Přejít na obsah

Start-stop systém OFF


kejml

Doporučené příspěvky

  • o rok později...
  • o měsíc později...

Nechci a ani nemohu u nového auta zasahovat do řídících jednotky, případně drátovat (služební, ztráta záruky, problémy u zaměstnavatele).

Chvilku jsem hledal na netu a našel jsem toto: AUKRO

Instalace jednoduchá, bez zásahu do elektroinstalace. Montáž i případná demontáž do 5 minut.

3 režimy programovatelné pomocí tlačítka start/stop.

 

Odkaz ke komentáři

V odpojení konektorů nevidím žádné drátování a zabere to max 30 vteřin. To že je omotaný izolačkou je práce origo servisu. Údajné poškození zvířetem. Auto bylo koupené jako předváděcí a start stop nikdy nefungoval až do odborné opravy onoho kabliku. Tak jsem jel do servisu proč mi to zapli když to nikdy nefungovalo. Konektor mi odpojil přímo přijímací servisní technik přímo ve škodovce. Není to něco co bych si vymyslel.

Odkaz ke komentáři
No ale tohle odpojení se projevuje vypsaním závady.

To ano, ale to je tak zatím vše. Vypisuje to chybu managmentu baterie, toť vše.
Mmchodem - Vyhřivaný volant taky vypisuje závadu již na nových vozech a to skrze na všech modelech. Přesto volant bezchybně funguje.
Odkaz ke komentáři

Trpí více, když je konektor zapojený, čili je aktivní rekuperace, která nechává baterii vybíjet a pak dobíjet, nikdy však ne do 100%. Při odpojení dochází ke konstantnímu nabíjení jako u klasických aut. Pokud má někdo nezávislé topení, má baterii AGM, která tyto cykly vydrží déle. Pokud nemá, pak má typ baterie EFB, která tyto cykly snáší hůře a do cca 3let je po ní. Samotnému mi ji měnili v záruce po roce a půl. Škoda montuje EFB z důvodu nižší ceny. Více o tomto tématu na konkurenčním fóru nebo googlu.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Vůbec nerozumím tomu prahovýmu napětí pro (ne)aktivaci start-stop. Napětí zdravý baterky je 12.6V (2.1 V na článek) a za jízdy by mělo být ještě vyšší, protože alternátor a dobíjení, tak kde se bere hodnota 7.6V? To už je akumulátor dávno po smrti, ne? Nebo jsem úplně zaspal a všechno je jinak?

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Ahoj, nemám už Octavii a ve 2 to stejně nebylo, ale mám Seat Tarraco. Start Stop mě štval, koupil jsem takovou redukci ke tlačítku, co se s ním StartStop vypíná. Funguje to tak, že si to pamatuje, že to bylo při poslední jízdě vypnuté a tak to hned po startu vypne. Auto si myslí, že jsem to tlačítko zmáčknul já, takže nehlásí žádný problém. Kdybych to chtěl zapnout, tak prostě zmáčknu tlačítko a zase se to zapne. Existuje to i na Octavii, třeba na Aliexpressu. 

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210616032223&SearchText=start+stop+octavia

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...