Přejít na obsah

Prasknuté čelné sklo - záhada


n0iDek

Doporučené příspěvky

myslim, ze link akoze v celku fajn ale netrufol by som si ked som nikdy nic taketo nerobil a ani som to nikoho robit nevidel. Stastie by som v tomto smere aspon teda ja nepokusal. Herkules oprava stoji ovela menej ako vymena skla. Tak neviem z akeho dovodu panikaris. V servisoch neviem ale v autosklach maju na to specialnu vybavu akym sposobom to robia

Odkaz ke komentáři

Herkules nie vzdy najlacnejsia mozna cesta je aj najlepsou cestou, tieto veci je vhodne riesit niekde kde sa tomu venuju, kde denne s tymto problemom prichadzaju do kontaktu a maju vhodne vybavenie na to aby to dalo do poriadku a aby si ty neutrpel ani nejaku velku financnu ujmu ale zaroven aj aby sa nestalo ze sa opat tak prasklina objavi ;)

Odkaz ke komentáři

Opúrava je ovela lacnejsia ako vymena celneho skla a mala prasklina nema daleko od velkej to mi mozes verit ide o to aby si to dal urobit co najskor aby sa ti nedostala do tej praskliny nejaka spina pretoze potom to bude cele komplikovanejsie aj opravit je vhodne to riesit hned ako takyto problem nastane niekde kde sa tomu venuju, ja napriklad som tieto veci riesil v hornete, kedze viem ze oni sa tomu venuju a vedia co a ako. Ide najma o to aby si to mal co najskor urobene. Pretoze ked uz prach a vsetky taketo ciastocky sa dostanu do tej praskliny tak uz to bude treba riesit inak zrejme ako len opravou

Odkaz ke komentáři

Ako je to u nich čo sa týka peňazí? Mám na mysli, či pri oprave alebo výmene sú tie ceny rovnaké ako v nejakých iných servisoch. Koľko asi v konečnom dôsledku môže vyjsť taká oprava? Viem, že výmena sa cenovo pohybuje v stovkách, ale neviem ako je to čo sa týka opráv, tiež sa to pohybuje v stovkách? Je mi síce jasné, že to vychádza menej ako výmena ale asi o koľko?

Odkaz ke komentáři

Tak vychadza to o nieco lacnejsie, pretoze tam to vies riesit cez poistku. Ze si vies urobit poistenie u nich aj ked uz mas prasknute sklo aj ked nie. Takze vdaka tomu vies vyjst z toho pomerne dobre, ze tvoja penazenka nepociti nejaku extra ujmu na sebe ako keby si teraz mal platit fullku cele sklo. Ale tak to jasne, ze aj ked cele sklo platis tak tie ceny su individualne od typu auta, od typu skla.

Odkaz ke komentáři

Z mojej skusenosti, z mojho pohladu to vychadza o nieco prijatelnejsie ako pri servisoch a podobne, nepohybuje sa oprava v stovkach aj ked samozrejme, ze zavisi aka je ta prasklina, ci uz je velka, hlboka alebo zanesena nejako dost roznym prachom, spinou, mozno by ti pomohlo keby si si poziadal cez internet u nich o cenovu ponuku aby si teda mal pribliznu predstavu, ze jak sa to vlastne cele pohybuje cenovo

Odkaz ke komentáři

okta tie ceny vsetko to je relativne. mna to vyslo menej podla toho co som si zistoval ked som si to dal robit v autoskle ale tak dolezite je to ako to budes mat urobene a nie ta cena. tiez som na to prisiel az ked mi horelo uz za usami ale dosiel som na to. ze kvalita vymeny alebo opravy je ovela dolezitejsia a je podstatnejsie ju riesit ako nejaku cenu

Odkaz ke komentáři

čaute aj kamarát ma odhovoril od tej pasty od takéhoto riešenia tak som to bol zaniesť do autoskla, aby teda som nespravil si ešte nejaké väčšie problémy alebo čo o čom ste mi tu písali. Ten návod nevyzerá zle, len som už asi teraz aj radšej, že som to dal niekomu urobiť kto to vie tožvie koľko času by to mne zabralo a v jakom stave by to bolo :lol:

