Přejít na obsah

Hluk z převodovky


Guest Tomáš S.

Doporučené příspěvky

Guest Tomáš S.

Dobrý večer,

zdravím všechny uživatele fóra a s velkou prosbou se obracím na ty zkušené...

 

Mám Octavii II., 1.6 75 kW, r. v. 2004, najeto cca 185 tis.

 

Při jízdě se zařazenou rychlostí a přidáváním plynu (akceleraci) se ozývá z motorového prostoru nepravidelně drnčivý zvuk (jako vibrace plechu), zvuk je někdy sotva slyšitelný, ale někdy je naopak poměrně výrazný.

Původně jsem si myslel, že je to výfuk (vlnovec nebo tak), ale není. Zajel jsem do servisu, kde nejdříve nic neslyšeli a až po opakovaných jízdách a přesvědčování auto zvedli a začali zjišťovat. Výfukem to tedy není a motor má zvuk v pořádku, pak se shodli na tom, že hluk, rezonování vychází z převodovky a nabídli mi její výměnu. Nejsem si jistý, zda je to jediná možnost a už vůbec se mi nechce platit novou nebo i jen repasovanou. Údajně zkontrolovali olej v převodovce a mírně ho dolili.

 

Chtěl bych se zeptat, nemáte někdo zkušenost, čím by to mohlo být? Auto se chová zcela normálně, řazení je přesné, pevné, rychlost nevypadává, řadící páka se nijak nevibruje nebo netřese... závada se projevuje opravdu pouze jen jako nepříjemný zvukový vjem...

 

Předem děkuji za vaši ochotu

 

 

Díky Tomáš

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
  • o měsíc později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 roky později...
  • o 11 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...

Též se přidávám k prosbě, mám stejný problém. Tento zvuk se mi ozývá je při 5 rychlosti kolem 3tis otáček a jen při zátěži, tj. při jízdě do kopce, mírného či většího. Automechanik, který se s tím projel vyměnil olej v převodovce a víc se s tím nechtěl zabývat. Než půjdu jinam, rád bych věděl více. Děkuji

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...