Přejít na obsah

Prasknuté čelné sklo - záhada


n0iDek

Doporučené příspěvky

Tak keby si mal dokaz tak je to o inom ale este stale je to tak ze nie vsetci vodici maju kameru, takze je celkom tazke dokazat niekomu nieco bez kamery. Jedine ze by povedal ze je to mozne ze to islo od mojho auta a vyriesi sa to, ale bez toho to nepojde. Tak s poistovnami je to tazko, je to na dlho, na dlhe lakte ale ak je clovek trpezlivy tak sa mu dostane uznania, ale vacsinou to celkom dlho trva cez havarijnu

Odkaz ke komentáři

Veď práve to. Dlho trvá, už si druhý, čo mi toto povedal, včera som bol na káve so známym a hovoril, že také naťahovačky ako má teraz s poisťovňom, že mu škodu nechcú uznať, uhradiť, tak že najradšej by sa na to všetko vykašlal, ale že čo to nechá tak a zacvaká všetko sám keď si to platí? Takže neviem čo by bolo pre mňa výhodnejšie. Budem si to musieť nechať uležať

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Problémy.. toto som riešil asi pol roka dozadu a možno to je aj menej som nemal tušenia ako to vyriešiť s poistením. Tu som si nejaké veci prečítal ale stále som nevedel čo by bolo lepšie.. tak som si začal zisťovať aké podmienky majú poisťovne a tie iné rôzne firmy a autosklá čo ponúkajú poistenia a hneď som mal jasnejšie :-D

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Oleg ahoj tiež som sa začal po tom pozerať aj ako cenovo vychádzajú aj čo zahŕňajú aj všetky veci okolo toho. Zatiaľ sa mi celkom pozdáva poistenie hornet assist, ibaže ešte by som chcel ísť na pobočku sa opýtať či ozaj je to všetko tak ako to majú na stránke popísať, že aké sú tam podmienky a takéto veci, aby som nešiel do niečoho o čom nemám páru, tak uvidím

Odkaz ke komentáři

Bude to myslím že pre teba vhodnejšie...keď sa teda na to opýtaš osobne...povedia ti o podmienkach a ty si zvážiš...či to má pre teba zmysel..ale myslím že niečo by si mal vyriešiť čo najskôr....lebo aj počasie som ráno pozeral a vyzerá že sa má ochladiť a keď začne snežiť a budú posýpať tak to bude auto vystavené dosť veľkému riziku

Odkaz ke komentáři

Čaute len som vám chcel dať vedieť že som už to bol riešiť priamo na pobočke, že by som si to tak a tak predstavoval a šecko okolo toho.
A dohodli sme sa, tak som si to poistenie dal zatiaľ len na rok aby som videl, že či teda je všetko ok, či sa mi to bude pozdávať a potom uvidím, či si ho dám aj na ďalšie roky ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak to uvidíš sám, keby si si dal na viac rokov, tak tam by plynuli pre teba aj nejaké výhody ale chápem že najskôr si chceš vyskúšať či to má zmysel, uvidíš to najmä ak sa niečo prihodí aj keď prajem ti aby si podobné problémy riešiť nemusel lebo ako sám si na to určite prišiel tak nie je to sranda riešiť najmä nie keď majú prísť mrazy a riadne mínusové teploty

Odkaz ke komentáři

áno viem informoval som sa ohľadom toho ale chcem najskôr vedieť či to má zmysel, či komunikácia s nimi je fajn keby niečo sa stane a všetky takéto veci a potom po tom roku sa rozhodnem, že či má zmysel jít dál na ďalšie roky alebo čo.
To veru nie - mráz neznačí nič dobré.

