakame na prerabku..

Odkaz ke komentáři

v servise som bol v tom, co ti tu chalani aj link hodili, tam nemaju najmensi problem ti pozicat auto pokial sa im dopredu nahlasis. Ale jasne, ze na tomto stavat nemozes, ze si vyberies servis len preto ze ponuka takuto sluzbu. Skus si dat nacenit aj vo viacerych servisoch prerabku co by to stalo a podobne. A az potom nasledne sa rozhodni. Ty to moc uponahlat chces, ale to takto nefunguje :) to chce cas kym si vyberies presne co ti vyhovuje.

Odkaz ke komentáři

ale ste sa do mna pustili :D ja som to nemyslel, ze ale to je tiez jedna z veci na ktorej mi zalezi. A co sa tyka systemu tak to bude asi este dlhodoba dilema, pretoze o tom nemam ani paru. Vy ste si najprv vyberali system a ak potom servis, ze kde ho montuju? alebo najprv servis a oni vam povedali, ze co by bolo naj a tak?

Odkaz ke komentáři

Nie, že sme sa do teba pustili, ale je to o tom, že sme si tým prešli tiež, že už vieme, čo je najvhodnejšie akým smerom sa ubrať. Je to rôzne niekto, kto sa vyzná si najprv vyberie systém lebo vie, čo chce na aké auto a tak, ale ostatní čo viem, tak najprv si vyhliadnu nejaký servis a potom riešia, že aký systém by bol vhodný na dané auto a ako to vyriešiť a podobne. Čiže toto je na tebe ako sa rozhodneš. Lenže nemám pocit, že by si sa v systémoch nejako vyznal tak z môjho pohľadu by si si najprv mal nájsť servis, ktorý ťa navedie tým správnym smerom, že čo ako prečo.

Odkaz ke komentáři

ved ja viem, ze ste si tym presli preto som tu aby som si nechal poradit od skusenejsich. Lebo ja by som bol schopny sam si vybrat aj system aj servis. Len potom je velmi pravdepodobne ze by som si mohol hlavu buchat. V podstate v servisoch by mi mali vediet podla auta povedat, co a ako a preco. Ten Legas servis, co si spominal, tak tam to je ako? nemaju problem poradit a pomoct?

Odkaz ke komentáři
Guest nikolas412

uz si prehodnotil svoje priority na vyber lpg servisu? myslim, ze uz by bolo aj na case, ak chces riesit prerabku najblizsiu dobu :)

ved ja viem, ze ste si tym presli preto som tu aby som si nechal poradit od skusenejsich. Lebo ja by som bol schopny sam si vybrat aj system aj servis. Len potom je velmi pravdepodobne ze by som si mohol hlavu buchat. V podstate v servisoch by mi mali vediet podla auta povedat, co a ako a preco. Ten Legas servis, co si spominal, tak tam to je ako? nemaju problem poradit a pomoct?

 

Odkaz ke komentáři

on Ti môže povedať, že nemajú problém poradiť a tak, ale záleží to aj od človeka. Niekomu stačí, keď mu povedia, čo mu tam dávajú a je spokojný. Iný má potrebu poznať všetky dôvody, že prečo zrovna taký systém a podobne. Čiže najlepšie si obraz urobíš ak si ty zájdeš sám do daného servisu a pokecáš s nimi.

Odkaz ke komentáři

tak v tomto s tebou súhlasím, je lepšie si dať poradiť, keď niekto daný systém má a už si s ním niečo aj odžil.. :) Jasné, že ti budú vedieť poradiť, teda aspoň tie lepšie servisy. Aj ti vysvetlia všetko čo je potrebné. Tak ja som s nimi nemal najmenší problém. Bavili sme sa o systéme, o celkovej prestavbe, čo by bolo naj. Ako sa potom o systém starať, že treba aj na tankovanie dať pozor a jedno s druhým.

ved ja viem, ze ste si tym presli preto som tu aby som si nechal poradit od skusenejsich. Lebo ja by som bol schopny sam si vybrat aj system aj servis. Len potom je velmi pravdepodobne ze by som si mohol hlavu buchat. V podstate v servisoch by mi mali vediet podla auta povedat, co a ako a preco. Ten Legas servis, co si spominal, tak tam to je ako? nemaju problem poradit a pomoct?

 

Odkaz ke komentáři

uz to mam vybavene, bol som v servise, ze ako a co aj sme uz termin dohodli aj som si vybavil, ci by sa dalo pozicat auto na ten den a zatial to vyzera vsetko nadejne, ze by to mohlo byt ok. Pristup uplne v pohode, ovedal som co od toho cakam a oni mi povedali ako co ako to bude najlepsie a uz len cakame na prerabku..

kedy mas ist na prerabku? ci nebodaj to uz mas za sebou? pomerne rychlo si to vybavil, snad budes spokojny. Ale tak to uvidis sam ako sa ti to bude pozdavat ked na tom prejdes niekolko km :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...