Přejít na obsah

1.9TDi 66 kW Základní technická data


Doporučené příspěvky

Technická data motoru 1.9TDi 66Kw:

 

Kódové označení: AGR, ALH

Zdvihový objem: 1896ccm

Emisní limit: EURO2-EURO3

Vrtání/zdvih: 79,5/95,5mm

Počet ložisek klikového hřídele: 5

Ventilový rozvod: OHC

Válce/ventily: 4/2

Max. výkon při otáčkách: 66Kw při 4000ot./min.

Max. točivý moment při otáčkách: 210 při 1900ot./min.

Kompresní poměr: 19,5:1

Vstřikování a příprava směsi: přímé vstřikování, elektronicky řízené vstřikovací čerpadlo BOSCH VP 37 EDC

 

přeplňování turbodmychadlem (ALH-s proměnnou geometrií lopatek), oxidační katalizátor, elektrický pedál akcelerace(E-gas)

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Základní provozní vlastnosti:

 

Zrychlení z 0 na 100Km za : 13,6s

Maximální rychlost: 178Km/h

Spotřeba(při 90km/h-při 120Km/h-město-1/3mix): 3,8-5,0-5,9-4,9

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Obrázek motoru a graf průběhu výkonu a točivého momentu:

post-28-1245875518_thumb.jpg

post-28-1245875531_thumb.jpg

Upraveno uživatelem TomášT
Odkaz ke komentáři
  • o 6 let později...

Ahoj všichni,

dokázal by mi někdo poradit či odkázat na relevatní zdroje ohledně konstrukce tohoto motoru, či jeho sourozenců?

Vybral jsem si jej na zpracování referátu a pohořel jsem na tom, že se o něm toho nedá dost sehnat (ač jsem jako průměrný čech předpokládal opak). Výše uvedené informace mi bohužel nestačí a už jednou mě učitel vyhodil s tím, že moje zpracování není dost „vysokoškolské“ :-!. Budu rád za každou informaci: materiály, technologie výroby atd, jde hlavně o konstrukci motoru, ne tak úplně o příslušenství. Napadlo mě si i vybrat jiný motor, ale asi to bude všude podobné, ono taky proč by se výrobci chlubili tím, jak co vyrábějí, že jo... Případně budu rád za tip na jiný motor, o kterém se dá hodně najít (moje téma je porovnání dvou vznětových motorů do 2.0l různých výrobců). Díky za každou informaci :)

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

Koupil jsem Octavii 1,9 TDI 66Kw Combi v automatu r.v. 2004 dovoz z německa. Servisní knížka do roku 2008 samozřejmě jsem nechal vyměnit olej a filtr v motoru. Dle tachoměru má najeto 205 tis.km ale v autor.servisu Śkoda jsem nechal udělat diagnostiku která ukázala různé chyby v elektrice a technik říkal že to je určitě stočený. Chci jěště nechat vyměnit olej v převodovce a když jsem se dotázal v servisu mi bylo řečeno že by mě to stálo 5-6 tisíc kč. Prý tam jse 6-7L oleje co se mi nějak nezdá. Můžete mě dát info kolik oleje jde do automatické převodovky a jaký je nejvhodnější? I cena výměny by mě zajímala (orientačně) Děkuji za info.

Odkaz ke komentáři

Nevím přesně jak u jedničky, ale v DSG ve dvojce je bez mála 6l oleje + je tam filtr. Výměna v autorizovaným servise vyjde jesli si dobře pamatuju na necelých 6 tisíc. Jinak olej bych doporučil asi originál.

Nevíte někdo, kdo dodává oleje pro VW? Castrol nebo Shell?

Upraveno uživatelem Avanti
Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Oleje pro koncern dodávají oba tito výrobci (castrol i shell) a i spousty dalších. Jde o to že vývoj zadá technické požadavky výrobcům, ti pošlou do laboratoře automobilky vzorky a vývoj na základě naměřených údajů a ceny zhodnotí který olej od kterého výrobce bude použit. Takže se klidně může stát, že v octavii budete mít v motoru Castrol, v převodovce Shell a v haldexu Liqui Moly.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...