Přejít na obsah

čištění klapky felicia 1.3 MPI


Doporučené příspěvky

Otevřít kapotu motoru,stáhnout umělohmotnou hadici na straně u umělohmotnýho krytu motoru,povolit sponu a stáhnout hadici s odvětrání víka ventilů,

upraveny_Obraz1052.jpgupraveny_Obraz1054.jpg

ted 5kou imbusem povolíme 3 imbusy jenž drží samotný umělohmotný kryt,kryt je přes gumový těsnění nasazen na klapku sání tak to z ní opatrně stáhnem,kryt si natočíme a s uchytu vycvaknem hadičku viz foto

upraveny_Obraz1051.jpgupraveny_Obraz1053.jpgupraveny_Obraz1055.jpg

ted se zaměříme na samotnou klapku-vycvaknem z ní elektrický konektor,stáhnem lanko ovládání plynu,vycvaknem s držáku samotný bovden s lankem a stáhnem s klapky obě hadice viz foto

upraveny_Obraz1056.jpgupraveny_Obraz1057.jpgupraveny_Obraz1059.jpgupraveny_Obraz1058.jpgupraveny_Obraz1063.jpg

ted 30kou torxem povolíme a vytočíme 4 šrouby jenž drží samotnou klapku a klapku sundáme při sundavání pozor pod klapkou je těsnění at si ho zbytečně neponičíte :)

upraveny_Obraz1062.jpgupraveny_Obraz1061.jpgupraveny_Obraz1060.jpgupraveny_Obraz1064.jpgupraveny_Obraz1070.jpg

ted klapku důkladně vyčistíme lze použít čistič na brzdy,technický benzín,naftu.

vyhnul bych se použití acetonu či ketonu :wallbash:

upraveny_Obraz1065.jpgupraveny_Obraz1066.jpgupraveny_Obraz1067.jpgupraveny_Obraz1069.jpgupraveny_Obraz1068.jpg

po té co vyčistíme klapku vemem jehlový pilník a očistíme kontakty konektoru klapky a stříknem je kontaktolem

upraveny_Obraz1075.jpg

ted si klapku otočíme a odpertlujeme z boku ten dekl viz foto,pod deklem se nalézá srdce klapky zkouknem kolečka zda nejsou nák špinavý popřípadě je vyčistíme a jemně máznem vazelínou,kouknem a proměříme funkci mikrospínače a očistíme i tu odporovou dráhu já jí máznul kapku diavou

upraveny_Obraz1071.jpgupraveny_Obraz1072.jpgupraveny_Obraz1073.jpg

 

já sem to víc nerozebíral ani sem se nesnažil se prát s ozubenými koly nebylo třeba

po té se vrátí dekl a opětovně zapertluje

klapku namontujem zpět do auta a vše složíme

po složení auto natočíme a ohřejem na provozní teplotu cca 80stupnů a za pomocí programu Motordiag který je volně ke stažení

http://www.motordiag.cz/msm/index.php provedeme reset klapky :palec:

upraveny_Obraz1076.jpg

a máme hotovo pivo.png

Upraveno uživatelem pavel71
Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Ahojte.Taky mě čeká to čistění,tak se chci zeptat:musí se to nastavovat,když jí jen vyndám,vyčistím a znova namontuju,aniž bych s ničím dalším hýbal?Neupraví se to nějak samo po znovu zapojení baterie?Díky za info

 

PS:taky vyčištěno a pohoda.Snažil jsem se s tou klapkou nehýbat a po namontování je to bezproblemové i bez přenastavení....

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...