Přejít na obsah

(Biely, sivy) dym


Doporučené příspěvky

Zdravim.

Mam otazku: Octavia 1,9 TDI 66kw. Vymenene vsetky filtre, rozvody, nafta myslim ze z tych kvalitnejsich, zere alebo sa straca olej, vykon je dobry, studeny aj teply start je krasny akurat ked zosliapnem plynovy pedal tak zacne dymit na sivo alebo bielo, tazko povedat. Nikdy mi to nezadymilo na cierno ani na inu farbu. V poslednej dobe som si vsimol ze ma motor nejaky cudny (hlucnejsi) zvuk. Dymi aj pri zosliapnuti pedalu na volnobeh, nehovoriac za jazdy. Motor sa snazim aspon raz za jazdu adekvatne vytocit.

Viete mi poradit cim to je? Nepaci sa mi to. V zime to dymilo normalne aj za studena aj za tepla a teraz ako sa oteplilo tak sa mi to zda byt velmi silne.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...
  • o 10 měsíců později...

Ten samý problém. Dým bylí uplně jasný, ztrácí se olej, voda ne.

Kontrola turba - je možné že přes turbo.

Vyndal sem turbo měl jsem zatuhlé lopatky(jezdil jsem jak děda)

Po vyčištění turba a montáži zpět jsem si všiml že jak jdou výfuky z motora do turba tak jedna komora byla docela zanesená na stěnách = možná prasklé těsnění na válci.

Nemám náhradní turbo abych vyloučil závadu těsnění oleje turba.

 


Ten samý problém. Dým bylí uplně jasný, ztrácí se olej, voda ne.

Kontrola turba - je možné že přes turbo.

Vyndal sem turbo měl jsem zatuhlé lopatky(jezdil jsem jak děda)

Po vyčištění turba a montáži zpět jsem si všiml že jak jdou výfuky z motora do turba tak jedna komora byla docela zanesená na stěnách = možná prasklé těsnění na válci.

Nemám náhradní turbo abych vyloučil závadu těsnění oleje turba.

 

 

Je možné aby se přes válec dostávalo tolik oleje??

P.S. po určité době se dým vytratí a auto jede téměř bez kouře.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zdravim mám octavku combi 1.9tdi 66kw chip .na aute nové rozvody hlava tesnenie . nedavmo my nešlo naštartovať auto po bádaní chybi som prišiel na relatko č 109 už štartuje no zas nastal problém motor točí dimy na bielo z výfuku aj z pletenca anie a nie chytiť po dlhšom točeni začne blikať kontrolka oleja čo to môže byť .som už zúfalí zúfali

Zdravim mám octavku combi 1.9tdi 66kw chip .na aute nové rozvody hlava tesnenie . nedavmo my nešlo naštartovať auto po bádaní chybi som prišiel na relatko č 109 už štartuje no zas nastal problém motor točí dimy na bielo z výfuku aj z pletenca anie a nie chytiť po dlhšom točeni začne blikať kontrolka oleja čo to môže byť .som už zúfalí zúfali

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...