Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

  • o rok později...
U motoru nic, řetěz je řetěz :-)

 

Ale mám na ní najeto 48 tis a klekla elektromagnetická spojka na klimakompresoru. a taková kosmetická vada rozsvítila se mi kontrolka vagu - sedačka řidiče - prej s ní moc hejbu :-)

Tak ten pytel jsem taky řešil a dělá to konektor dej to na natvrdo a budeš mít klid :lol:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 5 let později...

Zdravím, mám problém s motorem. Nejdřív se mi stalo to, že jsem prorazil vanu. No a jelikož si dávám docela nahlas hudbu, tak jsem neslyšel alarm při nízkém tlaku oleje (při červené kontrolce tlaku oleje). Po zjištění, že mám ve vaně díru asi 3 cm v průměru jsem se nechal odtáhnout domů do garáže. Kvůli jistým záležitostem to bylo asi týden bez oleje.

Po namontování opravené vany, nalití oleje (+výměna olej. filtru) jsem to chtěl natočit. Ale motor jen točí, ale ani neškytne (podle otáčkoměru cca. 200 ot./min.). Takže jsem si to připojil na diagnostiku. Chyba která tam normálně nebývala je zkrat na kostru snímače polohy vačkového hřídele. Po smazání se ani po opakovaných pokusech o natočení chyba znovu neukázala. Ale problém s nastartováním přetrvává.

Proto se chci zeptat, jestli někdo neví, co by to mohlo být.

Ještě dál co už vím. Benzín tam jde, systém je pod tlakem a jiskru to též dává. Nic moc dalšího si doma s vybavením co mám zjistit nedokážu.

Ale spekulace co by to mohlo být mám následující : skočený rozvod (ještě víc než už pravděpodobně byl před nehodou) a nebo jestli se za tu krátkou jízdu bez oleje mohl zničit přestavovač vačky (to není můj nápad, ani se mi moc nezdá když by měl makat až při vyšších otáčkách, ne na volnoběh) a poslední co mě dnes ještě napadlo. Jestli to není třeba jen snímačem polohy vačky. Proč tam totiž byla ta chyba? Na druhou stranu se mi ale nezdá, že se ta chyba neobjeví už při pokusu o natočení, když už z něj jednotka musí brát signál o poloze.

Všem co mají nějaký nápad děkuji.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

čauko ,chcel by som kupiť octaviu II 1.6 FSI a/t s reťazovým rozvodom pri prvom naštartovaní v bazáre motor strašne zahrkotal a zabúchal , keď som sa spýtal predávajúceho povedal že to je bežne pri reťazových rozvodoch, po opakovanom štartovaní (2,3,4.... krát) motor hneď naštartoval bez problemov a bez buchotu. Mal som Jeep Grand Cherokee 2.7 ten mal tiež reťazové rozvody no aj v zime auto štartovalo bez buchotu a pazvukou takže neviem či je to nejaka chyba motoru a rozvodou alebo čo ., za rady vopred ďakujem :)

Odkaz ke komentáři

Jsou to samozřejmě typický řeči bazaristy že všechno je v pořádku :D ....

Je to problém a často zvuk způsobuje i drahý variátor časování, ruce pryč nebo s cenou dolů :) bude to dělat jen při prvním startu pokud to není úplně na kaši a buď rachtá jen řetěz než se napne tlakem oleje, nebo variátor který je taky ovládán tlakem oleje a stojí balík... Rozeznat co to dělá je v bazaru samozřejmě problém a je lepší vyměnit obojí pokud už to má dost najeto a máš na dlouho klid :)

 

Variátor https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/03c109088c-staveci-jednotka-vackove-hridele-et-engineteam-28799.html

Rozvody https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/03c198229a-rozvody-1-6-sada-oe-6307.html

 

Teď jsme jednu kupovali do rodiny 185 najeto bazar to vyměnil komplet...

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 4 roky později...

Ahoj všem mám touran 1.6 fsi mám problém za studena mě auto jede jak má ale jak to má 90 stupňů nemá výkon slapu na pedál a jako by se Dusilo.. občas se chytne a jede normálně žádná kontrolka mě nesvítí na palubovce...vymena oleje čidlo čerpadla a filtrů a nic... Na diagnostice taky nic neukazuje může to být něco s plynem pedálu? Děkuji za rady nevím co to může být jsem zoufale dekuji👀🙏

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...