Přejít na obsah

Výměna pravého ramene a pravé manžety řízení


Doporučené příspěvky

povolit kolo,zvednout auto,podložit aby na nás nepadlo,schodit kolo-gola ořech 17

upraveny_Obraz1104.jpg upraveny_Obraz1098.jpg

povolíme a vyklepnem šroub zajištující spodní čep-gola ořech 16

upraveny_Obraz1099.jpg upraveny_Obraz1107.jpg

ted si pouze povolíme šroub jenž drží rameno v nápravě-gola ořech 18

upraveny_Obraz1100.jpg

poté povolíme a vytočíme oba šrouby jenž drží silendblok ramene v kastli-gola ořech 17

upraveny_Obraz1101.jpg upraveny_Obraz1102.jpg

poté vyklepnem šroub kterej drží rameno v napravě a za pomoci stahováku vyklepnem spodní čep s těhlice

upraveny_Obraz1108.jpg

rameno zahodíme a dáme nový :palec:

upraveny_Obraz1109.jpg

při montáži si nezapomenem vše očistit a šrouby máznout vazelínou a pak vše řádně utáhneme :palec:

upraveny_Obraz1110.jpg

máme hotovo a dem na výměnu manžety :)

upraveny_Obraz1106.jpg

s manžety odstraníme zajištovací pásky,povolíme matku čepu řízení-gola ořech 19

upraveny_Obraz1105.jpg

povolíme zajištovací matku čepu na tyči řízení-plochej klíč 16ka

na čep nasadíme stahovák kdo ho nemá de použít 2t panenka kterou čep odspoda našponujem a za pomoci dvou kladiv čep sundáme

upraveny_Obraz1111.jpg upraveny_Obraz1112.jpg

poté čep sundáme s tyče řízení a sundáme i zajištovací matku u tý je dobrý si pamatovat kde byla at si nerozházíte souběch icon_exclaim.gif pokud by ta matka někomu nešla hladce sundat tak jako to nešlo mě nic se neděje de to i s ní icon_e_wink.gif

sundáme starou manžetu,řízení otřem od bordelu a staré vazelíny a máznem novou vazelínou poté natáhnem novou manžetu je to kapku boj ale de to je lepší mít při tom natočenej rejd co nejvíc vpravo,po nandání manžetu zajístíme stahovací páskou,vrátíme zajištovací matku na tyč řízení a natočíme čep ten nandáme do těhlice a utáhneme matku poté taky utáhneme zajištovací kontramatku čepu na tyči řízení a je hotovo :palec:

upraveny_Obraz1113.jpg

ted jen nandat kolo,sundat auto na zem,utáhnout kolo a odjet na seřízení souběhu přední nápravy :pivo:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...