Přejít na obsah

Spotřeba


Doporučené příspěvky

  • o 2 roky později...

Rally Ruta del Sur 2013:

 

průměrná rychlost 8,0 l/100 km

celková spotřeba paliva 594,72 l

celková projetá vzdálenost 7434 km

průměrná rychlost 91 km/h

celkový čas 81 h 30 min

projeté země: Španělsko, Andorra, Francie, Německo, Česko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Itálie, Monaco, Francie, Španělsko

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...
Guest kolemjdoucí

Zdravím, plánuji koupi O2 RS a pořád se rozhoduji mezi TDI a TFSI. Spotřeba kolem 8 litrů je na takový benzínový motor perfektní, jen se chci zeptat, to je s natural 95?

 

díky moc

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...

tak se mi zdá, že moje spotřeba je trošku vysoká. dnes cesta 30 minut (5% 35% okreska; 60% dálnice) průměrná rychlost 70km/h a spotřeba 11l. Dlouhodobou za cca 1500km mám 10l.

 

až mi to je podezřelé jestli není něco v nepořádku

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Dlouhodobá 8,7/100,

jezdím převážně do práce:

28km tam(průměr cca 7,5/100, nejmíň se mi povedlo při cestě na noční, tzn. žádný provoz, semafory ve městě vyplé 6,7/100),

28km zpět(průměr cca 10/100, nejmíň se mi povedlo při cestě z odpolední, tzn. žádný provoz, semafory ve městě vyplé 9,5/100)),

obec tacho 55 / okresky tacho 110

 

a spotřeba oleje 5W-30 1l/2500km :wacko:

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zdarec,

 

dneska jsem jel Brno-Hradec. Okreska přes Svitavy, průměrná rychlost 69 km/h. Styl jízdy: hodně používám tempomat, ale párkrát prostě ten motor nakrmím a předjedu pár pašíků (plnej plyn, 150 km/h max). Průměrná spotřeba 8.0 l/100km.

 

Tohle byla moje první jízda s octou RS, kterou jsem si včera koupil a musím říct, že to auto prostě miluju. Měl jsem předtím octu I 1.6 77 kW takže benzín je srdcovka a není těžké se s ním naučit (ve městě jezděte na 5ku). Byla by nehorázná hloupost koupit TDI ^_^ ^_^

Odkaz ke komentáři

244tkm. V říjnu sem měnil olej. Nechal sem si tam dat 5w40. Je ještě brzo, ale zdá se mi že ubývá míň. Uvidím časem

To je jenom dojem / brzy uvidíš, že si motor vezme "obvyklou" dávku bez ohledu na viskozitu. Tenhe experiment už mám totiž za sebou a pomalu ale jistě se blížím k výměně pístních kroužků a dost možná i pístů.

 

Odkaz ke komentáři

To je jenom dojem / brzy uvidíš, že si motor vezme "obvyklou" dávku bez ohledu na viskozitu. Tenhe experiment už mám totiž za sebou a pomalu ale jistě se blížím k výměně pístních kroužků a dost možná i pístů.

 

Jen tak pro info kolik máš ty najeto? A tobě to bere kolik oleje? Dej pak vědět, jestli se do toho pustíš, jestli pomohlo vyměnit jen kroužky. Jinak sem včera doléval půl litru (už to bylo cca 2mm nad MIN ). Po výměně oleje byla hladina asi 2mm nad půlkou, takže to teoreticky odpovídá 1l/3000km. Uvidím s větším najezdem.
Odkaz ke komentáři

202000 km a mezi posledními dvěma servisy jsem dolil 9 litrů a začaly se objevovat mastné fleky na zadku, takže už vážně není na co čekat. Množství dolitého oleje mezi výměnami se každých 30 tis. km prakticky zdvojnásobí.

Co se výměny kroužků a pístů týká, není to o tom, co bys tak nějak chtěl, ale o tom, v jakém jsou písty stavu - nemá smysl rozhodit celý motor, vyměnit jen kroužky a po pár tisících ho rozdělávat znovu.

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Dlouhodobý průměr 9.6 ale jezdím denně 2x 10 km (do práce a z práce) když jedou dlouho trasu (nedávno jsem jel chorvatsko a zpět cca 2350 km) a spotřeba 7.8 a to jsem nejel vyloženě důchodce přes chorvatsko 130-170 rakousko zpět to stejné. Je upravená na 209kw.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...