Přejít na obsah

Nissan Micra 1.2 59 kw Acenta


Doporučené příspěvky

Po krátké nečinnosti po prodeji Škoda Citigo (sloužilo mi od 18.8.2012 do 9.4.2013) zakládám našemu "rodinnému" vozítku vlastní vlákno - Nissan Micra.

 

Jedná se o starší vůz, nicméně jde o auto z rodiny ze strany přítelkyně, kteří ho vlastní od novoty, rj. roku 2007. Proto to bylo taky to, co tak trochu urychlilo rozhodnutí, zda mít 2 auta a nebo prodat Citigo a zbavit se tak zbývajícího úvěru Škofin. Micra má 59 kw a je ve výbavě Acenta, tedy takový zlatý střed:

  • kožený paket
  • el. zrcátka
  • el. ovládání rádia na volantu
  • klimatizace
  • palubní počítač
  • lakované kliky dveří

 

Vozidlo jsme si ještě týž den převezli do Prahy, a tak nám slouží od 95 688 km. V průběhu května 2013 bylo vozidlo na roční servisní prohlídce a na doplnění náplně klimatizace.

 

Vůbec mi netrvalo přesedlat z Citiga do Micry, jelikož ji má i mamka v Brně a s tou už jsem zpočátku také nemálo najezdil. Má sice základní výbavu, ale ježdění je totožné. Vysoký posed, velmi široká palubní deska a vysoké sklo. Rozdíl oproti Citigu jsou zadní dveře a možnost převážení větších předmětů - větší dveře kufru, ale i přesto mě koncem ledna 2013 Citigo bez problémů v rámci Prahy přestěhovalo. Co se týče spotřeby, ta je o cca 4 desetiny litru vyšší než byla v Citigu - možno se podívat ZDE. Průběh tankování u Micry a vyvíjející se spotřebu je možno sledovat ZDE.

 

post-229-0-88132900-1369402628_thumb.jpgpost-229-0-49177200-1369402632_thumb.jpgpost-229-0-98778200-1369402634_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

No máme ho ve vlastní péči něco mírně přes 2 měsíce a myslím, že se mu u nás líbí. Drandíme s ním víceméně denně a popravdě je v perfektní kondici, protože jsme ho vzali na roční servisní prohlídku, nechali udělat klimatizaci a před 14 dny došlo k výměně čidla ABS na PP kole, bohužel jsem ho zřejmě v době záplav utopil v jedné poměrně hluboké kaluži. Od výměny už všechno běží jak má a drandíme dále.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

No ty kola z dálky nejsou špatný, nicméně nejsou nejnovější (poměrně hodně odrbaný od obrubníků apod.) a tak tam pořídíme příští léto nový. Navíc na tom jsou papuče 215/45 R16 Pirelli P Zero a to taky dělá svý, kor na dálnici, kde když chytíš vyjetou kolej, je z toho vlak :D

Odkaz ke komentáři

Kdyby to aspoň bylo v běžné výšce světel, tak neřeknu. Ale u silnice je to fakt na prt, to nemusíš svítit vůbec a vyjde to na stejno ;) ...Pokud bych to chtěl kvůli vyplnění díry v nárazníku, nechal bych to svítit spolu se světlama B)

Odkaz ke komentáři

Tak já ještě uvidím :rolleyes:

 

Je to pravda, na druhou stranu potkávám plno LED denních svícení sh*t kvality, že svítí půl LEDek, nebo nesvítíla jedna celá řada a nebo svítily tak málo, že to skoro nebylo ani vidět.

 

Naštěstí žárovky v Mikře neodcházejí (ťuk ťuk na dřevo) a tak to asi takto zatím nechám, myslím že folie prozatím stačí a vůz je rázem o něco zajímavější :wub:

Odkaz ke komentáři

Ono kolikrát to denní svícení svítí dost, ale problém je, že když jede auto proti tobě přes horizont, tak ty světla v nárazníku prostě nevidíš, dokud se neobjeví celý auto na tom horizontu. Když svítí velkýma světlama, tak si ho všimneš hned, jak trošku vykoukne.

 

To stejný kolona aut...všichni svítí velkýma světlama a automaticky se soustředíš na výšku kapoty...a pak jede někdo s denním svícením v nárazníku a v první chvíli to je jako by nesvítil vůbec. Až později si člověk všimne, že mu svítí cosi kdesi ;) A osvětlený auto je každopádně vidět líp, ať si říká kdo chce co chce palec.gif

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

13.10.2013 - 110 470 km

Vyměnil jsem vzduchový a kabinový filtr MANN. Objednal jsem je na nějakém neznámém eshopu, nicméně jsem je chtěl pro dobrý pocit vyměnit. Docela ve mě zamrazilo, když jsem se dostal ke vzduchovému filtru. Vzhledem ke stavu a datu na štítku 2007 byl zřejmě původní a to i přitom, že vůz chodil do originál servisu co rok - radši to nevědět. A tak jsem rád, že jsem ho vyměnil. Kabinový byl značně nedávno měněný, ale i tak jsem ho vyměnil a mám pokoj a jistotu.

 

 

19.10.2013 - 110 798 km

Objednal jsem se do jednoho menšího servisu, kde proběhla výměna předních brzdových destiček Ferodo Premier a kotoučů Ferodo.

 

PŘED

post-229-0-57717700-1382173733_thumb.jpgpost-229-0-89175200-1382173737_thumb.jpg

 

PO

post-229-0-48245100-1382173705_thumb.jpgpost-229-0-24381800-1382173709_thumb.jpgpost-229-0-64500400-1382173712_thumb.jpg

 

U výměny jsem byl přítomen a tak jsem se díval na výměnu a vzhledem k tomu, že se nám blíží datum technické kontroly, poprosil jsem technika i kontrolu vozu a prý až na načnuté čepy je vůz v pořádku a nemáme se tak čeho bát.

 

 

Současně se nám blíží 120ti tisícová kontrola (zbývá něco pod 7 tisíc km) a tak se mám připravit na olej+filtr, palivový filtr, svíčky a brzdovou kapalinu. Naštěstí vůz vlastní řetěz a tak odpadá nutnost dělat rozvody, uff.

Odkaz ke komentáři

To s těma filtrama, jedno Mondeo co jsem prodal a jezdilo na servis k Charouzovi, tak nový majitel měnit filtry a zjistil, že byly ulámané pacičky někde v boxu na filtr a filtr plesnivý jako prase a neuvěřitelně špinavý. Pravděpodobně asi zaměstnávají odborníky... a hlavně že to dostali zaplaceno.

Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...