Přejít na obsah

zdechnutí motoru s DSG


Doporučené příspěvky

Mám dotaz ohledně DSG převodovky. Vlastním naftové eReSo r.v. 2011. A dnes při výjezdu z mycí linky mi po nastartování, zařazení "Déčka" a po uvolnéní brzdového pedálu "zdechnul" motor. Linka nebyla ani nějak obzvlášť do kopce. Je tohle u automatické převodovky normalní? Nebo se mám něčeho obávat? Zatím jsem se s tím setkal poprve. Děkuji.

Odkaz ke komentáři

nedíval, protože po vyjetí z myčky problém ustal. Motor mi zdechl poprvé a doufám naposled. Spíš jsem se obával problému s převodovkou, než s motorem. Připadlo mi, jakoby mechatronika pustila spojku moc brzy a razantně při otáčkách kolem/pod 1000 (volnoběh). Jak říkám. Na plyn jsem vůbec nešlapal. Rozjížděl jsem se pouze uvolněním brzdy.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Mne to spravilo na spiatocku ked som stal jednym kolesom v takej jame. Presne ako pises akoby mechatronika naraz pustila spojku. Spravilo to raz + dalsich dva krat s odstupom casu som tomu zabranil ked som hned stlacil brzdu. Bol som na diagnostike v garancke nasli sporadicku zavadu snimaca polohy voliacej paky. Odstranili ju a odvtedy sa to uz nestalo. Niekedy zvyknu posielat zly signal padla pod volantom ak ich pouzivas. Prevodovka ma svoj rozum a sem tam nema svoj den :-) Teraz idem na servisku po 30tis prvu tak to dam vsetko otestovat ale najdu zase velke gulove a daju mi auto ze je vsetko OK.

 

Ked je rec o DSGcku nebudem zakladat novu temu ale rovno napisem sem....Nepozorujete nieco podobne ako ja ze ked zaradim Dcko pustim brzdu auto sa pomaly rozbieha a hned si sam chce radit 2jku ale este tam nie je uplne zaradena a ide akoby cez spojku (stale bez plynu) pocut take akoby nejake volne kolieska ako sa rocia. Navyse ked sa s autom iba tak posuvam a na ceste su nerovnosti a prejdem cez ne kolesami tak pocut este vacsie zahrkotanie v prevodovke ked je v taktomto stave medzi 1 a 2 prevodovym stupnom. Tiez ked auto stoji a mam tam P alebo N a je nastartovane pocujem nejake pazvuky z prevodovky. Mozem to prirovnat k zvuky loziska ked je na figu pri manualnej prevodovke.... V servise povedali ze je to normalne. Ked bolo auto nove nepamatam sa ze by som nieco take pozoroval....

 

Dik za postrehy.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Diky za odpoved. Hele ve fazi, kdy jsem mel ten problem se zdechnutim, tak jsem mel puvodni DSG, presne kdyz melo auto kolem 32.000 km, tak prevodovka pri razeni z 1. na 2. stupen neradila uplne plynule a vydavala onen pazvuk o kterem mluvis (na N mi nic nedelala). V prvnim servisu mi diagnostika nenasla nic a ve druhem taky ne, ale narazil jsem na cloveka, ktery uznal, ze to neni zcela v poradku a dokazal situaci umele nasimulovat (pri rozjezdu a prerazeni z 1 na 2 prudce pridat plyn a onen zvuk byl na svete). Taky me sralo, ze kdyz jsem u stojiciho auta zaradil z N, P na D, nebo R, tak auto sebou trosku skublo vzdy. Mesic pred Vanocema jsem jej mel v servisu. Nejdrive jim z Boleslavi napsali, ze vymenit spojky, nepomohlo, pak mechatroniku, nepomohlo a az potom jsme spolu se servisem zatlacili na pilu a Mlada Boleslav povolila vymenu cele prevodovky za novou (v ramci zaruky, jinak bych se nedoplatil). Tak moc jsem na ne tlacil (tusim 22.12. dokoncena oprava), ze chudaci ani nestacili auto ppradne projet a odvzdusnit motor (chladici kapalina musi pri vemene prevodovky ven) a me pak po par km klesla kapalina pod uroven (zrovna ma stedrej vecer) a auto zacalo na me rvat, ze chce dolit :D tak jsem byl vydesenej, ale dolil jsem znovu G12 a ted uz to drzi hladinu. Ale proste jsem s novou predovkou spokojen, musim tuk tuk zaklepat. Navic se mi o dalsich 50.00 km oddalila vymena kapaliny v prevodovce (mam to i v servisni knizce). Jen at to uz drzi prosim boze :( chovam se k ni nad miru opatrne... Az uchylne. Asi bohuzel jde o vadnou varku, ktera zacina tohle delat ve 30t km, nebo nevim:( kazdopadne hodne stesti a pevne nervy. Reklamuj to, ta prevodovka nestoji par korun, aby si to mohla dovolit.

Odkaz ke komentáři

Za chvilu idem na prehliadku tak im nakazem nech to potestuju ten zvuk pri zaradenom N alebo P je iba ked je auto studene. Ked je zohriate na prevadzkovu teplotu tak to nepocut. Tiez mi vobec necuka pri rozjazde ani pri zaradovani D R alebo P. Akurat ezdi tou 1 a 2 je picut akoby volu a hrkotanie koliesok... uvidime na co pridu. Mam auto este dalsue dva roky alebo do 60tis v zaruke tak sa este tak nestresujem.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...