Přejít na obsah

Colourlock Alcantara


cubecnik

Doporučené příspěvky

Colourlock Alcantara Cleaner

 

Látky Alcantara nebo amaretta jsou z ultramikrovkáken, mají povrch podobný kůži. Jsou podobné hrubým kůžím. Jsou však choloustivé a musí se pravidelně čistit navlhčeným hadříkem s čističem alcantary. Vždy jej nejprve vyzkoušejte na méně viditelném místě.

 

colourlock-alcantara-cleaner-250ml.jpg

 

 

Colourlock impregnace na Alcantaru a textilní čalounění

 

Čalounění z alcantary je velmi choulostivé na zničení vodou. Proto se nesmí tepovat, namáčet apod. Aby se alcantara ochránila proti zašpinění a pronikání vody je vhodné jí impregnovat. Tento spray vytvoří dokonalý štít vůči nežádoucím vlivům. Povrch se před impregnací dokonale vyčistí pomocí čističe a poté impregnuje sprayem ze vzdálenosti cca 40cm.

 

colourlock-impregnace-na-alcantaru-a-textilni-calouneni-200ml.jpg

Upraveno uživatelem cubecnik
Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Kluci, chci jít do přečalounění sedaček, kde mám vymyšlenou světlou Ivory Alcantaru na střed sedáku a střed opěradla.

Ale bojím se toho jak čert kříže. Teď mám světlou kůži a už tak musím ty středy čistit Colourlockem co měsíc určitě.

Ani tak nejde o špínu jak o oblečení, ve kterym člověk sedí a když si představím léto...

Džíny nenosím, ale stačí třeba tmavá košile a už to na opěradle je vidět. A když si představím léto...

Takže lze nějak zabránit samotému špinění? Případně čím čistit?

Říkám si, že když budu do toho materiálu hrabat co měsíc, za chvíli se mi udělají cucky a prostě to po roce bude vypadat hnusně.

Odkaz ke komentáři

Mám světlý interiér z výroby a s celokůží nejsem spokojenej, protože ta používaná ŠA je nekvalitní, krčí se a mačká se ať se člověk stará jak chce. Alcantara je pevná, viděl jsem přečalouněný RS sedadla, kde celý střed byl z Alcantary a byly krásně pevný a držely tvar i po spoustě km. Světlou vybírám jen kvůli ladění v interiéru a kontrastnímu prošívání, na 90% dopadne černá varianta, ale zajímalo mě jen, jak zabránit špinění Alcantary obecně. Světlá se běžně do aut dává, i do OII, tak mě jen zajímalo, jak to preventivně ošetřovat.

Odkaz ke komentáři

Máma to tak měla v superbu. Ivory světlou s alcantarou. Samozřejmě že třeba po dvou letech to trošku ztmavlo, ale že by to bylo nějaký hrozný, to se říct nedá. Myslím si že když tu alcantaru budeš udržovat tak jak se má, tak to bude "relativně v pohodě. A je pravda, že ta alcantara drží tvar, narozdíl od kůže co dává škoda do aut. Ikdyž teď tam má perforovanou kůži a ta teda je na tom docela slušně.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 6 měsíců později...

Dotaz od Peťase z jiného vlákna:

 

Čaute, máte někdo zkušenosti s čištěním a impregnací ALCANTARY ? Jakými prostředky a jak na to , jakou technikou ?

Mám tu tmavou alcantaru , a už se mi zdá , že to nějak neni ono, tak bych to chtěl vyčistit, ale tak , aby to zůstalo po tom "zákroku" stejné , poněvač zadní sedadla mám téměř nepoužívané , a tak tam bych to raději nechal na pokoji .

Koupil jsem na Detailing shopu " COLOURLOCK " cleaner a impregnaci , nevím, ale jak s tím pracovat. U zboží nějaký detailnější popis není, a na youtube jsem taky nic nenašel .

Vzít hadr, a požmolit to tím samozřejmě dovedu :unsure: ale , abych to takto spíš nezapracoval dovnitř toho materiálu .

Mohl by mi někdo poradit , kdo s tím už pracoval , popř. jaké s tím má zkušenosti ? Jistě to uvítá více lidí .

Díky moc :palec:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...