Přejít na obsah

Prasknuté čelné sklo - záhada


n0iDek

Doporučené příspěvky

tak cez známych cez kamarátov by to bolo lacnejšie to mi je jasné. Ale ja som myslel, že aj normálne keby to dáš do servisu bez známostí tak to vyjde lacnejšie ako v autoskle, ale tak zrejme som sa mýlil. Jak to myslíš, že ti tam dajú sklo presne ktoré tam patrí? veď to dajú vždy a všade nie?

Odkaz ke komentáři

nino2 jak vzdy? je velmi dolezite aspon pre mna aby som pri vymene skla dostal to iste ake tam bolo. S rovnakou vybavou. A to najlepsie zistia podla VIN cisla, ktore pri vymene v autoskle nadiktujes oni pozru aku ma sklo vybavu a ci ho maju atd :-)

Odkaz ke komentáři
Guest rudolf_m

Ahoj..práveže mám pocit, že to väčšinou robia len autosklá alebo potom autorizované servisy. Pri takých bežných klasických servisoch neviem či je to bežné. Tie väčšinou asi objednávajú len sklá so základnou výbavou.

Odkaz ke komentáři

ja som predsa rad na jednej strane. Sice ma to stalo o nieco viac, ale aspon mam ako taku istotu ze je to kvalitna praca a nebudem musiet problemy riesit. A ta zaruka to tiez je velke pozitivum, clovek nikdy nevie co sa moze stat.

stano myslím, že nakoniec môžeš byť aj rád, že si išiel do toho cez autosklo a nie cez kamaráta. Lebo ak by ti to zle urobil, že by to nebola kvalitne odvedená práca a sťažoval by si sa tak myslím, že vaše kamarátstvo by skončilo. Takto to máš v prvom rade od ľudí, čo sa tomu venujú už dlhý čas a hlavne máš na to záruku

 

uz ti to tu pisali. Podla vin cisla zistia vybavu skla, typ skla, vsetko. A urobia to presne tak aby to fungovalo ako pred tym problemom :)

tak cez známych cez kamarátov by to bolo lacnejšie to mi je jasné. Ale ja som myslel, že aj normálne keby to dáš do servisu bez známostí tak to vyjde lacnejšie ako v autoskle, ale tak zrejme som sa mýlil. Jak to myslíš, že ti tam dajú sklo presne ktoré tam patrí? veď to dajú vždy a všade nie?

 

Odkaz ke komentáři

so základnou výbavou skla, čo vlastne obsahuje tá základná výbava? tožvie či by som s tým vedel fungovať.

Ahoj..práveže mám pocit, že to väčšinou robia len autosklá alebo potom autorizované servisy. Pri takých bežných klasických servisoch neviem či je to bežné. Tie väčšinou asi objednávajú len sklá so základnou výbavou.

 

Odkaz ke komentáři
Guest miňo_d

Tak základná výbava určite nie je atermické sklo s dažďovým senzorom a podobne. So základnou výbavou sú väčšinou tie úplne najlacnejšie sklá :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Guest miskoskoda

Ako to je s nacenením výmeny čelného skla? cenu koľko ma to celé bude stáť budem vedieť až po výmene alebo ma vedia s tým niekde dopredfu oboznámiť aby som vedel, čo ma čaká??

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

myslím že je veľmi podstatné aby si sa cítil istý po výmene, že je to fajn.. Záruku v podstate máš dovtedy pokým sa ti niečo so sklom neudeje nie?!

ja som predsa rad na jednej strane. Sice ma to stalo o nieco viac, ale aspon mam ako taku istotu ze je to kvalitna praca a nebudem musiet problemy riesit. A ta zaruka to tiez je velke pozitivum, clovek nikdy nevie co sa moze stat.

