Přejít na obsah

CarPro IRONX


Doporučené příspěvky

IronX je převratný čistič povrchu. Lze použít na čištění disků, skel a laku. Chemickou cestou váže železité zbytky. Je PH neutrální (6-7). Odstraňuje kontamici z povrchu a částečně i z pod povrchu laku. Je velmi účinný na zažraný prach z przd, který obsahuje velké procentu železa. IronX otevírá zanešené póry povrchu a špína se snadněji vyplaví ven. Při kontaktu s železitou špínou roztok IronX začne na povrchu růžovět až fialovět. Po aplikaci je potřeba čištěný povrch důkladně umýt. K dostání jako 50ml, 500ml nebo 4l.

 

Doporučuji :palec:

 

carpro-ironx-500ml.jpgcarpro-ironx-1l-refill.jpgcarpro-ironx-4l.jpg

post-2501-0-11866100-1380113702_thumb.jpg

post-2501-0-12836700-1380113772_thumb.jpg

post-2501-0-88012000-1380113830_thumb.jpg

Upraveno uživatelem cubecnik
Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Ideální je koupit velký kanďák cenově to vychází nejlépe a na aplikaci rozprašovač od Kwazaru já v něm mam iron tak cca rok a jede pořád stejně dobře jako na začátku :) když je auto hodně kontaminované včetně kol dá se 3/4 půllitrového kvazaru vystříkat víc mi přijde zbytečné. On má kwazar skvělou vlastnost - velmi jemně rozpráší iron a spotřeba není pak tak strašná :)

Odkaz ke komentáři

Bez kwazaru se na auto vypotřebuje tak litr. Když vezmeš hodně špinavý kola před prvním mytí a pak po usušení znovu. Kin problém přijít o litránek. Já sem teď před zimou cákal a bylo to uplně zbytečné, protože jsem měl kvalitně zavoskováno celý léto, tak se mi objevil fialový humus jen minimálně, což jde bez problému stáhnout rychlovkou clayem.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Pár blbostí skoro za bůra? :D :D to by mě zajímalo co to je za blbosti :D :D

 

Jenom toto :loool:

 

Chemical Guys Woolly Mammoth 90x60cm sušící ručník

Dodo Juice Supernatural wax plastic container 200ml

Dodo Juice Blue Roo Microfibre Applicator Pad aplikátor z mikrovlákna

Dodo Juice Supernatural 'Wookie' dlouhosrstá mycí rukavice z ovčí kůže

Kwazar Mercury PRO+ 500ml láhev s rozprašovačem

Dodo Juice Basics of Bling Clay Lube 500ml clay lubrikace

Carpro IronX 4L odstraňovač polétavé rzi

Dodo Juice Born Slippy Refill Clay Lube 1L clay lubrikace

Raceglaze Aqua Bathe Wash and Wax Shampoo 1L autošampon s voskem

 

Nejvíc na tom všem stojí ten pitomej IronX a Supernatural vosk, to je za víc jak půlku :lol:

 

Jinak mě ještě čeká vosk na kola, něco na oživení plastů jak venku, tak v introši a určitě ještě chci kyblíky s gritem, kdy alespoň jeden chci uzavíratelnej na těsnící víko :lol:

Upraveno uživatelem DanTe
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Teda smrdí to pekelně :ph34r:

 

Jen se chci zeptat, zda jsem někde udělal chybu v postupu; na umytý a usušený auto jsem aplikoval téměř půl litru a nechal 4-5 minut působit (dle popisu zde i na lahvičce). Ale do fialova se mi to zabarvilo jen na pár místech, ne tak moc jako je tady všude focený.

 

Vím, že to je lama dotaz, ale dneska jsem pokustónoval :jelen:

Odkaz ke komentáři

ale je to normální i u auta, který je denně v provozu, nikdy předtím nebylo detailingově myté? Jen vloni bylo kompletně rozleštěné a za poslední rok jsem s tím byl X-krát v textilní myčce s voskovým konzervováním nějakou nanovrstvou s teflonem, či co. Prostě to nejlepší, co nabízí automyčka ve WOBu (vždy program č. 3 + Hochglanzversieglung k tomu). :D

 

Vím, že pro detailingový "pacienty" je automyčka sprosté slovo, ale když jsem na cestách, tak nemám čas strávit celý den leštěním auta.

 

A jak se zbavím takto vyteklého IronuX?

 

2014-08-01 14.25.54.jpg

 

Auto jsem wapkoval snad čtvrt hodiny a tohle vyteklo po najetí do garáže, tj. i po clayování... :unsure:

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Jestli jsi to nechal před rokem komplet rozleštit, tak se ten bordel vzal s tím a jak je to není tolik pórovatý, tak se to nemá tolik kde chytat. Navíc lak máš alespoň nějak (viz. myčka) ošetřenej. Já před rokem a půl poprvé clayoval, ironX + komplet detailing a bylo toho dost, ale po roce od této procedury, tedy letos na jaře neteklo prakticky nic. Takže bych důvod toho že Ti moc nic neteče viděl jak píšeš to komplet rozleštění laku.

Zajímalo by mě jak vypadá ten lak když jezdíš do textilní myčky. Vyskytují se po tom roce hologramy?

Odkaz ke komentáři

Tak to se mi ulevilo, protože už jsem si připadal marnej, že mi auto ne a ne zfialovět. :D

 

ad hologramy: moc jsem jich nepozoroval. Pod přímým sluncem něco málo je na kapotě, ale nic hroznýho. Spíš mám pocit, že to jsou pozůstatky z myčky předchozího majitele a mých začátků v kartáčových myčkách, než postavili tu textilní.

Odkaz ke komentáři

co se týče toho fialovění tak i když si auto nedetailoval neznamená že na něm není polétavá rez. U mě na autě to vypadalo podobně a na tmavý barvě je to ještě hůře vidět, tuhle jsem to dělal na stříbrný auto a tam to bylo fakt peklo. Jinak se říká že třeba ti co parkují poblíž kolejí tak mají polétavé rzi nejvíce :)

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...