Přejít na obsah

LPG ano či ne?


Doporučené příspěvky

Nové, zle som to asi napísal. Pre mňa je nové, ale je to jazdenka. A záruka už nie je takže v tom prípade by som mohol do toho ísť áno? Keďže nedávno som kupoval, tak nebudem riešiť predaj, potrebujeme teraz mať dve autá, takže nebudem špekulovať s predajom, chcem si užiť to auto a uvidíme časom ale neplánujem zatiaľ. Čo sa týka - ceny prestavby auta na plyn tak od čoho sa ceny odvíjajú?

Odkaz ke komentáři

ked je to jazdenka a nema to uz zaruku tak by som neriesil, to sa za mna aspon oplati, keby islo o auto ktore je v zaruke, tam by sa dalo polemizovat o tom ci to ma zmysel ale teraz nejako o tom debatovat netreba....osobne by som do toho siel..ceny prestavby od coho sa odvijaju? tak mali by sa odvijat od poctu valcov na aute a samozrejme, ze kazdy system stoji inak, ze aj tam su tie ceny rozne, mne robili LPG v legase a tam ma prestavba vysla sice viac ako keby som si dal nejaky lacny polsky system ale tie peniaze sa oplatilo do toho dat, kedze som zatial nemusel riesit nejake problemy...

Odkaz ke komentáři

ano, mne davali taliansky system tartarini, preto pisem ze ma to vyslo viac akoby som isiel do polskeho systemu, ale za to som rad ze som si priplatil..tak cenu prestavby riesit, to je take, ze aj ano aj nie, treba si dat pozor aby si zbytocne nepreplatil, bolo by fajn si viacero ponuk porovnat a podla toho sa rozhodnut, ale do nejakej 700 eurovej prerabky sa podla mna neoplati ist, pretoze je to moc malo penazi na to aby bol aj system a aj odvedena praca kvalitna, treba sa nad tym zamysliet ;)

Odkaz ke komentáři
Guest kolomann

Tak ceny si zistiť je fajn pred prestavbou ale je to jedna z mnohých vecí ktorú treba riešiť...ale jasne ze ako pri vsetkom aj pri prestavbe na LPG sa neoplati spoliehat na najnizsiu cenu, nizke ceny su vzdy velmi lakave a vabne, ale uz logika ta nepusti ze proste za tie peniaze iste veci nemozes dostat ;)

Odkaz ke komentáři

kolomann to je presne to co som pisal aj ja ze treba sa zameriavat aj na kvalitu servisu, v podstate montaze a rovnako aj systemu lebo ked tieto dve veci nebudu dobre, tak co s tym, clovek na zaciatku bude chciet setrit na prestavbe a potom bude furt do oprav a neviem do coho vsetkeho vrazat peniaze

Odkaz ke komentáři
Guest kolomann

Hostyk tomu sa potom ten zápis prispôsobuje, že či sa riešiť individuálna prestavba, keď nie je schválené alebo či klasika len retrofitný zápis. Ono ty sa neboj nejako toho, že ti nebudú chcieť urobiť zápis do papierov ;)

Odkaz ke komentáři

Nie je tam problem, pri prestavbe, respektive po prestavbe dostanes od servisu vsetky podklady na to aby si si mohol dat tuto prestavbu na LPG zapisat do papierov. Takze nemas mat preco obavy. Mne otec minuly rok zahlasil ze chce ist do plynu som pozeral na neho ze ci sa zblaznil, ze ved spotreba je pomerne v pohode, ze naco si to chce komplikovat, no lenze kedze uz raz si postavi hlavu tak s nim ani hnut tak som mu to pomahal aspon vybavit, vybrat system, servis a vsetky veci k tomu a poviem ti ze lutujem ze som na neho pozeral ako na blazna, on vedel preco do prestavby chce ist ;)

Dobroš ale potom čo sa týka zápisu LPG do papierov, tak nie je nejaký problém s jednotlivými systémami? akože s ich zápisom? nie je to len tak, že pre niektoré autá sú schválené len isté systémy a proste z tých si treba vybrať? hm?

 

Odkaz ke komentáři

Jan ked uz takto pises ze vedel preco do prestavby chce ist tak mi to vies objasnit aby aj trosku ja som mal v tom jasno? ja vnimam plyn v aute ako celkom nebezpecny. Aj ked mi je jasne ze mozno to je nejako zabezpecene ale aj tak radsej benzin ako plyn, nie?