 

uz ti to tu pisali. Podla vin cisla zistia vybavu skla, typ skla, vsetko. A urobia to presne tak aby to fungovalo ako pred tym problemom :)

 

Ako to je s nacenením? oboznámia ťa s tým hneď ako budú vedieť aké sklo potebuješ vymeniť. A akou výbavou a všetko potrebné. Oni si to vedia všetko podľa vin čísla zistiť takže ak aj nevieš aké sklo máš tak to nie je nejaký problém

 

Ako to je s nacenením výmeny čelného skla? cenu koľko ma to celé bude stáť budem vedieť až po výmene alebo ma vedia s tým niekde dopredfu oboznámiť aby som vedel, čo ma čaká??

 

Odkaz ke komentáři

tak zaruka je tak akoby dozivotna, len ak mi kamienok vrazi do skla alebo nieco take tak si mozem piskat pretoze na to sa zaruka nevztahuje jedine poistenie. Myslim ze zaruka by sa skor vztahovala na sklo keby prefukovalo alebo pretekalo cezen co teda ja zatial nijako som nezaznamenal :-)

Odkaz ke komentáři

stala sa mi celkom neprijemna vec je to asi dva mesiac dozadu co som menil sklo kvoli kamienku, premyslal som ze by som si ho dal poistit keby sa nieco podobne stalo opat ale nakoniec som to uzavrel tym ze ved ked tento rok som ho uz menil ze snad dlho to vydrzi ok..ale co cert nechcel dnes ho mam prasknute opat. Preto zvazujem ze by som si ho dal poistit ale ked uz je sklo prasknute tak to asi nie je mozne ze?

Odkaz ke komentáři

čau tak toto ti po pravde vôbec nezávidím ale s tým nenarobíš nič. To si nevyberieš keby ti čelné praskne, kedy ti nejaký kamienok vletí do neho. Musíš to brať tak že to môže prísť kedykoľvek a nie dúfať že snáď už sa mi to nestane keď som ho raz vymenil. Niekde sa dá aj prasknuté sklo poistiť ibaže tam sú potom iné podmienky ako pri poistení normálneho v pohode skla

Odkaz ke komentáři

ine podmienky to znamena co? ze budem viac platit alebo ze najskor si musim dat opravit to sklo a potom poistit??

čau tak toto ti po pravde vôbec nezávidím ale s tým nenarobíš nič. To si nevyberieš keby ti čelné praskne, kedy ti nejaký kamienok vletí do neho. Musíš to brať tak že to môže prísť kedykoľvek a nie dúfať že snáď už sa mi to nestane keď som ho raz vymenil. Niekde sa dá aj prasknuté sklo poistiť ibaže tam sú potom iné podmienky ako pri poistení normálneho v pohode skla

 

Odkaz ke komentáři

tam sa inak tie ceny pohybujú potom za poistenie. K čomu by to bolo keby si si ho dal opraviť a potom poistiť? veď keď už ho máš prasknuté tak sa dá dať aj to poistenie pri prasknutom skle len by si si mal pozrieť čo všetko to obnáša, či ti to bude vyhovovať

Odkaz ke komentáři

no ked som si napriklad pozeral to poistenie co som chcel uzavriet uz davnejsie v hornete pri nesposkodenom skle tak by ma to stalo podla toho co som si zistoval 19 euro na rok, ale ked som si pozrel ich stranku teraz a ze poskodene tak mi to vyhadzuje ze 39 euro mesacne, myslis ze tam bude aj nejaky iny rozdiel? ci len v cene?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Musíš tam rátať s tým, že tam budú rozdiely vo viacerých veciach, pokiaľ je sklo už poškodené, tak tam je v tom poistení ošetrenie skla, oprava autoskla, výmena za zml. obdobie, cena výmeny je rovnaká ako aj pri nespoškodenom skle, keď je poistenie, to je 78 euro za výmenu a potom je tam rovnako aj mobilný servis.

Odkaz ke komentáři

Co vim, tak se opravuji opravdu jen odstiple kousky, tady je i pomerne podlouhla prasklina a obavam se, ze jakmile zacne zima, tak ta prasklina se kvuli zmenam teploty rozjede pldstatne vice. Treba ti to nekdo opravi, ale pro me by to byli vyhozene penize. Mel jsem mensi ptasklinu, spadl mi sterac na sklo(bez raminka) a cele leto ani zminka. Bohuzel prisla zima a v lednu uz jsem riskoval pokuty - prasklina ve vyhledu, takze slo ny vymenu.