Odkaz ke komentáři

bolo na case aby si si dal povedat. myslim ze sme ti tu nikto zle nechceli. ako to prebehlo? kolko casu ti to zobralo nakoniec? vacsinou riesenie z ktoreho mame najvacsie obavy sa nakoniec vyjavi ako to vhodne. ale co uz clovek na vsetko proste prichadza az casom. mozno nabuduce budes mat odhodlanie aj sam sa do toho pustit. :-D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

treba si v tomto pripade uvedomit, ze ci radsej sa budem strachovat ako to dopadne alebo si to dam urobit a uvidim jak to dopadne. Z novych veci ma vacsina ludi strach, aj ked len malokedy je opravneny.
Casu mu to z mojej skusenosti nevzalo vela, ale tiez by ma zaujimala jeho skusenost, ze ako nakoniec to dopadlo.

bolo na case aby si si dal povedat. myslim ze sme ti tu nikto zle nechceli. ako to prebehlo? kolko casu ti to zobralo nakoniec? vacsinou riesenie z ktoreho mame najvacsie obavy sa nakoniec vyjavi ako to vhodne. ale co uz clovek na vsetko proste prichadza az casom. mozno nabuduce budes mat odhodlanie aj sam sa do toho pustit. :-D

 

Odkaz ke komentáři

Martin ďakujem za odpoveď. Speedy ty píšeš, že cez poistku to nejako riešiť, avšak neviem celkom, či si to písal mne alebo nie?
Krupso takže cena nie je tá kľúčová hej? Ale nechcem zase vyhodiť viac peňazí ako je potrebné za nejakú opravu, výmenu, rozumieš mi. Ako to myslíš, že si na to prišiel až keď ty horelo za ušamI?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Aj tebe. Myslim, ze ti rozumieme, ze nechces vyhodit viac euracov ako je potrebne. Kto by chcel v dnesnej dobe, ked setrime vsade kde sa da? Aj ked niekde to setrenie nie je na mieste. Treba efektivnejsie riesit veci, tak ako som pisal cez poistenie a potom budes aj chraneny a aj usetris, lebo predsa len platit nejaky podiel na tom skle je este ok ako platit ho cele.

Odkaz ke komentáři

nie je klucova, povedal by som, ze orientacna. tiez som odkladal navstevu servisu alebo teda autoskla, lebo som nepovazoval za dolezite nejako riesit prasklinu, ktoru som nemal konkretne ja vo vyhlade, ale v spolujazdcovom, lenze potom som pochopil, ze cim viac to budem natahovat, tym viac mi hrozi to, ze sa moze este rozsirit a neviem co :/

 

Martin ďakujem za odpoveď. Speedy ty píšeš, že cez poistku to nejako riešiť, avšak neviem celkom, či si to písal mne alebo nie?
Krupso takže cena nie je tá kľúčová hej? Ale nechcem zase vyhodiť viac peňazí ako je potrebné za nejakú opravu, výmenu, rozumieš mi. Ako to myslíš, že si na to prišiel až keď ty horelo za ušamI?

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Už to neriešim, už som vybavil, čo som potreboval. Neriešil som to cez cenu, nejako som z toho popustil. Urobil som to tak, že som išiel do Hornetu, pýtal som sa tam na poistenie, ako to všetko funguje, koľko to vychádza na rok, aké sú tam výhody, čo sa týka toho, že by som si uzavrel poistenie aspoň na rok, že aké mám výhody oproti tomu, kto nemá poistenie a išiel som do toho, takže ja už môžem za týmto urobiť snáď hrubú čiaru

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Aké výhody? Tak čo sa týka výmeny alebo opravy, tak ma to nemusí nič chytiť a ak má aj výmena vyjde nejaké peniaze, tak to len necelých 80euro, čo si myslím, že je veľmi výhodné, lebo keby som si mal výmenu vybavovať sám, tak by som platil len za sklo minimálne raz toľko a plus ešte aj práca, že výmena, tak to by sa pekne nabalilo a takto keď mám poistenie viem, že sa môžem rovno na nich pri probléme obrátiť

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Nie je to málo, ale čo spravím. KaJe to už si mi napísal aj s výmenou? Vrátane práce? Rozmýšľam, či by som niečo neušetril keby som si to sám doma na dvore vymenil. Okta jak by ma to vyšlo, keby mám? Veď aj s havarijnou sa platí spoluúčasť, nie?

Odkaz ke komentáři
  • Dakie locked this topic
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...