Odkaz ke komentáři

LPG v aute mat je nebezpecne? A toto su presne tie myty, ktore vychadzaju od lidi, ktori o tom nemaju ani sajnu. Tiez som si myslel podobne nezmysly, ale odkedy otec si dal auto na LPG, tak som to vsetko pochopil. V prvom rade ide o setrenie ako penazi, tak aj zivotneho prostredia. Avsak pri samotnej prestavbe setrenie nie je na mieste, pretoze od toho sa odvijaju dalsie veci. Cely ten LPG system je zabezpeceny, ci uz proti vybuchu, alebo tomu ze by plyn vnikol do interieru auta ;)

Odkaz ke komentáři

Jan ale ako je zabezpeceny ten system aby plyn nesiel do priestoru? Ako to, ze nevybuchne? Ved je to plyn. Neviem som skeptik v tomto smere ale moze to byt tym, ze nemam s tym nejako skusenosti. Ty pises aj o tom, ze je to setri zivotne prostredie. Ako to je mozne v com je taky rozdiel?

Odkaz ke komentáři

gabo hovori ti nieco plynotesna skrinka? a podobne? ci to nic? presne tato skrinka zabezpecuje aby plyn sa za ziadnych okolnosti nedostal do priestoru auta. do interieru auta ;) ako to ze nevybuchne? poviem ti ze je vacsia pravdepodobnost zhorenia pri benzine a nie pri plyne, pretoze plyn - teda system LPG ma rozne ventily a podobne ktore sa uzatvoria ked je to potrebne ;)

Odkaz ke komentáři

Jan ale ako je zabezpeceny ten system aby plyn nesiel do priestoru? Ako to, ze nevybuchne? Ved je to plyn. Neviem som skeptik v tomto smere ale moze to byt tym, ze nemam s tym nejako skusenosti. Ty pises aj o tom, ze je to setri zivotne prostredie. Ako to je mozne v com je taky rozdiel?

 

Ved je to plyn. Ty mas presne argumenty, ake som mal aj ja. A az potom som prisiel na to ake su povrchne a ze o LPG tym padom viem zrejme velmi malo, ked taketo veci tvrdim, ktore nemam nicim potvrdene. Myslim, ze tebe by najviac dalo, keby si zasiel do servisu a pozhovaral sa tam s nimi, ze ako su tie systemy zabezpecene a riesene. Otec si dal robit LPG v Legase a tam mu bez problemov vysvetlili vsetko co chcel vediet, v com este nemal nejako jasno, aj ked otec uz vedel odkial vietor fuka co sa tyka systemov LPG narozdiel odo mna :) v com je rozdiel, ked setri zivotne prostredie? auto na plyn produkuje podla toho co som sa dozvedel az o 80% menej smogu

Odkaz ke komentáři

Uz dlhsiu dobu som tu nebol a ked som zbadal temu, tak mi napadlo, ze podelim sa teda aj ja s cerstvou skusenostou, kedze sme manzelkinu novu fabiu, aj ked od vyroby ma uz dva roky, ale berieme ju v rodine ako novu...dali prerobit na plyn.. Riesil som to s viacerymi kamaratmi ci ma zmysel do toho ist pri tomto aute a rocniku a rozhodol som sa nakoniec, ze do toho pojdeme...tak som vzal auto riesil som to, co, kde ako a tu je vysledok :) nie je to od prerabky dlha doba neviem ci uz vobec mesiac, ale manzelka si zatial chvali, ze ved v praxi je to to iste ;) este ju naucit tankovat :D

post-46674-0-47031900-1488349491_thumb.jpg

post-46674-0-16209400-1488349517_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

tak s tym tankovanim je to trosku o niecom inom, ale myslim, ze by to nemal byt problem. A povedzme si ako sa veci maju, zene sa vzdy najde na pumpe niekto kto jej bude ochotny pomoct. Aspon teda moja polovicka mala kedysi problem aj normalne benzin natankovat a nestalo sa jej, ze by jej niekto nepomohol, takze s tymto by som si asi nejako zbytocne hlavu nelamal. Podstatne je aby system v aute sluzil ako ma ;)

Odkaz ke komentáři

Je mozne, ze sa najde niekto kto jej pomoze, ale aj tak by som chcel aby sa to naucila. Ved vo vysledku to ani nie je take komplikovane, len je to trosku ine. Tak ako sa naucila tankovat benzin, tak sa nauci aj LPG. Tak to dufam, ze bude sluzit ako ma, ked som nad tym stravil tolko casu a premyslal nad systemom a potom este aj nad samotnym servisom, ktoremu to zverit do ruk. ;)