Odkaz ke komentáři

neptun kvitujem toto tvoje rozhodnutie. Mňa teraz najviac vytáča to...že ani nesneží a ešte zpred týžňa sú tie cesty na nič aj keď jasné že posypané je ale to je tak všetko a keď je ľad tak väčšia pravdepodobnosť že sa niečo prihodí :/

Odkaz ke komentáři

Kamen neviem ako u vás ale u nás začalo v noci snežiť zase takže už to nebude len ľad ale aj sneh. Keď som dnes ráno videl tie cesty, tak by som povedal, že ani nemá aký kameň streliť ani nič, ale už teraz sú celkom cesty posypané, teda ako kde tak treba opatrne. Vraj je lepšie si držať väčší odostup od auta

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

tak uz aj ja mam prasklinu na celnom, nastastie nie je v mojom vyhlade ale len v spolujazdcovom ale zrejme to nebudem moct nechat len tak a bude to treba vyriesit co najskor ked nechcem riesit a platit zbytocne nejake pokuty...kolko vlastne taka pokuta za prasklinu na celnom vychadza??

Odkaz ke komentáři

Pokuta ťa môže chytiť na nejakých 60 euro, čo sa mi zdá že je fest dosť, nestojí to za to si myslím, preto je vhodné to riešiť čo najskôr. Ono keď je prasklina v zornom uhle v tvojom, tak ti to viac vadí a skôr to máš tendenciu riešiť, takto nie je mi to jasné ale môžeš dostať pokutu či už je to v tvojom zornom poli alebo nie, tak to neodkladaj ale rieš

Odkaz ke komentáři

tak mne to nejako pri jazde nevadi vies nejako mi ani nezateka cez to ani nic take takze ma to nejako akoze nesuri ale asi keby stretnem policajtov tak ma nenechaju len tak bezevseho odist. ako je to s tym ci je potrebne sklo vymenit alebo len opravit? podla coho to vedia kedy je co potrebne riesit?

Odkaz ke komentáři

Veď áno rozumiem ti ale to nie je dôvod na to aby si to tak nechal, to akoby si povedal že mám síce prasknuté sklo ale kým ako tak drží tak nemám potrebu ho meniť, chápeš je to nezmysel, treba to vyriešiť hneď ako máš čas. Oni majú isté podmienky, takže vedia kedy len opraviť stačí, kedy už je potrebná výmena

Odkaz ke komentáři

krupso ty si blázon alebo čo? :) keď to takto furt dávaš na inú kolaj? takýto síce myslím že sme boli v istom období života všetky ale mňa to našťastie už prešlo a uvedomil som si že keď sa takýto problém vyskytne tak je vhodné to riešiť čo najskôr a neriskovať, že by ma niekde zastavili, zájdi do najbližšieho servisu alebo autoskla a daj to urobiť veď to ti nevezme veľa času, ak to bude treba len opraviť, to máš tak na hodinku času aj s cestou

Odkaz ke komentáři

pali zda sa mi ze do velkosti mince sa da opravit potom uz do opravy moc v autosklach nechcu ist pretoze to beru ako riziko a v ramci bezpecnosti zakaznika si nieco take z mojho pohladu nemozu dovolit, preto to radsej riesia vymenou celeho skla a tak aspon je istota ze je to sklo nove pevne a nic ho neoslabilo

Odkaz ke komentáři

Jan v tomto smere mas pravdu aspon teda co viem ked som na jesen bol dat menit sklo v hornete tam maju taketo podmienky oni presne maju takto urcene co opravit a co uz radsej nie. Osobne si myslim ze je to fajn ze nechcu ohrozit nejako vodica alebo teda spolujazdcov. Aj ked niekedy mozno nam nie je vymena po chuti ze skrz peniaze a neviem co ale bolo by vhodnejsie keby aj my sme brali viac ohlad na seba a svoju bezpecnost

Odkaz ke komentáři

caute. no nie som blazon. aj ked mozno som sa tak javil :-D uz je sklo na poriadku. dost som si vypocul aj od polovicky, ked som ju viezol a jej ta prasklina nedala. tak furt do mna rypala. az som teda sa dostavil do autoskla to dat vymenit. a asi som urobil aj dobre, neviem co by bolo keby si to nedam spravit a v sobotu ma zastavia, tak ako ma odstavili, kedze som trosku rychlost neodhadol :S

