Jump to content

rozbité upozornění na pásy

Oskar

Recommended Posts

Zdravim všechny,

už tak měsíc mě začíná zlobit upozornění na zapnutí bezpečtnostních pásů. A je to čím dál horší. Po zapnutí pásů upozornění zhasne, ale nejčastěji při brždění se mi spustí hlasové upozornění, že nemám zapnuté pásy. Tak trochu zahejbu sponou od pásů v zámku pásu a je to na chvilku dobré. Ale pak zase znova a znova se zapíná upozornění. Než se do něčeho pustim nemáte nějakou radu?? U některejch aut stačí jen něco předělat. Měli jsme Audi A4 a u té svítil airbag a stačilo pod sedadlem řidiče přepájet kabel a problém zmizel, tak jestli by nepomohlo něco podobného?

děkuju vám za vaši pomoc. Nemáte někdo ponětí kolik stojí ta část do které se pás zacvakává? Nechci kupovat na vrakovisti když je to tak častá závada. Nedá se vymanit jen ten spínač? No a jestli né tak namáte návod jak to vyměnit? At nedělám zbytečné věci. Děkuju :rolleyes:

Tato funkce je spojená s výbavou, ne bezpečností, stejně jak kdyby ses ptal, jestli podsvícení zrcátek (nástupní prostor) souvisí s airbagy.( v základu je jen v elegance)  ;)

• 2 weeks later...

Tak vyřešený problém. Nechal jsem to vypnout. Jen se chci zeptat mám Eleganci 06 a při tom vypínání jsem si nechal zapnout kontrolu vody v ostřikovačích a začalo mi to hlásit neustále že nemám vodu i když jsem ji naplnil až po okraj. Je možné že bych neměl čidlo hladiny v téhle výbavě? U jiných aut jsem to měl. Nechal jsem zase vypnout. Dá se to nějak zjistit jestli to mám? Děkuju. :)

Pokud se nepletu, tak stačí odjet sedačkou řidiče dozadu a pod takovou plastovou krytkou, která se objeví po odjetí odpojit jeden kabel a signalizase přestane fungovat. Taky mi to blbne a kamarád mi poradil udělal toto pokud se to bude opakovat ..

• 10 months later...
Guest Milan_f

Zdravim všechny,

už tak měsíc mě začíná zlobit upozornění na zapnutí bezpečtnostních pásů. A je to čím dál horší. Po zapnutí pásů upozornění zhasne, ale nejčastěji při brždění se mi spustí hlasové upozornění, že nemám zapnuté pásy. Tak trochu zahejbu sponou od pásů v zámku pásu a je to na chvilku dobré. Ale pak zase znova a znova se zapíná upozornění. Než se do něčeho pustim nemáte nějakou radu?? U některejch aut stačí jen něco předělat. Měli jsme Audi A4 a u té svítil airbag a stačilo pod sedadlem řidiče přepájet kabel a problém zmizel, tak jestli by nepomohlo něco podobného?

toto isté som mal aj ja. stačilo odpojiť kábel v sedačke a problém vyriešený. diagnostika OK

• 2 months later...

Zdravim vsechny. I me trapi popisovany problem a hodlam to resit vytazenim konektoru jak radite vyse. Protoze jsem nesika a klasicky vsechno popletu, tak bych vas chtel poprosit o foto te krytky nad konektorem. Nerad bych odpojil vyhrejvani / airbagy appd.

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ahoj chci se zeptat na pasy ve předu. U řidiče je zacvakání pres signalizaci a je obalena takovym plastem jako smrštovačka. Je to kvůli vodičům k signalizaci aby nebyli videt? Na druhém zacvakání u spolujezdce neni plastová krytka a jsou vidět černé kovové lanko. Na teto sedačce není signalizace zapnutí. Je to dělané sválně?

Díky za odpověď. Pavouk777 ps: vozidlo škoda Octavia II 1.8 TSI elegance 2010.

• 5 years later...
  • 7 months later...
  • 1 year later...

Prosím o radu, jakým způsobem postupovat při výměně vadného zámku bezpečnostního pásu u sedadla řidiče. Je tato výměna možná bez vyjmutí sedačky z interiéru vozu? Děkuji za odpověď!