Odkaz ke komentáři

Kolko casu si nad tym stravil? Myslis, ze to bolo dobre rozhodnutie do toho ist? Pred niekolkymi mesiacmi som aj ja uvazoval, ci ist do plynu alebo nie. Ale nakoniec ma sused ukecal, ze zbytocne vyhodene peniaze, ze je to zbytocne ist do takej prestavby, ze aj tak bude dlhu dobu trvat kym sa mi tie peniaze vratia. Tiez by som chcel dat fabiu na plyn, len no neviem :/

Odkaz ke komentáři

Predpokladam, ze soused v aute plyn nema, ze? Zalezi kolik kilometru za rok najedes, ale i kdyby jsi najel jen 10tis km, tak se ta investice do 2 let vrati, pokud najedes vic a to s plynem najedes urcite, tak se doba navratnosti zkracuje a pak uz jen setris ;) . Sam mam plyn temer 3 roky, predtim jsem byl odpurce plynu a nyni se mlatim do hlavy, proc jsem prestavbu neudelal driv, protoze to ma jen samy pozitiva :palec:

Odkaz ke komentáři

Konny preco si bol odporcom LPG? Ja nemozem o sebe povedat, ze by som bol odporcom, ale zda sa mi to celkom dost penazi, ktore pytaju za prestavbu a nikto ti neda istotu, ze to bude vsetko fakcat ako ma a ze s tym nebudes mat nejake problemy :(

Predpokladam, ze soused v aute plyn nema, ze? Zalezi kolik kilometru za rok najedes, ale i kdyby jsi najel jen 10tis km, tak se ta investice do 2 let vrati, pokud najedes vic a to s plynem najedes urcite, tak se doba navratnosti zkracuje a pak uz jen setris ;) . Sam mam plyn temer 3 roky, predtim jsem byl odpurce plynu a nyni se mlatim do hlavy, proc jsem prestavbu neudelal driv, protoze to ma jen samy pozitiva :palec:

 

Odkaz ke komentáři

No protoze jsem byl blbej, nemel jsem o tom zjisteny vsechny informace a zil jsem porad v tom, ze to bude poruchovy a motor bude mit mensi vykon, jako tomu byvalo drive. Po tom, co sly ceny benzinu pred 3mi roky razantne nahoru jsem se o to zacal zajimat, probiral jsem to s kamaradama a kolegama z prace a postupne jsem dosel k nazoru, ze kdyz se zada montaz proverene firme, tak to musi byt v pohode a ono to tak doopravdy je. Ted jezdim a jen si lebedim a uz ted vim, ze pokud to bude mozne, tak v budoucim aute bude opet LPG ;) .

 

Jinak porizovaci naklady jsou sice dost vysoke (me LPG vyslo na 23tis Kc), ale pokud vis, ze si auto budes chtit nechat nekolik let, tak se montaz rozjhodne vyplati a pokud zvolis proverenou firmu, tak zrovna u OI se neni ceho bat, protoze u tohoto auta jsou ty motory jeste dost jednoduchy a nejsou tak prospikovany elektronikou jako je tomu u novych motoru...

Odkaz ke komentáři

Ved len to je ta vec, ktorej tiez nerozumiem ako si mam vybrat dobry servis na montaz? Je vobec pri takejto montazi aj nejaka zaruka alebo ako to funguje pri takychto veciach? Nemam s tym skusenosti, tak prepac ak sa pytam mozno pre teba banalne veci, ale zaujima ma to, kedze nejako nie som o vyhodnosti LPG presvedceny ale ako citam tuto diskusiu tak vacsina ludi je :O

Odkaz ke komentáři

Zaruku na komponenty a na montaz mas 2 roky, takzw v pripade potizi muzes uplatnit reklamaci. S vyberem dobreho servisu, to uz bude asi horsi zalezitost. Nerikam, ze co servis, to spatna zkusenost, ale v tomto pripade to chce procitat internet, ptat se znamych a kolegu treba z prace a kdyz uz by sis nejaky servis vybral, tak to chce na nej zjistit recenze. Treba servis, ktery mi to montoval ma asi 20 lete zkusenosti s LPG a jelikoz jsem na nej slysel dobre recenze, tak jsem tam zajel, pokecal jsem s majitelem, ktery opravdu vedel o cem mluvi a na nic si nehral, domluvil jsem si termin montaze a ted uz jen spokojene jezdim a setrim :palec: . Pokud by jsi LPG chtel mit, tak se proste pres ty pochybnosti budes muset prenest a jak sam pises, spousta lidi je s plynem spokojenych, tak to asi mluvi za vse... ;)