Odkaz ke komentáři

Veru si sa tak zdal a asi nie len jemu. Treba si uvedomiť s ktorými vecami nemá nejako zmysel sa zahrávať lebo si zbytočne tým skomplikuješ to všetko sám... a jak ta to po financnej stranke chytilo, ked si to riesil takto cez autosklo a nie cez autorizák? kde vlastne si bol? v akom autoskle? :)

Odkaz ke komentáři

pali uz viem. ono problem bol v tom, ze som to nepovazoval za dolezite. furt sa mi ine veci zdali dolezitejsie a priority sa neustale menili a do tohto sa mi po pravde moc nechcelo. ale vidis to uz je to hotovo, moj problem vyriesili v hornete a podla toho co som si zistoval a pozeral tak ta cena oproti autorizovanemu servisu je asi o stvrtinu nizsia co si myslim ze nie je malo

Odkaz ke komentáři

po mojich skusenostiach by som sa s takouto aj ked len malou prasklinkou doma nepiplal. Nevies ci to urobis dobre, ako dlho taka vlastnorucna oprava vobec vydrzi a podobne. Nie je to len tak, ze si povies, ze si to ides urobit a ende :)
Aj takuto malu prasklinu je potrebne opravit kvalitne aby sa znovu neobjavila

Odkaz ke komentáři

Mňa by zaujímalo či nie sú nejaké prostriedky na to aby som si to aj doma vedel urobiť dobre a kvalitne. Obávam sa, že keby som to dal urobiť nejakému servisu alebo tak, tak že by som sa nedoplatill. Nemám s tým skúsenosti na koľko euráčov by ma to mohlo chytiť. Preto som taký skeptický voči tomu.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

prostriedky na to su, ale nesiel by som do toho. Riskujes to, ze to nebude dobre urobene a budes to musiet dat v nejakom servise alebo autoskle robit este raz. Cize ti to vezme aj cas aj peniaze. Naco zbytocne to chces komplikovat. Tiez som si myslel, ze v servise to bude stat vela, tak som zacal patrat po autosklach a tam tie ceny su v pohode aspon teda ked ja som toto riesil tak boli. Ono tie ceny su rozne od typu skla ;)

Odkaz ke komentáři

ale ved to nevyzera ako nejaka velka prasklina, myslim, ze to by sa mohlo dat len opravit. Co to ma okolo centimetra? To by som nejako doma neriesil, dal by som to urobit niekomu kto sa vyzna. Predsa len ked to treba len opravit tak to ta nechyti nejako vela penazi a ani casu ti to vela nevezme kedze opravy netrvaju dlho co viem

Odkaz ke komentáři

Jasne ze to nemusi dopadnut najlepsie. Mam tolkych znamych ktori neustale tvrdili ze najlepsie je len to co si spravia samy a pritom vzdy na to doplatili. Predsa je ine ked sa tomu povenuje odbornik, ktory prichadza s takymito problemami do kontaktu a vie ako je potrebne to riesit aby nenastal podobny problem aj v blizkej buducnosti. Ono za tych par usetrenych korun to nestoji, to som si isty. Ale tak kazdy mame vlastne rozum a musime si zvazit co je naj prave pre nas

Odkaz ke komentáři

Píšete, že možno bude potrebná len oprava no a čo? veď aj to bude stať kopu peňazí a ak viem zohnať nejakú pastu na to alebo niečo, čím by sa to dalo zaceliť, tak prečo by som si to neuľahčil? Veď v servisoch tiež používajú len nejaké pasty na zacelenie prasklín nie? Alebo ako to oni robia?

Odkaz ke komentáři
  • Dakie locked this topic
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...