Přejít na obsah

1.8 20V Turbo + 132 kW RS Nejčastější závady a problémy


Doporučené příspěvky

Až mi dojde diagnostika, udělám log a napíšu sem výsledky. Jinak mě to zajímalo proto, že mi auto v plným tahu na 3° sem tam lehce zaváhalo. Dnes jsem vyměnil regulátor tlaku paliva a bylo po problému. Několikrát jsem tomu dal až po 6t ot a vždy bezproblémů.

Kouknul jsem i do klapky a byla celkem čistá. Jen lehounky mastný film. Žádné usazeniny.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...

Čím menší je první číslo, tím má olej správnou mazivost v nižších teplotách. Čím větší je druhé číslo, tím si uchovává mazivost při větších teplotách.
Takže to co píšeš ti nejspíš vůbec nepomůže. Olej bude hustší jen v nízkých teplotách.
Možná spíš zkus zjistit kudy ti olej mizí (vana, turbo, vodítka, symerinky, ...).

Odesláno z mého HTC U11 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Mám sice motor AUM, ale konstrukčně by to měl být na tom stejně.

Mám najeto 408.000 km a leju tam 5W40, většinou MOGUL. Olej se mi ztrácel (cca deci a půl na 1000 km) ale to bylo zapříčiněno poškozeným těsnění víka ventilů. Jakmile jsem těsnění vyměnil, tak se neztrácí nic :happy:

Jinak měním co 8 až 10 000 km, dle toho jak autu dané období nakládám.

Odkaz ke komentáři

Mně auto bere 1l na 3500km 😄

Pokud to jde turbem, viskozita nic nevyřeší. Zůstal bych u 5W40. Pro 1.8T je předepsaná 5W30 nebo 5W40. Dá se použít i 0W. Vyšší hodnoty než 40 bych nedoporučil. Motor je konstruovaný na nějaký tlak oleje a ten tlak je dosažený provozní teplotou oleje. Padesátkové a šedesátkové oleje mají provozní teplotu vyšší oproti 40, tzn. při teplotách 30 a 40 mají vyšší tlak. Dávat do toho 60 olej je za mě nesmysl, používá se u závodních motorů nebo třeba starší Porsche chlazené vzduchem je používaly. Loni jsem zkoušel i jeden dnes už téměř nesehnatelný Valvoline 0W30, který splňuje starší olejové normy určené pro S3, RS4, RS6 atp, a světe div se, auto jezdilo a problémy s tlakem nebo mazáním jsem neměl. To jen pro představu, že jsou v klidu použitelné, i přestože tyto oleje občas někdo haní.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Zdravím páni,

chcel by som vás opäť raz poprosiť o radu. Menil som na svojej 1.8T AGU 2001 147tis klínový remeň za CONTITECH 6DPK1195, lebo pískal. Po výmene sa objavilo za studena po naštartovaní  výrazné klepanie, ktoré odišlo, akonáhle som sa s autom pohol. Vymenilo sa teda aj napínacie rameno klínového remeňa. Výrazné klepanie odišlo, ale stále tam bolo počuť niečo, čo tam pred tým nebolo a nepatrí tam. Objednal som teda volnobežku alternátora. Dnes som bol u mechanika a na moje počudovanie mi oznámil, že ja tam žiadnu volnobežku na altíku nemám. Okrem toho si všimol, že remeň je posunutý o jednu drážku von z remenice. Prosím vás má byť na tom altíku volnobežka, alebo nie? Čo môže spôsobovať posunutie remeňa? Je dlhý? Podľa motorizácie a kódu motora všetko pasovalo, tak absolútne netuším kde je zrada.Veľká vďaka za odpoveď.

Upraveno uživatelem aliento
Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Zdravím ve spolek, Octavia 1 RS AUQ 132Kw, začalo mi v zimě za jízdy dělat to, že jakoby se odpojil celý elektrický okruh, za chvilku to zase naskočí, ale vše elektrické je vynulováno a v továrním nastavení, nevíte co s tím? Kostra je rok nová. Nechci aby mě to někde nechalo. Díky za reakce

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 5 týdnů později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...