Přejít na obsah

Spotřeba


Doporučené příspěvky

  • o 2 roky později...

Dlouhodobě se mi nezdálo, že auto nějak moc žere. Ve městě jsem v podstatě nebyl schopnej se dostat pod 12-13L, na dálnici pod 10, a na okreskách pod 9, ani když jsem ten plyn fakt jenom lechtal. K tomu se auto ještě začalo nějak mizerně ohřívat - např. olej 83st po hodině na dálnici.

Napadlo mě, že už asi odchází termostat (nájezd 152tkm), tak jsem ho nechal vyměnit, a když už jsem byl v tom, přihodil jsem ještě regulační lambdu před katem, na což mě dovedl tenhle článek:  https://www.auto.cz/sonda-lambda-je-to-nenapadny-zlodej-benzinu-112058     Lambda prý má životnost cca 160tkm a postupně zastarává, což se projevuje tím, že dává nepřesnější signál a v důsledku toho tam ECU sype mnohem víc paliva, než by správně měla.

Výsledek mě hodně překvapil: cestou ze servisu jsem to byl projet, a kombinace 30km po městě a dálnici skončila spotřebou 7.3L. Předtím bych se touhle jízdou pod 11 určitě nedostal. Druhá jízda potom čistě po městě 7.7L. Navíc se motor docela slušně uklidnil na volnoběh...  

Vysvětluju si to kombinací té nepřesnosti lambdy plus toho, že motor v podstatě nikdy nedosáhl provozní teploty, takže ECU ještě navíc k tomu dál obohacovala směs kvůli zahřátí. Z toho pak plynou další negativní jevy, jako černej výfuk, spousta sazí v oleji už pár tisíc km po výměně (a tohle pak samozřejmě zhoršuje i tu situaci s kroužkama), zvýšený opotřebení katalyzátoru... Každopádně mega rozdíl. Fakt doporučuju těch 1700 obětovat a aspoň tu lambdu si vyměnit, když už nemáte problém s ohřevem. Poznáte to.

 

 

IMG_20190322_202819.jpg

IMG_20190322_202843.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Oživuji téma s odkazem na poslední příspěvek - přijde mi, že se trochu zvyšuje spotřeba. Za poslední půlrok jsem z průměrných 7+ na 9l/100 km. Pravda, zimní Barumky s indexem spotřeby F a do toho moje dálniční ježdění start-cíl ve 140 km/h.. 

obrazek.png.cf696ecedf303336aad270fe306663da.png

Možná normální, možná ne. Ale lambdu mám stále původní, najeto cca 250 kkm. Jak moc reálná je ta výše uvedená životnost 160 kkm?

Lze případně samo-domo přes VCDS zkontrolovat její kondici?

Upraveno uživatelem Tomas F
Odkaz ke komentáři

Tome, na to žes taky řešil spotřebu oleje, bude v těhle najetých km ta lambda asi už dost otrávená, u Tebe jak řídící, tak kontrolní.

Auto si zatím stále v EOBD samodiagnostice vyhodnocuje vše kolem emisí jako OK a Readiness provedeno, takže MILka nesvítí, ale na spotřebě už to je zřejmě vidět, však to nemáš první rok tak víš, za kolik jsi jezdil dříve.

VCDS i jiný diagy to umí zkouknout, však si projeď skupiny kolem lambd a katů (sk 30 až 46, 99, 107, 166) , a pak přepni to základního nastavení pro testy 😉

Co se týká životnosti lambd obecně, to záleží na moc parametrech, těch 160tkm ale obecně říkaj jejich výrobci, Bosch i NGK jsou na tom podobně. Nejde jen o jejich "otrávení" ale i životosti vyhřívacího článku atd.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Tak nakonec opravdu vadná lambda. Po výměně ( + pořízení nových pneu) spotřeba poměrně citelně klesla - dálniční dálky v rozmezí 7-7,5 l/100km.

Trochu mě zaráží, že si samo auto toto nediagnostikuje (případně ne trochu víc citlivě) a nerozsvítí MILL dřív - ten by asi přišel až se smrtí sondy, pokud vůbec.

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Ahoj, mám dotaz ohledně Lambdy Sondy.

Škoda Octavia II 1.8 TSI (BZB) MR08 - VIN: TMBBK21Z482077790, Najeto Cca 210 tkm

Poslední dobou se mi čím dál častěji rozsvěcuje kontrolka motoru, několik kilometru svítí a po par startech zase sama od sebe zhasne a tak se to opakuje stále dokola (děd už svítí cca 100 km). Když jsem auto připojil na diagnostiku, tak je tam chyba "chudá směs na válci XX". Před pár dny jsem byl na STK + Emise a auto již emisemi neprošlo. Z tohoto důvodu mě vše vede k tomu, že by mohla být špatná lambda sonda a i k přihlédnutím na najeté kilometry bych ji rád vyměnil.

Jinak auto jede v pohodě, žádná větší spotřeba, nebo cukání nebo tak.

Můj dotaz:

Může mi někdo prosím poradit / doporučit, jaká lambda je pro můj motor BZB vhodná dle VIN čísla. Nějakého ověřeného výrobce, kde je zaručena určitá kvalita. Hledal jsem, a je jich na webu spoustu, ale nevím na 100% zda-li je vhodná pro můj motor. Může mi někdo prosím potvrdit vhodnost lambdy s číslem označení: 06J906262A.

Druhý dotaz je, zda-li je výměna možná v domácích podmínkách. Někdo kdo ji již měnil, tak jestli nemůžu narazit na nějaké překvapení (půjde povolit, přístup, přístup ke konektoru, atd.).

Díky všem za jakoukoliv radu. 

Upraveno uživatelem Migen
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...