Přejít na obsah

Spotřeba


Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem se vratil z dovoleny na Morave, nejaeto 700 km a prumerna pri plnem nalozeni auta, 2 dospeli, 2 male deti, klimoska dle PP 7,8 l/100km. 120 km z Prahy byla dalnice, 140 tacho, dalsich 80 po okrskach 100 tacho, cesta zpet to same, na dovolene par dni popojizdky po cca 25 tam, 25 zpet :P

Kamos s 1,6 jel to stejne na chlup, jen bez klimatizace a mel prumer celkovy 7,5l/100 km. Takze myslim, ze celkem dobre.. :)

Odkaz ke komentáři
Jasne jardo, neni problem si to sdelit verejne, ne ;)

Tak to je taky na 1,8 velmi slusne... :lol:

 

tak já taky absolvoval první cestu na dovolenku, teda spíš dvě cesty, první  na Moravu s otočkou do Postějova , spotřeba 7,3, dva lidi, naloženo a dvě kola uvnitř auta, druhá byla  Itálie, 950km jedna cesta, tam na pohodu, nedalo se moc jet, bylo to hodně ucpané, průměrná rychlost 89 km/h, spotřeba 7,4, to byly dálnice v podstatě 120-140km/h, Mnichov-Rosenheim popojížděčka, zpátky jsem tomu už přišlápnul, v podstatě pořád tak o 10km/h více než se mohlo, německo 150-160, Čechy 150, výsledkem byla průměrka 8,6 l při průměrné rychlosti 109 km/h, auto naložené a obsazené - jako na dovolenou , takže i já jsem spokojený,

 

pro ostatní co nevědí, vybírali jsme s Davonem auta společně, já vybral C-maxe 1,8 benzín 92kW atmosféra, trochu porovnáváme

 

 

 

 

No s 1.6 jsem jezdil za mene, nepamatuji si zacatek, kdyz to bylo nove, urcite si to bralo vice nez potom, po tech treba 15 000, tady mam vsak o 2cm sirsi pneu a jizda je trosku jinde. Kdyz se chce, da se jet v klidu, ale ja to chtel vsera zkusit... :smich:

 

no a hlavně je tohle trochu vyšší auto s trochu větším čelním odporem 

 

 

 

 

Tak jsem se vratil z dovoleny na Morave, nejaeto 700 km a prumerna pri plnem nalozeni auta, 2 dospeli, 2 male deti, klimoska dle PP 7,8 l/100km. 120 km z Prahy byla dalnice, 140 tacho, dalsich 80 po okrskach 100 tacho, cesta zpet to same, na dovolene par dni popojizdky po cca 25 tam, 25 zpet ;)

Kamos s 1,6 jel to stejne na chlup, jen bez klimatizace a mel prumer celkovy 7,5l/100 km. Takze myslim, ze celkem dobre.. :palec:

 

schválně zkus přepočítat údaje z PP do skutečnosti, já to u svého zkusil a PP se liší cca o 0,1, někdy do plusu, někdy do mínusu, mě překvapilo, že to moc nekecá, taktéž průměrná rychlost, u koncernu jsem byl zvyklej na vyšší odchylku

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Takze sporeba na 16" pneu po celou tuto DRSNOU a zimovatou zimu po POUZE PRAZE - 8,9l/100km, jizda vetsinou sportovnejsi, zadne setreni, benzin 98-100 oct.

Pri vyletu mimo mesto prumer 7,4/100km

Takze rekl bych, ze si to seda, ale je fakt znat kazdy pulcentimetr pritlaceni na plyn, hodne haklivy motor na jizdu!!! ;)

Odkaz ke komentáři

Ja mam pocit, ze 1389, ale nejsem si plne jisty... Motor je to velmi sympaticky, nejvice asi zvukovym projevem na volnobeh a pri vytaceni zni slusne, spokojenost celkova ANO, ikdyz jsem postrehl, ze by se hodil vetsi tah v urcitych momentech, kdy jsem mel plyn na podlaze, ale tech 70 000 navic jsem proste nemel na 1,8TSI... :) Nyni je 1,8TSI v "akci" jako v Lidlu :lol: za stejnou cenu, co mam 1,4TSI...

 

Dokazal bych asi taky jezdit za 8 po Praze, ale proste mi to neda neslapat na to kdyz to jde :) :rolleyes:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...