Přejít na obsah

Prasknuté čelné sklo - záhada


n0iDek

Doporučené příspěvky

Guest prvslon

@mircim ja ta nechcem strasit, mne sa vidi, ze niekedy to tak bolo. Ale tak to su uz roky ovsem... @rasto55 tak toho som si vedomy, staci ze som prve roky ked som auto kupil tak si hovorim ze budem vsetko riesit len v autorizovanych servisoch ze budem mat istotu ze vsetko bude ok, ale tie prachy to sa nedalo. A pritom rovnaku kvalitu by som dostal aj niekde inde. Ale do skiel urcite sa oplati dat peniaze nie?

Odkaz ke komentáři

jasne, ono je najidealnejsie ak vsetko je aj po vymene tak ako aj bolo cize aj znacka skla aj vsetky senzory a podobne. Cize tymto smerom by som sa mal orientovat hej? aby vsetko bolo ako aj pre prasknutim

 

ved to je snad jasne! niet lepsieho ked vsetko funguje ako pred poskodenim a to ti urobia len tam kde sa tomu venuju na prvom mieste ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Guest strasiak6

Zdravím, chcem sa opýtať ako je to s výmenou čelného skla, keď ho nemám poistené. Tam by som si mal asi všetkú opravu hradiť sám, tam mi ani pzp nepomôže, či?

 

vidis nabuduce si musis zapamatat ze je vzdy lepsie vsetko poistit. A aspon v takychto pripadoch by si dostal nejaku malu ciastku ktoru by ti preplatili

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

FUSKO čau. Vôbec to nie je tak, že je havarijné na nič. Určite je aj v dnešnej dobe vhodné ho mať. Nikdy nevieš, čo sa môže stať a hlavne koľko peňazí Ti také poistenie môže ušetriť. Pri prasknutom skle ani nehovorím. Ale dnes sú už aj rôzne poistenia len na sklo, čiže keď nechceš havarijné tak aspoň také samostatné poistenie by som na tvojom mieste riešil.

Odkaz ke komentáři

tak samostatné stojí od nejakých 20euro až do stovky. Čiže si to vieš porovnať. Neviem, ale myslím, že sa viac samostatné oplatí, ale tak to si každý človek musí zvážiť sám, čo mu vyhovuje.

Odkaz ke komentáři

Lenže čo všetko samostatné poistenie čelného skla obsahuje? opravu, výmenu? či aj niečo iné?

tak samostatné stojí od nejakých 20euro až do stovky. Čiže si to vieš porovnať. Neviem, ale myslím, že sa viac samostatné oplatí, ale tak to si každý človek musí zvážiť sám, čo mu vyhovuje.

 

Odkaz ke komentáři

Lenže čo všetko samostatné poistenie čelného skla obsahuje? opravu, výmenu? či aj niečo iné?

 

 

OLEGPROS veď ty si vymenoval všetko podstatné, čo by poistenie malo obsahovať. Neviem, čo viac by si chcel ešte. Napríklad moje poistenie, čo mám len na čelné sklo urobené v hornete tak to obnáša zdarma opravu skla, v mojom prípade aj zdarma výmenu skla ak bude treba a aj mobilný servis je k tomu. Všetko podstatné si myslím. Skús popozerať nejaké ponuky neviem, či niekto poskytuje aj iné výhody alebo niečo. Treba to popozerať. :)

Odkaz ke komentáři

tak samostatné stojí od nejakých 20euro až do stovky. Čiže si to vieš porovnať. Neviem, ale myslím, že sa viac samostatné oplatí, ale tak to si každý človek musí zvážiť sám, čo mu vyhovuje.

 

No tak to si musim poprezerat ako sa havarijne pohybuje, lebo nemam v tom nejaky prehlad kedze som to nejako nemusel riesit. Ale to bude urcite viac. Samostatne od 20 do stovky? za rok?

Odkaz ke komentáři

Poprezeraj veď to nie je náročné, určite nájdeš veľa ponúk podľa ktorých si to môžeš porovnať a zvážiť, čo ti bude najlepšie. Áno tie ceny za samostatné poistenie sú ročne. Raz ročne to zaplatíš a máš pokoj.

