Přejít na obsah

čištění klapky felicie 1,6


Doporučené příspěvky

otevřít kapotu povolit 3 šrouby jenž drží plastový kryt -křížový šroubovák

Obraz1827.jpg Obraz1828.jpg

ted s plastového sání sání odpojíme obě hadice viz foto

Obraz1829.jpg Obraz1830.jpg

ted si povolíme 3 šrouby jenž drží celou tu plastovou trubku -křížový šroubovák

jelikož u toho auta nebyl nák přichycen filtrbox ulehčil sem si práci a sundal to celý icon_lol.gif

Obraz1831.jpg

ted si ze samotné klapky vycvaknem elektrický konektor a dáme pozor vede od ní kostřící drát pod imbusový šroub jenž drží samotnou klapku takže imbus povolíme-imbus č.5

Obraz1833.jpg Obraz1832.jpg

dále s klapky odpojíme hadici viz foto

Obraz1834.jpg

ted i s držáku vycvaknem bovden lanka plynu a lanko vycvaknem z klapky plynu

Obraz1835.jpg Obraz1836.jpg

ted vyšroubujem zbývající 3 imbusy jenž drží samotnou klapku a vyndáme jí ven

Obraz1837.jpg Obraz1839.jpg

klapku důkladně vyčistíme -čistič na brzdy,konkor,nafta

Obraz1841.jpg Obraz1840.jpg Obraz1842.jpg

očistíme a stříknem kontaktolem konektor klapky

Obraz1846.jpg

dále z boku odšroubujem 6ks torxů a opatrně vyloupnem dekl je pod ním gumové těsnění pozor na zničení icon_exclaim.gif - torx 20

Obraz1843.jpg Obraz1844.jpg

skontrolujeme mechanismus jestli neni nák poškozen a ozubená kola můžem lehce máznout

dále se zaměříme na odporovou dráhu tu očistíme lihem a já jí lehce mažu diavou či se to dá stříknout i kontaktolem

Obraz1845.jpg

poté vrátíme a utáhneme dekl a klapku vemem k autu než jí nandáme do motoru tak si očistíme tu dosedací plochu já si po očištění mažu tu těsnící část lehce vazelínou

Obraz1838.jpg

po té namontujem klapku a vše složíme po složení nastartujem auto a ohřejem na provozní teplotu a připojíme VAG a provedem základní nastavení klapky prst.gif

Obraz1848.jpg

Upraveno uživatelem pavel71
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...