 

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři

Musím súhlasiť s kolegom vyššie... opravujú sa len dierky, malé, viac menej povrchové, do veľkosti mince, väčšie nie a už duplom nie takáto už pomaly riadna pavučina akú máš ty. Tebe sa to možno nezdá ešte tak moc veľké, ale už je to dosť a keby ťa s takýmto sklom niekde zastavili.
Tak môžeš rátať s tým, že by si dostal pekne mastnú pokutu.

Odkaz ke komentáři

Neviem či ste si to uvedomili ale touto správou ste ma vôbec nepotešili. To znamená teda že pavučiny neopravuje asi nikto áno? Keď ste menili čelné, tak kde ste ho dali meniť? Kde sa mi to oplatí? myslím aby ma to nevyšlo neviem aké strašné peniaze, chápete, nie?
Ešte som uvažoval, že či aj cez poistku by sa to dáko nedalo, hm?

Odkaz ke komentáři

Neviem či ste si to uvedomili ale touto správou ste ma vôbec nepotešili. To znamená teda že pavučiny neopravuje asi nikto áno? Keď ste menili čelné, tak kde ste ho dali meniť? Kde sa mi to oplatí? myslím aby ma to nevyšlo neviem aké strašné peniaze, chápete, nie?

Ešte som uvažoval, že či aj cez poistku by sa to dáko nedalo, hm?

 

Jistě ho mění v řeznictví, drogerii nebo na poště, ale nejlíp uděláš, když si dáš do googlu "Výměna autoskla" a nebudeš ztrácet čas nesmyslnými dotazy tady.

 

Jak Ti to píše kolega výše, s pojištěním Ti to je jedno, bez pojištění taky, sklo stejně musíš vyměnit a nejspíš Tě nikde nebudou chtít nějak extra natáhnout.

Odkaz ke komentáři

Záleží akú poistku máš na mysli. Ak pzp, tak tam s tým moc nenavymýšľaš, keby si to chcel dať cez pzp, tak by to muselo ísť cez toho kto to zavinil a podobne chápeš. Ak by si to chcel dávať cez havaríjnu tak je dobré si zavolať do poisťovne, čo vlastne budeš k tomu potrebovať aby si to cez nich vybavil.
Inak si to budeš musieť zaplatiť sám - plnú sumu.

Odkaz ke komentáři

Vďaka za rady, už som si našiel, už som to bol aj riešiť, takže už by to malo byť všetko v poriadku. Sklo je vymenené aj keď som sa obával ako to bude keď teraz sme mali sviatok, či nejako voľno nebudú mať alebo čo, ale mi to vybavili celkom rýchlo a pomaly bez starostí. Ja som len nevedel ako to tam je presne s tým poistením, že cez pzp alebo ako. Lebo som čítal nejaký článok že už aj pzp by to mala preplácať

Odkaz ke komentáři

Ak si cital o pzp, tak tam je to len tak, ze ak by ti odskocil kamienok od ineho auta tak by to mohlo ist cez jeho pzp, ale to musi on potvrdit ze hej odskocilo to od neho. Ja som si kvoli tomuto riesil pred par mesiacmi samostatne poistenie celneho skla, aby som nemusel riesit toto, ze ci platit potom celu sumu alebo ci sa to da aj nejako inak. Dalo by sa to aj cez havarijnu ak by si mal.

Odkaz ke komentáři

On to musí potvrdiť? ale pokiaľ by som mal nejaký dôkaz že kameru alebo čo tak mi to asi ani potvrdiť nemusí, alebo? O tom samostatnom som sa dozvedel teraz keď som bol dávať naporiadok sklo v hornete, oni tiež robia to samotatné poistenie, len som do toho ešte zatiaľ nešiel, uvidím možno časom, len si musím tie podmienky a výhody prečítať ako to tam celé je. Len aká tam je pravdepodobnosť, že by mi to havaríjna preplatila? nebýva problém s preplácaním cez poisťovňu?

Odkaz ke komentáři
  • Dakie locked this topic
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...