Odkaz ke komentáři

Tak samozrejme, že by som odcenil aj nejakú záruku.. ale nie len dvojročnú ktorá vyprchá a potom prídu problémy :/

 

 

OLEGPROS veď ty si vymenoval všetko podstatné, čo by poistenie malo obsahovať. Neviem, čo viac by si chcel ešte. Napríklad moje poistenie, čo mám len na čelné sklo urobené v hornete tak to obnáša zdarma opravu skla, v mojom prípade aj zdarma výmenu skla ak bude treba a aj mobilný servis je k tomu. Všetko podstatné si myslím. Skús popozerať nejaké ponuky neviem, či niekto poskytuje aj iné výhody alebo niečo. Treba to popozerať. :)

 

Odkaz ke komentáři

OLEGPROS ale veď nikto netvrdí, že je tam len 2 roky záruka. Ja mám doživotnú záruku, ale ono je to rôzne od toho, kde si dáš poistenie alebo kde si dáš sklo či už vymeniť alebo opraviť. U každého je to iné..

 

Tak samozrejme, že by som odcenil aj nejakú záruku.. ale nie len dvojročnú ktorá vyprchá a potom prídu problémy :/

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ospravedlnujem sa ze zasahujem do debaty, vidim ze sa tu bavite o poisteni celneho skla. Ja mam trosku iny problem. Mame tesne pred dovolenkou a mne sa podarilo chytit prasklinu na celnom skle. Nie som si isty ci to mam riskovat a ist s takym autom do zahranicia alebo co s tym urobit.. Bol by som rad ak by ste mi vedeli poradit.

Odkaz ke komentáři

Nevím co chceš poradit. Prostě ho nech vyměnit. Ráno obvolej pár servisů, jestli mají sklo skladem nebo prodejny a sežeň servis. Jsem zastáncem nechat lepidlo pěkně zaschnout, takže když na to vlítnou zítra nejdéle odpoledne, v pátek ráno odjíždíš..

Odkaz ke komentáři

Do zahraničia ísť s prasknutým sklom? ani náhodou. Do toho by som osobne ja nešiel. Je to dosť riziko. Skús si obvolať pár servisov, čo máš na okolí popýtať sa či majú sklo. Ak áno tak zachvíľu to máš hotové..

Odkaz ke komentáři

ja praveze neviem ci je potrebne ho cele menit pretoze mi to nepride ako nejaka velka prasklina. Obvolal som par servisov, ale musel by som cakat na sklo. Skusim este nieco vymysliet, este par servisov obvolat ale myslim, ze najskor buduci tyzden mi ho budu moct dat dokopy aj tak, kedze je uz piatok:/

Odkaz ke komentáři

Ide aj o to, kde je tá prasklina a tebe možno nepríde veľká ale možno na opravu skla je veľká. Vyskúšaj. Najlepšie by bolo keby som to videl. Ja tiež som už menil párkrát čelné a viackrát som bol v tom, že to je nič to opravia a zakaždým som musel meniť. Takže už mám trošku skúsenosti v tomto smere :)

Odkaz ke komentáři

Ani takúto prasklinu netreba zanedbať a treba hneď riešiť aby sa nestalo, že sa rozšíri po celom skle alebo čo. Myslím, že toto je zrelé rovno na výmenu. A v tvojom prípade je potrebné ju urobiť teda čo najskôr keďže to súri. Len zase netreba zabúdať, že síce to treba dať urobiť čo najskôr ale treba aby to bolo urobené aj kvalitne.

Odkaz ke komentáři

Caute - no bolo to zrele na vymenu. Kamarat sa snazil vybavit niekoho ale neuspesne lebo to tiez, ze by som musel dlhsie cakat kym by prislo sklo, aj ked by ma to vyslo cenovo pomerne malo. Ale nakoniec som obvolal par autoskiel a zasiel som do hornetu. Tam mi to vybavili vsetko pomerne rychlo a hlavne ze uz mozem jazdit. Ze nemusim cakat neviem kolko len na sklo.

Odkaz ke komentáři

Aspoň, že sa ti to poradilo vymeniť pomerne rýchlo. Mňa by ale zaujímalo či to nie je v autoskle keď to takto rýchlo vybavia o dosť drahšie ako niekde v servise, či je to jedno?

 

nevidim aspon ja osobne dovod preco by to malo byt drahsie. To ze to rychlo vybavia neznamena ze tam nechas majland. Niekedy dokonca v autoskle vyjdes cenovo lepsie ako keby si to daval cez servis ;-)

Odkaz ke komentáři

stano myslím, že nakoniec môžeš byť aj rád, že si išiel do toho cez autosklo a nie cez kamaráta. Lebo ak by ti to zle urobil, že by to nebola kvalitne odvedená práca a sťažoval by si sa tak myslím, že vaše kamarátstvo by skončilo. Takto to máš v prvom rade od ľudí, čo sa tomu venujú už dlhý čas a hlavne máš na to záruku

Odkaz ke komentáři
  • Dakie locked this topic
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...