Odkaz ke komentáři

Kolko casu si nad tym stravil? Myslis, ze to bolo dobre rozhodnutie do toho ist? Pred niekolkymi mesiacmi som aj ja uvazoval, ci ist do plynu alebo nie. Ale nakoniec ma sused ukecal, ze zbytocne vyhodene peniaze, ze je to zbytocne ist do takej prestavby, ze aj tak bude dlhu dobu trvat kym sa mi tie peniaze vratia. Tiez by som chcel dat fabiu na plyn, len no neviem :/

 

Kolko casu som nad tym stravil? Asi aj viac ako je zdrave :D alebo ako bolo potrebne. Len som to chcel mat vsetko tip top, premyslene aby som nelutoval potom ziadne rozhodnutie co sa LPG tykalo. Predsa len je dolezite vybrat si spravne system aj servis ak chcem aby bez problemov dany system v aute fungoval a aby som nemusel vela casu travit v servise skrz nejake dotahovanie a riesenie problemov ;)

Odkaz ke komentáři

Cena 23 tis. je sranda, před 10-12 lety stála přestavba čtyřválce 35.000,-. Nebavím se samozřejmě o systémech centrálního "vstřikování" přes škrtící klapku. Ano, je potřeba si vybrat spolehlivého partnera s dlouholetou zkušeností. Sám mám lokálně v okruhu 30 km asi 5 míst možné přestavby, důvěru bych měl v jednoho, přesto jezdím na přestavby 150 km daleko, což způsobuje logistický problém, ale se žádným z přestavěných aut jsem problém po přestavbě vlastní neměl ( a to byl i šestiválec), pokud se problém ukázal, byl to problém vlastního auta. Firma, kam jezdím tuším dává záruku 5 let, pokud se tam jezdí na "garančky", na což samozřejmě kašlu. Na posledním kousku O1 1,6MPI najeto za necelé dva roky 55tis km.(švagr) H

Odkaz ke komentáři

az teraz som si vsimol, ze tu zaznela otazka skrz zaruku. Ide o to kde si to clovek da robit. Vacsina servisov ale co viem dava len dvojrocnu zaruku. Ta musi byt pri kazdom servise ak sa nemylim. Servis, v ktorom ja som dal auto prerabat nam dal zaruku na tri roky, co sa mi zda celkom vyhodne, pretoze vidim to tak, ze uz budeme mat aj spat vsetky peniaze za prestavbu a zaruku este furt budeme mat.
Honza preco na tie garancky kasles? Skrz to, ze to mas daleko?

Odkaz ke komentáři

Ano, skrz to, že to mám daleko. Poruchu jsem měl jen jednou u systému, který mi ještě dělala "místní" firma, ale to bylo stejně až po pěti letech. Jak jsem psal, asi mám štěstí, ale pokud nebyl problém s nějakou částí auta vlastního (lambda, škrtící klapka, zapalovací modul), pak mi vše fungovalo bez problémů. Vlastně ne, jeden problém se vyskytnul u té první firmy a přišli na řešení až náhodně po třech letech a u té současné se problém ukázal 5 km po odjezdu, následně hodinová oprava. Oboje byla softwarová záležitost. Samozřejmě doporučuji prohlídky a prodlouženou záruku využívat! Honza

Odkaz ke komentáři

Ved prave to este kym si iste veci ujasnim to bude este nejaky cas trvat. Nechapem, ze som tak dlho mohol prehliadat, ze som nejako neriesil akoby to bolo nemat benzin ale LPG. Som myslel, ze to ma viac nevyhod ako vyhod a ze medzi tym su priepastne rozdiely ale ked citam co pisete tak sa az hanbim za svoju nevedomost. Co je dolezite riesit na prvom mieste? System alebo ten dany servis ktory by mal robit celu montaz a vsetko okolo toho?

Odkaz ke komentáři

Za sebe říkám a opakuji, důležitý je servis/ firma, která to montuje, jestli je to garáž, nebo někdo, kdo má za sebou historii a hodně předělaných aut. Samozřejmě se vždy může něco nepovést, ale tento si bude umět pomoci a bude držet garance. Za mě říkám, že systémy jsou na stejné, nebo podobné platformě, pokud se bavíme o systémech polských, italských ( tady vím o čem mluvím, tam kde montuji já s tím mají zkušenosti a pomáhali dělat i nějaké testy jak pro Poláky, tak Italy). V té dlouhé historii jsem se před nějakými deseti, dvanácti lety lety setkal i s tím, že mi do zánovního auta auta se čtyřbodým vstřikováním a plastovým sáním chtěli dát centrální vstřikovač do sání nad škrtící klapku. To už snad dnes nehrozí. Honza

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...